reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Aniu, tak bardzo, bardzo mi przykro! W szpitalu zrobią Ci usg, trzymam mocno kciuki by jednak sprzęt Twojego ginekologa sie mylił!

Ja dziś dalej czuje się bardzo zle, zero energii, zmęczona i strasznie osłabiona. Nogi spuchnięte, oblewają mnie co chwila gorące poty i... co chwile mnie mdli! Pije cały dzien koktajl z truskawek, trzecia szklankę a czuje sie jakbym zjadła trzy kotlety i kilo ziemniaków!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Dobrze, że są objawy, bo mnie to szczerze mówiąc niepokoiło jak pisałaś, że nic się nie dzieje! U mnie wciąż słabo, odbija się po wszystkim, wieczorem jest katastrofa. Gdy czyta się o tylu smutnych przypadkach u kobiet w ciąży, to człowiek zaczyna się cieszyć z tych wszystkich dolegliwości. Ja zamartwiałam się przed pierwszą wizytą, podejrzewam, że przed drugą także będzie stres...
 
reklama
Cześć kobiety :-)

Aniu, bardzo mi przykro :( Może jednak tak jak piszą dziewczyny- inny lekarz, inny sprzęt? Może jednak...

Ja wróciłam od lekarza tj z USG piersi. Ulżyło mi trochę, nie ma żadnych zmian, nawet się polepszyło! Pani doktor powiedziała, że widać już, że to ciążowe piersi :-) Kolejna kontrola za rok albo po zakończeniu laktacji.

Odebrałam wyniki, cukier 93. Bałam się tego cukru bo mam w rodzinie bardzo dużo cukrzyków... Ogólnie chyba wszystko w normie, ale zobaczymy co powie gin. Wizyta za tydzień. Teraz pozostało mi czekać, mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Trochę mnie pobolewa brzuch, ale to chyba normalne... chce mi się tylko spać i jestem zmęczona. Apetyt mi wraca i brzuszek też lekko mi wydęło :-) Mdli mnie co jakiś czas, ale jest to do wytrzymania :-)

Co do wyprawki... nie mamy totalnie nic, prócz smoczka, który dostaliśmy od znajomych z gratulacjami. To nasza 1 dzidzia więc jestem totalnie zielona w temacie wyprawki i całej reszty.

Piszecie o budowach, powiem Wam, że po tym co przeżyliśmy z ekipami wykończeniowymi cieszę się, że mamy to za sobą. Wprowadziliśmy się rok temu. Co prawda teraz robimy kolor na zewnątrz i podbitkę i ogród, a w środku do ogarnięcia została nam jeszcze łazienka na poddaszu, ale to już bliżej niż dalej totalnego końca. Pokoik dla bobasa jest pusty więc trzeba go zapełnić, ale to jeszcze troszkę. Na pewno będzie unisex czyli jakieś biele i szarości bo bardzo je lubię i tak mamy urządzany dom, w pokoiku na pewno zagram kolorowymi dodatkami w zależności od płci :-)

Co do wózka, mi też się podoba Anex Sport i jeszcze Chicco ma też fajną serię. U nas jest ogród, taras. O chuście nie myślałam, bo z wózkiem raczej problemu nie będzie więc zobaczymy, ale jestem raczej aktywna sprzątająco- gotującą, a z tego co piszecie chusta się przy takich akcjach przydaje :-)
 
Aniu, tak bardzo, bardzo mi przykro! W szpitalu zrobią Ci usg, trzymam mocno kciuki by jednak sprzęt Twojego ginekologa sie mylił!

Ja dziś dalej czuje się bardzo zle, zero energii, zmęczona i strasznie osłabiona. Nogi spuchnięte, oblewają mnie co chwila gorące poty i... co chwile mnie mdli! Pije cały dzien koktajl z truskawek, trzecia szklankę a czuje sie jakbym zjadła trzy kotlety i kilo ziemniaków!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Mam mega ochotę na makaron z truskawkami, tylko nastraszono mnie żeby tych truskawek nie kupować jeszcze bo są pędzone sztucznie bo nie miały jak dojrzeć naturalnie i parę dzieciaków u nas w szpitalu wylądowało z zatruciem po truskawkach
 
Aniu, przykro mi :(

My do kapania używamy wanienki, nawet teraz jak córka ma 21 mcy to kąpie się w wanience która jest w wannie, ze może chlapać do woli.
Ja wózki już mam, ale jakbym miała kupować teraz to kupiłabym gondole i lekką spacerówkę a nie 2w1, bo u nas spacerówka od tego wózka nie była w ogóle używana, tylko parasolka (mamy inglesina trip i polecam)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dobrze, że są objawy, bo mnie to szczerze mówiąc niepokoiło jak pisałaś, że nic się nie dzieje! U mnie wciąż słabo, odbija się po wszystkim, wieczorem jest katastrofa. Gdy czyta się o tylu smutnych przypadkach u kobiet w ciąży, to człowiek zaczyna się cieszyć z tych wszystkich dolegliwości. Ja zamartwiałam się przed pierwszą wizytą, podejrzewam, że przed drugą także będzie stres...

Niekoniecznie, każda kobieta przechodzi ciąże inaczej, moja mama nie miała żadnych objawów będąc w ciazy ze mna i z moją siostra również. Ja mam bardzo delikatne mulenie, ciezko nazwać je Mdłościami. Nie każda kobieta musi wymiotować i mieć mdłości :) Ja najbardziej odczuwam zmeczenie, senność, wahanie nastrojów i od niedzieli dochodzi takie puchnięcie i delikatne wzdęcia, plus brzuszek malutki ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie w pierwszej ciazy nudnosci ominely praktycznie w ogóle ich nie mialam. Zqnto od okolo 8tc wyczulilo mi węch.
 
@marta64 mi tata wczoraj kupił pół kg na rynku od jakiegoś rolnika... faktycznie część tych truskawek aż się świeci. Teraz było słońce i ciepło i zaczyna być wysyp truskawek. Trzeba patrzeć, na pewno na wsi prędzej kupisz takie swojskie niż w mieście od handlarza. Ja na swoim targu znam już ludzi i wiem kto handlarz, a kto ma swojskie rzeczy i staram się właśnie wybierać te swojskie bo handlarz kupi na giełdzie wszystko, łącznie z tymi zagranicznymi i sprzeda jako polskie :/

@kass.es ja miałam wczoraj taki kryzys...

A pisała też któraś z Was o chustach bambusowych, które można zastosować jak kocyki. Mam taką chustę i czapkę i to jest na prawdę rewelacyjne, zamawiałam jakiś czas temu ze strony z odzieżą dla dzieci i dorosłych bo mi się tak strasznie ta chusta podobała. Na pewno kupię też maluszkowi :-) Super sprawa!

Co do ciąży to racja, że każda jest inna. Ja byłam przygotowana na wymioty, bo moja mama walczyła z nimi do 4.5 miesiąca, a ja nic poza muleniem... czasami uciążliwym czasami nie. Raz się czuję lepiej raz gorzej. Z moich objawów to jeszcze zaparcia, duże i bolesne piersi, był brak apetytu, wahania nastroju... teraz głównie zmęczenie i senność, lekki mdlenie albo mi słabo albo duszno.
 
Ostatnia edycja:
Z tymi truskawkami to mam zagwostke, w sumie. Bo mi lekarz mówił, żeby unikać że względu na to, że nie pezechodzilam toksoplazmozy. Chyba, że będe każda jedna myć osobno a nie w sitku. Co w sumie robię, bo mam schize na punkcie czystych owoców i warzyw i ubolewam nad tym, że malin nie idzie umyć :D ale chyba sobie daruję te truskawki, w cieście będę jeść. Za to czekam na maliny... No i morele i nektarynki jem teraz na potęgę. Przed chwilą wsunelam kalafiora.
 
reklama
Aniu, przykro mi :(

My do kapania używamy wanienki, nawet teraz jak córka ma 21 mcy to kąpie się w wanience która jest w wannie, ze może chlapać do woli.
Ja wózki już mam, ale jakbym miała kupować teraz to kupiłabym gondole i lekką spacerówkę a nie 2w1, bo u nas spacerówka od tego wózka nie była w ogóle używana, tylko parasolka (mamy inglesina trip i polecam)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Właśnie myślę nad tym samym że prawdopodobnie będzie wózek z gondolą a potem inwestycja w porządną spacerówkę

Niekoniecznie, każda kobieta przechodzi ciąże inaczej, moja mama nie miała żadnych objawów będąc w ciazy ze mna i z moją siostra również. Ja mam bardzo delikatne mulenie, ciezko nazwać je Mdłościami. Nie każda kobieta musi wymiotować i mieć mdłości :) Ja najbardziej odczuwam zmeczenie, senność, wahanie nastrojów i od niedzieli dochodzi takie puchnięcie i delikatne wzdęcia, plus brzuszek malutki ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie każdy innaczej, a z własnego doświadczenia wiem że i samemu można każdą ciążę zupełnie innaczej przeżywać
No niestety ja w poprzedniej puchłam, najgorzej było w wakacje jak gorąco było
 
Do góry