reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Powodze na wizytach dziewczyny!
Dla mnie temat fotelika to też jedna wielka niewiadoma, dlatego nie bede sie jakos wychylać i po prostu poproszę o radę koleżanek i siostry ktore przez to przechodziły i jak beda zadowolone ze swoich fotelików, to na któryś sie zdecyduje.
Ja jeszcze w łożku, na szczęście nie mam problemów ze spaniem i cała noc przesypiam bez wstawania. Ale rano budze sie z obolałym nogami i brzuchem. Ale szybko tez ból mija.
Śniadania u mnie zawsze jakas godzine po przebudzeniu, zaraz zrobie sobie pyszna jajecznice od kurek teścia :) Wczoraj zbierane jajka mmmm.
A na powitanie miałam dzisiaj taki brzuch...
1505115200-aaaaaa.jpeg


Juz mnie takie nerwy biorą, bo całe wesele i cała niedziela był spokoj, myslalam ze juz jestem na dobrej drodze i skończy mi sie to stawianie ale jak widac nie... wiec leżę dzis znow cały dzień.
Zaczynam dzis 23 tc (22+0)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Polozna mi mówiła, że stawianie się macicy jest fizjologiczne ale przypuszczam, że do stopnia, w którym nie szkodzi szyjce. Co Twój lekarz na to? Może unikaj leżenia na wznak? U mnie te miejscowe napięcia się uspokoily i teraz nie wiem czy to było faktycznie od jelit (A pełna czuje się cały czas a naprawdę wydaje mi się, że nie jem potraw, które mogą to powodować:( ) czy może od tego, że ekhm pozwoliłam sobie na odrobinę przyjemności;).

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kciuki za wizyty!
Z tymi wkładkami to chodziło mi dokładnie o to co napisała @Mooms. Muszę podjechać jeszcze do dwóch, trzech sklepów w mieście. Kupno planuje na listopad ale te foteliki to jakaś czarna magia. Nad bazą się zastanawiam, bo u nas wchodzi w grę tylko wersja na pasy, a z MC nie znalazłam żadnej na pierwszy i kolejny fotelik (patrząc już mocno przyszłościowo) chyba, że czegoś nie doczytałam.
@kass.es my na pewno zrobimy sesję noworodkową, do ciążowe jakoś nie jestem przekonana. Nie lubię siebie na zdjęciach.
 
Kciuki za wizyty!
Z tymi wkładkami to chodziło mi dokładnie o to co napisała @Mooms. Muszę podjechać jeszcze do dwóch, trzech sklepów w mieście. Kupno planuje na listopad ale te foteliki to jakaś czarna magia. Nad bazą się zastanawiam, bo u nas wchodzi w grę tylko wersja na pasy, a z MC nie znalazłam żadnej na pierwszy i kolejny fotelik (patrząc już mocno przyszłościowo) chyba, że czegoś nie doczytałam.
@kass.es my na pewno zrobimy sesję noworodkową, do ciążowe jakoś nie jestem przekonana. Nie lubię siebie na zdjęciach.
To nie trzeba rozbierać fotelika, żeby zmienić wysokość pasów. Można to zrobić bez rozbierania i nie robi się tego codziennie a raz.

Z tego co kojarzę to nie ma bazy na pasy na pierwszy i kolejny fotelik z MC. Przy czym kolejny fotelik niekoniecznie musi mieć bazę, nie przepona aż go tak często a i tak większość isofix w autach ma wytrzymałość (homologację) do wagi dziecka 18 kg, a pozniej i tak trzeba przejść na montaż pasem.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kciuki za wizyty!
Z tymi wkładkami to chodziło mi dokładnie o to co napisała @Mooms. Muszę podjechać jeszcze do dwóch, trzech sklepów w mieście. Kupno planuje na listopad ale te foteliki to jakaś czarna magia. Nad bazą się zastanawiam, bo u nas wchodzi w grę tylko wersja na pasy, a z MC nie znalazłam żadnej na pierwszy i kolejny fotelik (patrząc już mocno przyszłościowo) chyba, że czegoś nie doczytałam.
@kass.es my na pewno zrobimy sesję noworodkową, do ciążowe jakoś nie jestem przekonana. Nie lubię siebie na zdjęciach.
Co do sesji noworodkowej - pooglądałam kilka i chyba się nie zdecyduję, wolałabym sesję taką z kilkumiesięcznym dzieckiem bo w mojej opinii takie dzieci są po prostu ładniejsze :p. Oczywiście jak urodzę to mój noworodek będzie pewnie najpiękniejszy jakiego widziałam :p jak dla każdej matki ;).
 
kass, mnie co rano budzi taki brzuch, ale na tym etapie myślę że to raczej bobas, po całej nocy skulił się w jednym miejscu no i macice bardziej widać...poza tym jest to też etap że kilka takich napięć dziennie to normalne.

Niestety to nie bobas. Nie rusza sie wtedy, poza tym lekarz powiedział ze jeszcze jest za malutki by sie az tak wypinać. To zdecydowanie jest macica, stawianie sie brzucha jest bardzo niebezpieczne, moze dojść do skurczy i przedwczesnego porodu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polozna mi mówiła, że stawianie się macicy jest fizjologiczne ale przypuszczam, że do stopnia, w którym nie szkodzi szyjce. Co Twój lekarz na to? Może unikaj leżenia na wznak? U mnie te miejscowe napięcia się uspokoily i teraz nie wiem czy to było faktycznie od jelit (A pełna czuje się cały czas a naprawdę wydaje mi się, że nie jem potraw, które mogą to powodować:( ) czy może od tego, że ekhm pozwoliłam sobie na odrobinę przyjemności;).

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Z moja szyjka na szczęście wszystko ok, ale podczas badania lekarz stwierdził, ze mam bardzo napięta macice i ewidentnie to ona sie stawia bo nawet podczas badania mi sie postawiła. Ja na przyjemności mam totalny zakaz ;))


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kass.es staraj się leżeć na bokach, to naprawdę pomaga [emoji6]

Mnie to denerwuje, człowiek chciałby tyle zrobić a się już nie da [emoji20] no ale trudno, dzidziuś najważniejszy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do sesji noworodkowej - pooglądałam kilka i chyba się nie zdecyduję, wolałabym sesję taką z kilkumiesięcznym dzieckiem bo w mojej opinii takie dzieci są po prostu ładniejsze :p. Oczywiście jak urodzę to mój noworodek będzie pewnie najpiękniejszy jakiego widziałam :p jak dla każdej matki ;).
Ja po cichu liczę na to, że będziemy takie sesję fundowćc raz w roku :) zaczniemy od noworodkowej, cudowne są takie robaczki i opcja fotek rodzinnych też mi się podoba. Generalnie się napaliłam strasznie. Po cichu też myślę nad kupnem dobrego aparatu na potrzeby domowe.
 
Ja po cichu liczę na to, że będziemy takie sesję fundowćc raz w roku :) zaczniemy od noworodkowej, cudowne są takie robaczki i opcja fotek rodzinnych też mi się podoba. Generalnie się napaliłam strasznie. Po cichu też myślę nad kupnem dobrego aparatu na potrzeby domowe.
O, myślę, że kupno aparatu to super rozwiązanie. Mój mąż robi piękne zdjęcia, mam dużo portretów i będę miała co wspominać na starość;). No i mamy też statyw więc możemy porobić rodzinne zdjęcia ale taka sesja raz w roku to fajny pomysł:). Tylko niech budżet pozwoli ;).

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O, myślę, że kupno aparatu to super rozwiązanie. Mój mąż robi piękne zdjęcia, mam dużo portretów i będę miała co wspominać na starość;). No i mamy też statyw więc możemy porobić rodzinne zdjęcia ale taka sesja raz w roku to fajny pomysł:). Tylko niech budżet pozwoli ;).

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
A no właśnie :)
 
Do góry