reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
no wlasnie że względu na poronienie to miałam już wizytę z polozną w 5tym tygodniu. wiem wlasnie że późno... dokładnie będzie to 13tydz i 4 dni a badanie się robi do max 13t6d. no ale co zrobić :(!
 
reklama
Mi dziś wyjątkowo dopisuje apetyt i mnie nie mdli. I oczywiście już się schizuje, że to niedobrze. Wczoraj byłam na zakupach i zrobiło mi się strasznie źle, rozbolały mnie krzyże i w ogóle jakoś tak bardzo słabo mi było. Dojechalam do domu, wzięłam Espumisan bo stwierdziłam, że to może wzdęcia (mało jadłam a dużo chodziłam wczoraj i brzuch mi strasznie wywaliło) i poszłam spać.
Dzisiaj tez jestem jakaś dętka, tyle że jem. Spałam z córką 2 godziny w dzień a i tak ledwo na oczy patrzę. To straszne, ale już nie mogę się doczekać 20 żeby pójść spać zaraz po córce.
 
no wlasnie że względu na poronienie to miałam już wizytę z polozną w 5tym tygodniu. wiem wlasnie że późno... dokładnie będzie to 13tydz i 4 dni a badanie się robi do max 13t6d. no ale co zrobić :(!

W poprzedniej ciąży brzuch mnie bardzo bolał wiec poszłam do lekarza spanikowana ok 8 tyg i powiedziałam mu ze muszę wiedzieć czy wszystko jest ok bo inaczej lecę do Polski bo tam mi pomogą. Był bardzo wyrozumiały o załatwił mi scan dwa dni później.
Na szczęście było ok wszystko.
Teraz tez jestem dobrej myśli i wydaje mi się ze to badanie mi wystarczy w takim stadium ciąży. Napewno będzie już serce i właściwy rozmiar i będę wiedzieć jak się rozwija.
Będę spokojniejsza.
Denerwowanie się ze czegoś nie widać, serca nie słychać albo ze wielkość wskazuje na 6 tydzień a powinien być już 9 tez nie jest dobre dla matki i dziecka. Dlatego ja poczekam.



 
Mi dziś wyjątkowo dopisuje apetyt i mnie nie mdli. I oczywiście już się schizuje, że to niedobrze. Wczoraj byłam na zakupach i zrobiło mi się strasznie źle, rozbolały mnie krzyże i w ogóle jakoś tak bardzo słabo mi było. Dojechalam do domu, wzięłam Espumisan bo stwierdziłam, że to może wzdęcia (mało jadłam a dużo chodziłam wczoraj i brzuch mi strasznie wywaliło) i poszłam spać.
Dzisiaj tez jestem jakaś dętka, tyle że jem. Spałam z córką 2 godziny w dzień a i tak ledwo na oczy patrzę. To straszne, ale już nie mogę się doczekać 20 żeby pójść spać zaraz po córce.

Z tym spaniem to mam identycznie


 
Ja aktualnie w Niemczech mieszkam i bedzie to moja pierwsza tutaj ciaza. Wczesniejsze 2 w Polsce.
Juz z tego co sie nasluchalam wyglada to troszke inaczej niz w Polsce. Lekarze rowniez sa bardziej ostrozni w pierwszych tygodniach, moze nie az tak jak w UK ale zdecydowanie tez inaczej niz w Polsce. W srode ide na swoja pierwsza wizyte. Mam nadzieje na Usg ...

Co do zwolnienia lekarskiego jest to bardziej skomplikowane. Lekarze po prostu ich nie wypisuja. Jezeli praca zagraza i pracodawca nie moze zapewnic innego miejsca pracy musi sam wypisac kobiecie zakaz wykonywania pracy.

Ja poki co chce pracowac, mam dobra prace i bym chciala po porodzie czesc obowiazkow wykonywac w domu. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
 
@Agi.aguullka a gdzie w Niemczech jesteś? Bo ja też jestem w DE, i ja jestem na zwolnieniu od 6 tyg. ciąży, które dostałam bez żadnego problemu, teraz mam zwolnienie od lekarza rodzinnego, który mi wypisze też Beschäftigungsverbot - zakaz wykonywania pracy ze względu na pracę fizyczną.
Może miałam szczęście, ale ja akurat trafiłam na super ginekologa, który ciążę moją potraktował serio od samego początku, byłam w 7 tygodniu, miałam USG, pobrali mi też od razu krew i mocz do badań, kolejna wizyta po dwóch tygodniach - po wyniki, i będę miała już założoną Mutterpass - książeczkę ciąży.
 
Jedenj znajomej wrecz lekarz powiedzial ze arbeitsverbot moze jej jedynie pracodawca wypisac, bo ona pod wzgleduem medycznym jest zdrowa i gdyby jej takie zwolnienie wypisal to pracodawca moglby podac go do sadu! Ja ide w srode i zobaczymy co moj lekarz powie. Ja zwolnienia nie chce, ale z ciekawosci tak mysle ...
 
reklama
@monia_123

Ja Bavaria - okolice Würzburga a ty skad ?
Mysle ze mialas na prawde szczescie z tym zwolnieniem ! U nas z tego co o serwuje praktycznie awykonalne .
Thuringen, niedaleko Erfurtu. Nie tylko ja, jak się dowiadywałam to dużo osób dostawało bez problemu, również ginekolodzy wypisują zwolnienia.
Myślę, że nie masz się co martwić, nikt nie podejdzie do Twojej ciąży jakby jej nie było, wręcz przeciwnie, będzie miała opiekę od początku dobrą.
A wybierasz się do polskiego czy niemieckiego lekarza?
 
Do góry