reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Czy są tu mamy z cukrzycą ciążową? Otóz ja mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
 
reklama
Czy są tu mamy z cukrzycą ciążową? Otóz ja mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
Hej. Jest tu kilka mam z cukrzyca ciazowa, miedzy innymi ja [emoji5]. Historia podobna, bo tez dowiedzialam sie o niej w 27 tc, obecnie 31. Z tym, ze ja na razie reguluje to sama dieta, bez insuliny. Sama jeszcze niewiele wiem, ale mi lekarz doradzil, zeby na kolacje i posilek nocny odstawic nabial. Nabial jem tylko na drugie sniadanie, do obiadu, ewentualnie jako przekaske. Moze sprobuj bez tego mleka? Np kromka chleba z maslem, wedlina? O ktorej jesz ostatni posilek?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy są tu mamy z cukrzycą ciążową? Otóz ja mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
I tak, norma godzine po posilku to 140.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@ErnestyLda ja miałam podwyższone wyniki przy próbie z glukozą więc typowo cukrzycy nie mam, ale zalecone mam dietę i kontrolę glukometrem w razie co. Popieram co mówi @kingaa25 ja miałam powiedziane że norma to 140 godzinę po posiłku oraz żeby na noc zjeść kanapkę z wędliną albo dziewczyny też podjadały chlebka Wasa.. czyli zmienić wieczorny posiłek i obserwować co się dzieje, dopóki diabetolog nie wróci ;)
 
To glodowe ketony. Dlatego wazne jest cos zjeec przed snem. Cukier rano wysoki bo hormony rano budza organizm i m.in cukier podnosza. 101 na czczo to nie tragedia, dziecku i tobie nie bedzie nic zlego. Jak bedzie jeszcze wiekszy to lekqrz zwiekszy insuline. Moze byc tak ze im vlizej porodu tym co raz gorzej z tymi cukrami bedzie
 
No dzisiaj rano cukier był 98, a ketony też były ale już na poziomie niskich, ostatni posiłek był o 22 i była to kromka chlebka chrupkiego z masłem i szynką i ogórkiem. Więc już lepiej ale jeszcze muszę coś zmienić.
 
To już dobry kierunek :) może jak wstajesz w nocy siku to przekąś coś, typu taki chrupki chlebek? trzeba się pozbyć tych ketonów...
 
reklama
Dzisiaj znów ketonów było tylko śladowe ilości (+/-) ale dużo piłam coś ponad 2 L, a przed sen wypiłam z 2 szklanki. za to cukier na czczo 108, ale zapomniałam zjeść ostatniego posiłku ok 21:30 ( tylko wbiłam insulinę i poszłam spać) a na Kolacje o 20:00 zjadłam chleb biały ( bo miałam taką ochotę ja nigdy) z szynka i ogórkiem i sałatą ( cukier po 1 godzinie to 121) Wiec podejrzewam, że ten cukier na czczo był bo za mało zjadłam, czy dobrze myślę?
 
Do góry