reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Szczerze mówiąc nie myślałam o chuście, w domu raczej nie użyje, bo mamy mieszkanko niecałe 40 mkw ale jak myślę dalej np. o zakupach to chyba będę musiała rozważyć. Trochę przeraża mnie samo wiązanie. Przeraża mnie też tłuczenie się z wózkiem na 2 piętro.

@malinka1000 ja na początku schudłam parę gram, ostatnio się nie kontrolowałam, bo dopiero czekam na zamówiona wagę.

Dziś trafiłam na fajny artykuł o łóżeczkach dla malucha, przynajmniej wydaje mi się fajny Link do: Ach śpij kochanie - czyli o łóżeczku malucha - Zwariowana Mama

Ja mam schize na punkcie łóżeczka :) moja córka miała w nim tylko materac z prześcieradłem i tyle. Spala w śpiworku albo rożku. Nawet pieluszki obok nie miała, tzn usypiala z pieluszka, ale jak ja już się kładłam spać to "czyściłam" lozeczko ze wszystkiego.
I to kurcze trochę sobie strzelam w stopę tym przyznaniem się, bo mam firmę i szyję akcesoria dla dzieci, ale uważam że na wszystko przyjdzie czas. Te pierwsze miesiące życia można sobie darować ochraniacze, kocyki, organizery itp. Przynajmniej na łóżeczku.
 
reklama
Moja waga to sobie od roku skakała ale to przez tarczycę, gdy zaczęłam brać hormony przytyłam +5kg, nie zmieniając nawyków a nie objadam się. Fast foody baaardzo rzadko. Póki co na słodycze nie mam w ogóle ochoty i uwaga.... kawę odstawiłam, normalnie aż mnie cofa jej zapach. A ja taki kawopijca. Teraz ledwo otworzę oczy i już ni niedobrze. Praktycznie cały dzień mnie mdłości trzymają tyle że nie aż do wymiotów.
My mieszkamy w domku, więc wózek to podstawa będzie, nad chustą nie myślałam. Zrobiłam też badania tsh i ft3i4 i są super w normie :)
 
Moja waga to sobie od roku skakała ale to przez tarczycę, gdy zaczęłam brać hormony przytyłam +5kg, nie zmieniając nawyków a nie objadam się. Fast foody baaardzo rzadko. Póki co na słodycze nie mam w ogóle ochoty i uwaga.... kawę odstawiłam, normalnie aż mnie cofa jej zapach. A ja taki kawopijca. Teraz ledwo otworzę oczy i już ni niedobrze. Praktycznie cały dzień mnie mdłości trzymają tyle że nie aż do wymiotów.
My mieszkamy w domku, więc wózek to podstawa będzie, nad chustą nie myślałam. Zrobiłam też badania tsh i ft3i4 i są super w normie :)
Też byłam kawopijcą, dla mnie dzień zaczynał się po wypiciu kawy. Teraz nawet specjalnie mnie nie ciągnie, czasem jakąś rozpuszczalna z mleczkiem sobie wypije.
 
Info
Mam na liście 21 osób, kto jeszcze chętny to czekam na priv (nick, wiek, data om, termin porodu, ile już masz dzieci, miejscowość dla chętnych)
Będę co jakiś czas się przypominać żeby nie zginęło, ale tak do końca tygodnia bym zamieściła listę.
Zastanawiam się czy może chcecie podać miasta skąd jesteście? Jeśli tak to napiszcie mi również miejscowości :) te z Was które już do mnie pisały to dopiszcie jeszcze :) o ile chcecie oczywiście
 
Ostatnia edycja:
Ta chusta jakoś mnie nie przekonuje, mieszkamy w domu prywatnym, wózek to bedzie podstawa, a nie powiem, zakochałam sie w jednej firmie i mimo iż jeszcze ich nie testowałam, już sie na nich nastawiłam hihi ;)
Co do wagi, jak brałam tabletki, moja waga spadła 6 kg, we wrześniu je odstawiłam i niestety przyszło 3 kg. Jutro rano kontrolnie sie zważę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Się rozpisalyscie! ;)
Jutro mam wizytę, nie mogę się doczekać :)
Ja z łóżeczka też wszystko wyciągalam, nawet pozytywkę która wisiała wyżej od głowy. Teraz na 100% kupuję monitor oddechu, przy pierwszym dziecku uważałam to za zbędny gadżet, teraz jest to must have ;) mam bzika na tym punkcie i co 5min latałam zajrzeć czy młody oddycha. Niekiedy zasnąć nie mogłam.

Co do chusty, ja nie używałam, bałam się że nie będę potrafiła poprawnie zamotać.kupilam mey tai (tak się chyba pisze) ale to już chyba jest dla dzieci siedzących. Łatwo się je zakłada, coś pomiędzy chustą a nosidłem
 
Ja do chusty tez nie jestem przekonana, aczkolwiek mieszkamy na 6 pietrze... Wiec gdyby winda padla to zycie zweryfikuje co sie przyda;)

1 mocne przytulanie z kibelkiem za mna... Chyba do konca 1 trymestru nic nie zjem....
 
O rany jak tak samo z kawa uwielbiałam ja a teraz nic odpycha mnie i to od samego początku ciązy , słodziłam 2-3 łyżeczki do herbaty a teraz nie przełknę posłodzonej. Mąż zartuje ze mądre Maleństwo skoro nie pozwala mi się opychać cukrem;). Mdłości mam 24 na dobe zdarza się jak tobie xssenia bliski kontakt z wc. a brzusio mimo wzrostu wagi już widać nie dużo ale już jest tylko żeby tych boli i zatkanego ucha nie było ale cóż jak to mowie cos za cos!
 
A mnie dziewczyny jakieś choróbsko łapie :/ gardło boli zaczynam mieć katar także będzie cudownie :( ale też się dziś mega cieszę bo udało mi się z luxmedu, załatwić skierowanie na badania wszystkie więc nie będę musiała bulić

f2w3rjjgw64suln8.png
 
reklama
Jak dla mnie chusta to cudowne rozwiazanie [emoji173] tkanechusty są boskie [emoji171] pierwszy syn uwielbial być noszony w chuście, a ja nosiłam go wszędzie wiązałam chuste i ciach w miasto nawetw sklepie idac na zakupy karmilam cycem i nawet nikt nie wiedzial co robie. Z drugim.nie bylo tak łatwo bo ten indywidualista nienawidził chusty, zresztą mój młodszy to jest królewicz, jemu dogodzić to graniczy z cudem, wie czego chce łobuziak jeden. Teraz podatawowym nabytkiem będą kocyki bambusowe (Nikidem.do.dzisiaj z jednym.śpi) przypominają pieluchę tetrową ale są bardzo milutkie w dotyku, latem dają chłodek a zimą jako kocyk miałam dwa i oba są zajechanr na maxa bo w użyciu były od wyjścia ze szpitala do teraz. No i chusta tkana dobra jakościowo, milutka [emoji173]
Co do kawy ja piję bo tulko kawa łagodzi mdłości

Sent from my NEM-L21 using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry