reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
A trzeba posiadac karte ciazy i wiesz moze jak to jest ze szpitalem ?:)
No mam nadzieje ze klocic sie nie bede musiala :)

Ja niestety musiałam. Nikt mnie nie chciał przyjąć chociaż w sumie miałam tylko i tak jedną wizytę czy dwie na NFZ. W końcu i tak musiałam gnać do Funduszu i tam prosić o skontaktowanie się z wybraną przeze mnie przychodnia bo nie chcieli mnie za nic przyjąć. Dopiero rozmowa z kierownikiem przychodni babki z NFZ poskutkowała. Położna udawała, że taka ustawa w ogóle nie istnieje, a ja gabinet chce na kasę naciągnąć [emoji41]

Za to w szpitalu nie miałam żadnych problemów. Tam wszystko wiedzieli. Ale jak rodziłam to ubezpieczenie już miałam wiec nie wiem jakby sytuacja przy porodzie wyglądała. Jak mnie przyjmowali na patologie to problemów nie robili.
Co do karty ciąży to ja już wtedy miałam bo to była praktycznie połowa już.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@bbubbka @ariska ja mam termin na przełomie grudnia i stycznia [emoji5] różne obliczenia wskazują daty od 28.12 do 2.01 [emoji5]

@blair_90 a Ty na kiedy masz termin ?

@michasia30 u mnie też zmęczenie daje się we znaki i potrzebuje kilku drzemek w ciągu dnia bo inaczej nie funkcjonuje [emoji5]

@Nina25 powodzenia !!

@Ilona 94 pij herbatę z żurawiny dobrze działa na układ moczowy. moja znajoma przez całą ciążę borykala się z problemem układu moczowego.
Różnie to wychodzi ale tak mniej więcej to 28.12


m3sx3e3k3kg0z09h.png
 
Ja niestety musiałam. Nikt mnie nie chciał przyjąć chociaż w sumie miałam tylko i tak jedną wizytę czy dwie na NFZ. W końcu i tak musiałam gnać do Funduszu i tam prosić o skontaktowanie się z wybraną przeze mnie przychodnia bo nie chcieli mnie za nic przyjąć. Dopiero rozmowa z kierownikiem przychodni babki z NFZ poskutkowała. Położna udawała, że taka ustawa w ogóle nie istnieje, a ja gabinet chce na kasę naciągnąć [emoji41]

Za to w szpitalu nie miałam żadnych problemów. Tam wszystko wiedzieli. Ale jak rodziłam to ubezpieczenie już miałam wiec nie wiem jakby sytuacja przy porodzie wyglądała. Jak mnie przyjmowali na patologie to problemów nie robili.
Co do karty ciąży to ja już wtedy miałam bo to była praktycznie połowa już.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


To mialas duzo latania :/ patrze robia problemy wiec narazie bede chodzoc prywatnie a w czerwcu chyba sie zarejestruje jako bezrobotna :)

A jeszcze jedno pytanie jesli jestem po operacji kregoslupa to bedzie jakis problem przy ciazy i mysle ze bedzie raczej cesarka moze ktoras z mam takie cos przeszla ?
 
@Ania199 ja takie problemy miałam z nimi w 2012 roku. Od tego czasu to kupę się mogło zmienić. Najlepiej zadzwonić do wybranej przychodni i zapytać. Jak jak już wtedy dzwoniłam i pytałam to odrazu mówili, że oni bez ubezpieczenia nie przyjmują - ciężarnych też nie [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mają. Ale wiem z doświadczenia, że przyda Ci się wydrukowanie ustawy o tym mówiącej i mocna gadka. Bo ja np w przychodniach ostro musiałam się wykłócać o to prawo. Ceberki z rejestracji zawsze robiły wielkie oczy o twierdziły, że w życiu o takim czymś nie słyszały [emoji57]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kobieta w ciąży ma prawo do opieki zdrowotnej

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
Kobieta w ciąży ma prawo do opieki zdrowotnej

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się

Teoretycznie jak najbardziej. W praktyce już tak różowo to nie wyglądało. No ale to 5 lat temu było.
Jak jest teraz nie mam bladego pojęcia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny beta 1179,43 [emoji5] (5tc)

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
Znaczy się 6tc chyba....5t0d to 6tc ciąży tak?

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
A u mnie wygląda na to ze będę samotna mamą :( :( :( :( mój chłopak nie chce tego dziecka. Myślałam ze zmienił zdanie Ale jednak nie...wciąż namawia mnie na aborcję :( ja nie zrobię tego nigdy w życiu. Błagam....trzymajcie za mnie kciuki bo jestem totalnie załamana
 
reklama
Dzis wykonalam test ponownie, bo martwil mnie ten calkowity brak objawow. Jutro wizyta kontrolna. Plamienia ustały, jajniki chwilami pobolewaja - ale dzisiaj cisza.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    227,7 KB · Wyświetleń: 82
Do góry