reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Witajcie moje drogie.
Mam za sobą w miarę normalnie przespaną (z przerwami na siku oczywiście) noc. Nogi mi nie dokuczały. Nie wiem, czy magnez zaczął działać, czy to późne spacery i przysiady przed wejściem do łóżka - ale coś pomogło! I życie wygląda zupełnie inaczej! ;) Oby tak dalej, trzymajcie kciuki.
I od rana mały się wiercił, nawet mój M go wyczuł dłonią!
A ruchy czuję od końcówki 16tc, choć na początku nie byłam pewna, że to właśnie dziecko puka.
Mam łożysko na przedniej ścianie, więc te puknięcia są głównie po bokach, a żadnych rybek wcześniej nie czułam. No i wciąż nie są regularne, wczoraj cały dzień nie czułam nic.

Któraś z Was martwiła się wagą - ja mam 162cm i obecnie 52,2 kg. A na początku ciąży miałam 49,5 kg, choć schudłam przez stres in vitro i przy stymulacji nie chciało mi się jeść. Moja normalna waga od lat to 52 kg, i żaden lekarz / położna mojej obecnej wagi nie komentowali.
Dziecko rośnie to jest ok :)

Mam nadzieję, że wrócę do forumowych pogadanek, bo widziałam, że sporo mnie ominęło, zakupy, remonty, związkowe problemy, no i seks ;)

Powodzenia na dzisiejszych wizytach!

Ciesze sie ze choc troszke Ci lepiej;)
Oby tak dalej ;)
Jak dzidziutek dobrze sie rozwija to nie ma co sie martwic waga, chyba ze wyniki krwi sa jakies niepokojące to mozna cos myslec ;)
Wracaj wracaj ;)
Mi jakos lepiej w ciagu dnia jak Was czytam;)
 
reklama
Ja praktycznie też jestem na początku wyprawki...
A powiedzcie mi doświadczone mamusie -jakie macie laktatory? Ja swój dostałam w prezencie po pierwszym porodzie , niestety nie przydał się do niczego i czeka w szafce... mam ręczny laktator lovi. Myślicie, że będzie dobry? Czy lepiej rozejrzec się za jakimś elektrycznym? :)
Najpierw zobacz czy Ci się uda karmić piersią i jak Ci się będzie ten sprawdzał. Ogólnie jak się dużo odciąga to wygodniej elektrycznym, ale niektórzy jadą na recznym
 
Wizyta super, wszystko spoko. Mam jakiś wyciek z piersi ale to już przed ciążą też miałam bo miałam wysoka prolaktynę. Teraz w ciąży, jest jeszcze wyższa więc lekarz mówi że to może niestety tak być ;)

Sprawa z ZUS... Poszłam, wzięłam numerek o dziwo byłam 1 w oczekiwaniu i zaraz weszłam.
Pani miła. Przypieczętowała, że odebrała pismo, kazałam jej to zrobić żeby nie było jaj pozniej :) Mówi ze wyjaśnienie wystarczy nic więcej nie trzeba, screen z rozmowy też nie potrzebny. Powiedziała, że Panie na kontroli nie czekają. Dzwonią, nie otwierasz to idą. Pytałam co w razie gdybym brała prysznic, nie słyszała dzwonka itd. Mówi, że to trudno i pisać wyjaśnienie zgodne z prawdą. Pytałam również o wstrzymanie zasiłku. Powiedziała, że Zus czeka na moje wyjaśnienie i że dyspozycja wyplaty jest na 1 września więc raczej nie będzie wstrzymane. Wypisałam jeszcze jakiś świstek o nr konta bo mówiła że nie widzi w systemie :)
Mówiłam o kontroli lekarzowi, powiedział, że to chore, że kontrolują ciężarne i że to lekarzy powinni kontrolować nie nas. Zwolnienie mam chodzone, lekarz powiedział, że to oznacza że ja mogę wyjść gdzie chce i mam się nie stresować tym zusem. Lekarz młody więc chyba wie co mówi ;)

Przy okazji założyłam konto epuap (5 minut) w okienku obok, Pani sama wszystko wklepala i już mogę korzystać :)
Pozdrowki :*

Napisane na 2014813 w aplikacji Forum BabyBoom
No i super, fajnie ze tak na spokojnie :)
 
Ja rozpocznę zakupy od Targów Mamy, organizowanych u mnie w mieście. Jedziemy z moją mamą już słyszałam, że się nastawia na zakupy dla wnuczki. Moja mame bardziej wzięło jak mnie. Zabieram też B, może przezyje.
Z depilacja jeszcze problemów nie mam, byle jak najdluzej.
My mamy juz wózek :) i trochę pieluszek tetrowych, flanelowych i ze dwie muslinowe. Z reszta tez czekam na Targi i na nowa kolekcje la millou ;).
 
A ja dla malucha nie kupilam jeszcze nawet jednej skarpetki. Mam tyle co po corce. Musze kiedys sie ogarnac i zobaczyc czy oprocz ubranek cos jeszcze musze dokupic. O na pewno przewijak, bo stary zajechany wyladowal na smietniku [emoji6]

Co do laktatora to w zupelnosci wystarczy reczny. Ja mam avent i super sie sprawdzal zeby odciagnac mleko i zostawic tatusowi. Inaczej jak sie odciaga i karmi butla, wtedy elektryczny mysle bylby lepszy.
 
Jesteśmy już po wizycie [emoji4] z dzidziusiem wszystko dobrze, serduszko bije, macha rączkami i nóżkami no i po raz kolejny potwierdzony chłopak [emoji4] więc chyba już się to nie zmieni. No i do tej pory leżał w poprzek a teraz wzdłuż brzucha. Właśnie tak mi się dzisiaj wydawało że kształt brzucha mi się zmienił i już mi się tak nie rozlewa na boki, może to dlatego właśnie [emoji16] Jedyne co dziwne, to dr trochę się rzucał że tak wcześnie badanie, że jeszcze niepełne 20tyg. Zdziwiłam się, bo nawet o tym ostatnio pisałyśmy no i to pani w rejestracji mi taki termin wyznaczyła a nawet specjalnie patrzyła na wiek ciąży... W każdym razie badanie zrobione i wszystko wg dra jest ok [emoji4] jestem przeszczęśliwa, zakochana w tym malutkim człowieku i zaczynam kompletowac wyprawkę [emoji7]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@KorneliaTek dobrze, że w zusie tak podeszli do sprawy, oby wszędzie tak było!

Widziałam, że pisałyście o depilacji, ja jeszcze sięgam, ale trudno mi równowagę utrzymać [emoji28] nie wyobrażam sobie co będzie potem. Nie czuje żeby mąż mi miał w takich czynnościach pomagać [emoji53]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry