reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Cześć dziewczyny,
Mi również test pokazał dwie kreski. OM miałam 1.04, ale już 22.04 czułam, że coś zaskoczyło :) poszłam na betę - 9.06, po 48h już 54 :D w dniu spodziewanej miesiączki dwa testy pozytywne. Teraz czekam na wizytę u ginekologa :) mam termin na początku 7 tygodnia.
Mam już jedną córeczkę, obecnie ma prawie 2 lata. Trochę się obawiam jak ogarnę dwójkę :)

Ja tez mam prawie dwuletnia córkę [emoji6]
No i teraz tez jestem w ciąży jak łatwo się domyśleć [emoji6]
No i również mam obawy jak podołam


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czasem jest tak, że w tych wczesnych tygodniach pęcherzyka nie ma nigdzie (a raczej go nie widać) i lekarz i tak nie może nic powiedzieć. Ja właśnie tak byłam w drugiej ciąży i nic nie było widać na usg. Ni pęcherzyka w macicy ni w jajowodach. Lekarz po badaniu na fotelu i becie potwierdził ciąże, ale nie wykluczył też pozamacicznej. Tym bardziej, że mocno krwawiłam. Beta jednak prawidłowo przyrastała i było już wiadomo,że to raczej ciąża umiejscowiona jak trzeba :) potem się to potwierdziło.
Ja uważam, że najlepiej iść między 6-7tc. Ewentualnie nawet 7-8 :) wtedy nie ma niepotrzebnego stresu, że serce nie bije, że nie ma zarodka czy pęcherzyka. No chyba, że występują jakieś niepokojące objawy lub np kobieta wie, że do lekarza ma się zgłosić zaraz po pozytywnym wyniku w celu wprowadzenia leczenia np by ciąże podtrzymać.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jajowód mam tylko jeden dlatego nie mogę dopuścić do jego straty, tym bardziej, że nie mam dzieci. To będzie pierwsze i podejrzewam, że jedyne bobo. U mnie będzie 6ty tydz.
 
Dziewczyny co do brania witamin moja gin poleciła mi brać witaminy dla kobiet w 1 trymestrze, zanim zaszłam w ciążę. Dlatego dla pewności najlepiej zapytać na 1 wizycie ☺

Widzę ze przybywa nas w bardzo szybkim tępie ! ☺
Gratuluję nowym mamusią ☺

U mnie na 1 wizycie na usg nic nie było widać a był to 4tc, 2 wizyta i już widziałam moje maleństwo i słyszałam serduszko a to był 6tc oczywiście licząc od OM.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie.
3x dziennie biorę duphaston, mam zwiększona dawkę euthyroxu.

Mam pytanie do doświadczonych mam ☺ czy w poprzednich ciażach często robiłyścię badanie moczu i morfologie ??
 
Jajowód mam tylko jeden dlatego nie mogę dopuścić do jego straty, tym bardziej, że nie mam dzieci. To będzie pierwsze i podejrzewam, że jedyne bobo. U mnie będzie 6ty tydz.
Ogólnie gdy wszystko jest Ok to najlepiej iść między 7/8tc. Ty masz inne problemy wiec wiadomo, że musisz iść wcześniej :) zreszta 6 tydzień to myśle, że masz już szanse serducho zobaczyć [emoji3]
Dziewczyny co do brania witamin moja gin poleciła mi brać witaminy dla kobiet w 1 trymestrze, zanim zaszłam w ciążę. Dlatego dla pewności najlepiej zapytać na 1 wizycie [emoji5]

Widzę ze przybywa nas w bardzo szybkim tępie ! [emoji5]
Gratuluję nowym mamusią [emoji5]

U mnie na 1 wizycie na usg nic nie było widać a był to 4tc, 2 wizyta i już widziałam moje maleństwo i słyszałam serduszko a to był 6tc oczywiście licząc od OM.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie.
3x dziennie biorę duphaston, mam zwiększona dawkę euthyroxu.

Mam pytanie do doświadczonych mam [emoji5] czy w poprzednich ciażach często robiłyścię badanie moczu i morfologie ??



Ja miałam robione wszystko co miesiąc.

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ann90

Na Twoim miejscu poszłabym już do gin, skoro jest jeden jajowod lepiej sprawdzić czy maleństwo umiejscowiło się w dobrym miejscu ☺
 
@Kate.0oo czyli mam się nie dziwić na częste badania [emoji5]

Raczej nie ;) chociaż wiem, że teraz ponoć niektórzy lekarze odchodzą od robienia przynajmniej morfologii co miesiąc i radzą co dwa. Ale ja tak jak pisałam miałam robione co miesiąc. Może to dlatego, że prywatnie chodziłam i sama sobie za te badania płaciłam to lekarz się nie ograniczał [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też miałam co miesiąc morfologię i mocz. Mąż się w końcu wkurzył i zrobił mi zapas kubeczków :D do dzisiaj je mam, bo kupił chyba z 50
 
Do góry