reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
A ja jestem od miesiąca na L4 i powiem Wam dobrze mi z tym. W pracy wymagania, gonitwa, pretensje, i jeszcze praca na stojąco, już nie wspominając o ciężkich kartonach do noszenia. Na dzidzie czekamy 3 lata wiec nie mogłabym sobie darować jakby przez jakiś karton coś poszło by nie tak !

Ja też w ciąży z Zu zaraz poszłam na l4. Ale u mnie ciąża była wysokiego ryzyka. A i tak bym poszła bo ja ciagle krwawiłam i musiałam leżeć praktycznie do 2 trymestru.


 
reklama
@bbubbka mnie też jakoś specjalnie masaż nie bolał, trochę się czuło jednak bóle krzyżowe to udręka dla mnie. Każdy ma inny próg bólu i co innego gorzej wspomina. Mnie tylko żal że poród przebiegł tak a nie inaczej. W niedzielę w nocy odchodzenie wód płodowych, w poniedziałek pierwsze oxy i nic. Pani nic nie je bo może być cc. No dobra wtorek pani nie je bo będzie rano cc. Ale jak wciąż o 10nie było decyzji dostałam od ukochanego kanapki. Potem od 12 miałam podane 3 dawki oxy. Skurcze krotko po 18 co chwila i się męczyłam tak do ok 20. wtedy decyzja o cc. No i dopiero we wtorek po 20.30 synek się urodził cc. Szkoda tylko, że tak długo zwlekali..teraz nie dopuszcze do tego, nie pozwolę..

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jestem juz ponad rok w domu odrazu jak zaszłam w ciąże poszłam na l4 ze względu na moje wcześniejsze poronienia lekarz zalecił siedzenie w domu, teraz jestem na macierzyńskim wiec nie mam z tym problemu ;)

Torunianka w niedziele odeszły ci wody a oni dopiero we wtorek robili cesarkę szok jak dla mnie !

Mnie tan "masaż" haha (śmieszna nazwa jak na cos co tak cholernie mnie bolało) bolał okrutnie. Przy każdym badaniu ginekologicznym miałam robiony masaż bo miałam rozwarcie ale młoda nie chciała wejść w kanał...
w moim porodzie najgorsze było to ze prawie cały poród przeleżałam pod ktg na kozetce co wzmagało ból... niestety ciąża po przejściach musiała byc pod wysoka kontrola, ogólnie tez miałam miec cesarkę, ale dałyśmy radę ;)

Czujecie płeć dziecka ? A moze macie jakieś preferencje ?
Ja z Zu czułam ze to będzie dziewczynka, a teraz żadnych przeczuć ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dlaczego jeśli mogę zapytać ciąża była wysokiego ryzyka ?

Jestem po poronieniu. Mam hashimoto, było podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego, problemy z niewydolnością ciałka żółtego. Z tym wszystkim borykam się do tej pory.
Doszły też czynniki, które wystąpiły w pierwszej ciąży. Skręcająca i rozwierająca się szybko szyjka macicy i faktycznie w obu ciążach miałam z tym problem tak od 20tygodnia. Miałam tez niepowściągliwe wymioty ciężarnych - też w obu ciążach [emoji1] Przez co dwa razy do szpitala z odwodnieniem trafiałam. No i tak jak pisałam wcześniej ja bardzo mocno krwawiłam od samego początku i lekarz nawet się mnie nie pytał tylko odrazu l4 wystawił i kazał leżeć. U mnie ciąża to nie jest piękny czas niestety. Raczej czas pełen strachu i łez. Ale warto [emoji7]


 
@bbubbka ja nie wiem. Czuję się zupełnie inaczej niż w poprzednich ciążach i ja coś czuję, że u mnie dobrze to nie wróży.

Płeć mi obojętna byle zdrowe było. No ale mam dwie córki i wiem, że niemąż bardzo chciałby chłopca [emoji3] wiec może tym razem....

Ja też za każdym razem miałam trafne przeczucia co do płci [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja dzis zaliczyłam pierwsze wymioty z rana, widzę ze tym razem tez sie nie obędzie bez złego samopoczucia... tamtym razem męczyłam sie do 17-18 tyg ;/
Ale tak jak Kate pisze warto [emoji7]

Ale wiedzie co przynajmniej wiem ze z ciąża wszystko dobrze bo te dwie pierwsze kiedy poroniłam nic mi nie dolegało.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@bbubbka niestety tyle się czeka w Toruniu na porodówce.. nie mówiąc że byłam głodna wykończona i też cały poród podpięta pod ktg więc jak tu "przyjemnie" rodzić pomagając dziecku wstawić się w kanał rodny.. najważniejsze że synek jest cały no i powiedzmy że zdrowy, bo niestety na lekach.
Też czułam synka a teraz nie jestem pewna, wydaje mi się że będzie córa..

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@bbubbka niestety tyle się czeka w Toruniu na porodówce.. nie mówiąc że byłam głodna wykończona i też cały poród podpięta pod ktg więc jak tu "przyjemnie" rodzić pomagając dziecku wstawić się w kanał rodny.. najważniejsze że synek jest cały no i powiedzmy że zdrowy, bo niestety na lekach.
Też czułam synka a teraz nie jestem pewna, wydaje mi się że będzie córa..

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom

O jesteś z Torunia [emoji2]mamy blisko do siebie. Ja z Włocławka :)


 
reklama
Kate każda ciąża jest inna, moze to znak ze będzie chłopiec ;)

Torunianka na prawdę strasznie długo !

Ja po cichu myśle o chłopcu, ale najważniejsze zeby było zdrowe ;)
Pewnie za jakieś 6-8 tyg dowiemy sie na prenatalnych badaniach ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry