reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Dziewczyny mam problem natury organizacyjno-logistyczno- jakiejś tam :p Zaczne od początku. Moje jedyne kontakty z lekarzami i wizytami (prowadzenie ciązy przede wszystkim) sa tylko w prywatnej przychodni ktora podpisala umowe z moim pracowadca. Pobieraja mi z wyplaty symboliczna kwote, jakies 20 zl i mam mnostwo wizyt i badan za free. Ale teraz druga czesc. Nie jestem w zadnej innej przychodni zarejestrowana (bo tego nie potrzebowalam, nie chorowalam to nie musialam) w sensie na nfz. I znalazlam fajna przychodnie dla dzieci i doroslych niedaleko mojego domu. Chcialabym tam sie zapisac po to zeby moc potem chodzic tam z dzidzią. Czy w zwiazku z tym musze sie wypisywac z tamtej prywatnej "pracowniczej" przychodni zeby moc sie zapisac do tej na kontraktach z nfz? czy moge na luzie isc i sie zapisac i byc w dwoch miejscach?

Wybaczcie literówki :*
 
reklama
Dziewczyny mam problem natury organizacyjno-logistyczno- jakiejś tam :p Zaczne od początku. Moje jedyne kontakty z lekarzami i wizytami (prowadzenie ciązy przede wszystkim) sa tylko w prywatnej przychodni ktora podpisala umowe z moim pracowadca. Pobieraja mi z wyplaty symboliczna kwote, jakies 20 zl i mam mnostwo wizyt i badan za free. Ale teraz druga czesc. Nie jestem w zadnej innej przychodni zarejestrowana (bo tego nie potrzebowalam, nie chorowalam to nie musialam) w sensie na nfz. I znalazlam fajna przychodnie dla dzieci i doroslych niedaleko mojego domu. Chcialabym tam sie zapisac po to zeby moc potem chodzic tam z dzidzią. Czy w zwiazku z tym musze sie wypisywac z tamtej prywatnej "pracowniczej" przychodni zeby moc sie zapisac do tej na kontraktach z nfz? czy moge na luzie isc i sie zapisac i byc w dwoch miejscach?

Wybaczcie literówki :*


Myślę że możesz :) bo to z pracy to taki abonament?
 
@AnnieQ. Tez sie nad tym zastanawiałam i taki malutki jako taki mam kombinezon właśnie ze wspomnianej uzywanej paczki. I śpiwór do fotelika kupię jeszcze. A o puchowym kombinezonie zdecyduje po narodzinach. Upatrze coś i męża wyślę jak juz bedzie wiadomy rozmiar. Zeby sie nie okazalo, że bąbelek będzie miał 50 cm i nawet w 56 wpadnie....
 
Nie mam, ale chciałabym takie z wyjmowanym ściankami, żeby później łóżko było, i z szufladami na dole.
Może znajdę. A na początek nie wiem czy czasem dostawki next to me chicco nie kupię.
Któraś z Was używała? Albo też kupuje?
Ja też koniecznie chcę z szufladami a potem z wyjmowanym bokiem. Można potem taką deskę zamontować, żeby dziecko nie spadało z łóżka. Nie wiem tylko jak długo dziecko śpi w takim łóżeczku 60x120.
 
Dziewczyny mam problem natury organizacyjno-logistyczno- jakiejś tam [emoji14] Zaczne od początku. Moje jedyne kontakty z lekarzami i wizytami (prowadzenie ciązy przede wszystkim) sa tylko w prywatnej przychodni ktora podpisala umowe z moim pracowadca. Pobieraja mi z wyplaty symboliczna kwote, jakies 20 zl i mam mnostwo wizyt i badan za free. Ale teraz druga czesc. Nie jestem w zadnej innej przychodni zarejestrowana (bo tego nie potrzebowalam, nie chorowalam to nie musialam) w sensie na nfz. I znalazlam fajna przychodnie dla dzieci i doroslych niedaleko mojego domu. Chcialabym tam sie zapisac po to zeby moc potem chodzic tam z dzidzią. Czy w zwiazku z tym musze sie wypisywac z tamtej prywatnej "pracowniczej" przychodni zeby moc sie zapisac do tej na kontraktach z nfz? czy moge na luzie isc i sie zapisac i byc w dwoch miejscach?

Wybaczcie literówki :*
Z tego co wiem to tak. Zapewne w pracy macie prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Oprócz tego każdy kto ma umowę jest zobowiązany do płacenia składek zdrowotnych i z tego tytułu zwyczajnie zarejestrujesz się w przychodni na NFZ.

---23tc---
 
@Caryca88 a jeśli chodzi o dzieciątko to dzieci są ubezpieczone z automatu ale zgłasza się je do ubezpieczenia w zakładzie pracy jednego z rodziców . Jeśli coś mylę to mnie poprawcie plis

---23tc---
 
reklama
@angelka90 - ja niedrapki używałam tylko w szpitalu bo pielegniarki ubierały :) po powrocie do domu ciachnęłam pazurki , dziecko powinno mieć swobode :)

@Guanta - e , wcale nie takie coś :)
@AnnieQ. - ja mam 56 i 62 z cieplejszego polaru , chce dokupić grubszy do wózka , ale chyba poczekam do porodu bo nie wiem jak duży bedzie :) robieżnośc mam sporą bo pierwszy syn miał 54 cm a drugi 61 :)
 
Do góry