reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Polipa miałam usuwane na początku lutego, możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Bo ja w sumie mojemu ginowi nie mówiłam nic na ten temat

Może ja zacznę od końca, bo tu pewnie będzie dość istotna info dla Ciebie. Zgłosiłam się na kontrolę po usunięciu polipa do ginekologa. Zostałam skierowana na kontrolne usg. To skierowanie wykorzystałam na potwierdzenie ciąży, bo dzień później okazało się, że test jest pozytywny. I wówczas zapytałam lekarza co z usuniętym polipem, czy nie będzie odrastał. Lekarz powiedział że nawet jeśli, to złuszczy się w trakcie porodu. Mój polip był endometrialny.

Miałam bardzo obfite miesiączki i plamienia przed usunięciem.
 
reklama
Witajcie dziewczynki... 400 postów do nadrobienia - czy któraś z Was skróci mi do jednego co tam ciekawego poruszyłyście? [emoji16]
U mnie wszystko idealnie, w ciagu tygodnia wpadam w wir szukania inspiracji i biegania po sklepach budowlanych i wykończeniowych a weekend był cały poza domem. Wczoraj byliśmy na panieńsko - kawalerskim u znajomych, posiedzieliśmy do 24 i sie zwinęliśmy. Z chęcią posiedzialabym dłużej ale były tak twarde ławki do siedzenia bo to grill był, ze az mnie plecy zaczęły bolec. Dzisiaj do południa pojechaliśmy z mężem na wycieczke do Miedzybrodzia Żywieckiego, wjechaliśmy kolejka na gore Żar, pospacerowalismy i nie dawno wrocilismy do domu. A od jutra znowu bieganina za drzwiami, panelami etc :) I zeżarłam dziś cheesa z frytkami [emoji23]
A w nocy było śmiesznie, bo o 2 zaczęło sie błyskać i grzmieć, a przypomniałam sobie ze pranie na polu. Budze męża zeby mi pomogl, otwieramy drzwi, maz zszedł z jednego schodka a ja wpadłam w panikę bo cos sie ruszało olbrzymiego i myslalam ze pająk a maz prawie w to wdepnął. Krzyknęłam a mąż jak to zobaczył krzyknął jeszcze głośniej [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] A to była wielka ropucha!!! Pchała nam sie do domu [emoji23] Nie wiem skąd ona sie wzięła ale popłakałam sie ze śmiechu [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, męczy mnie od jakiegoś czasu temat ubioru dziecka w zimę. Pomóżcie, bo mam potrzebę podjąć konkretną decyzję, żeby wiedzieć za czym się rozglądać.
Jak będziecie robić, kupujecie śpiworek do wózka i fotelika + cieńszy kombinezon czy ocieplany kombinezon + coś do okrycia w wózku?
Pamiętam, że temat się pojawił przy okazji fotelików, ale tak dość pobieżnie.

Podoba mi się bardzo taki ocieplany kombinezon:
Link do: Ocieplany kombinezon - Szary - Dziecko | H&M PL
ale boję się, że mi się dziecko będzie ślizgać w foteliku no i na pewno na następną zimę trzeba będzie kupić kolejny.

Dużo osób poleca śpiworki z owczej wełny Womar. Czy gdyby kupić taki:
Link do: Śpiworek No20 standard - Nakina
to sprawdzi się na dwie zimy?
Totalnie nie ogarniam tematu
 
Dziewczyny, męczy mnie od jakiegoś czasu temat ubioru dziecka w zimę. Pomóżcie, bo mam potrzebę podjąć konkretną decyzję, żeby wiedzieć za czym się rozglądać.
Jak będziecie robić, kupujecie śpiworek do wózka i fotelika + cieńszy kombinezon czy ocieplany kombinezon + coś do okrycia w wózku?
Pamiętam, że temat się pojawił przy okazji fotelików, ale tak dość pobieżnie.

Podoba mi się bardzo taki ocieplany kombinezon:
Link do: Ocieplany kombinezon - Szary - Dziecko | H&M PL
ale boję się, że mi się dziecko będzie ślizgać w foteliku no i na pewno na następną zimę trzeba będzie kupić kolejny.

Dużo osób poleca śpiworki z owczej wełny Womar. Czy gdyby kupić taki:
Link do: Śpiworek No20 standard - Nakina
to sprawdzi się na dwie zimy?
Totalnie nie ogarniam tematu

Ten z H&M jest piekny i sama sie nad nim zastanawiam :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może ja zacznę od końca, bo tu pewnie będzie dość istotna info dla Ciebie. Zgłosiłam się na kontrolę po usunięciu polipa do ginekologa. Zostałam skierowana na kontrolne usg. To skierowanie wykorzystałam na potwierdzenie ciąży, bo dzień później okazało się, że test jest pozytywny. I wówczas zapytałam lekarza co z usuniętym polipem, czy nie będzie odrastał. Lekarz powiedział że nawet jeśli, to złuszczy się w trakcie porodu. Mój polip był endometrialny.

Miałam bardzo obfite miesiączki i plamienia przed usunięciem.
U mnie też endometrialny, też skutkiem były bardzo obfite miesiączki. A jeśli chodzi o poród SN to są jakieś Przeciwwskazania?
 
@KorneliaTek miód ok, ale w zimnej tzn. Pokojowej temperaturze herbacie, w gorącej traci wszelkie właściwości o ile takowe posiada, bo wiadomo dziś wszystko ma swoje za i przeciw.
Tak samo czosnek, o ile jest antybiotykiem to nie po obrobce termicznej.
Witamina C nie musi byc w proszku, moga być tabletki 1000mg kupione w sklepie z suplementami.

@Lovi23 trz dzis pojechaliśmy, przy okazji ogladania mieszkania, do restauracji zjaflam połowę porcji z czego jeszcze moj mi podjadał i poległam. Teraz po 2 godzinach na manicure ;) wciągnęłam nalesnika z serem, właściwie dwa i czuje sie pełna, żołądek chyba już jest mocno uniesiony.
 
Kasia, ten kombinezon z h&m śliczny ale nie praktyczny, noworodek ma podkulone nóżki, ciężko będzie je wciskać w nogawki, kupiłam taki mojemu starszakowi i jak ubieralam go w szpitalu to płakałam ;) W H&m z tej samej serii jest taki tylko że dół jest jak worek,mega praktyczne...

Ja wciaz się waham czy kupic śpiwór taki wozkowy, do tego ocieplany pajac czy wziąć ten z H&m tyle że "bez nozek".

AnniQ ja nie mówię że są złe z pepco, masa.moich znajomych tam ubiera dziewczynki, ale ja jak je "macam" to jakoś tak nie bardzo mi pasują, właśnie zwłaszcza na te pierwsze ubranka, później napewno coś dla chodzacego bobasa będę kupowała do plamienia w domu.
Dzięki, właśnie tego się obawiałam, że choć cudny to zupełnie się nie sprawdzi [emoji20] a jak ubierałaś swoje dziecko w domu? Myślałam że najbardziej "ucieplona" wersja to będzie body krótki rękaw + pajac welurowy + rożek, ale jak czytam jak inne dziewczyny ubierają, to zwatpilam [emoji53] przykład poniżej:
1503851974-aaaaaa.png


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, męczy mnie od jakiegoś czasu temat ubioru dziecka w zimę. Pomóżcie, bo mam potrzebę podjąć konkretną decyzję, żeby wiedzieć za czym się rozglądać.
Jak będziecie robić, kupujecie śpiworek do wózka i fotelika + cieńszy kombinezon czy ocieplany kombinezon + coś do okrycia w wózku?
Pamiętam, że temat się pojawił przy okazji fotelików, ale tak dość pobieżnie.

Podoba mi się bardzo taki ocieplany kombinezon:
Link do: Ocieplany kombinezon - Szary - Dziecko | H&M PL
ale boję się, że mi się dziecko będzie ślizgać w foteliku no i na pewno na następną zimę trzeba będzie kupić kolejny.

Dużo osób poleca śpiworki z owczej wełny Womar. Czy gdyby kupić taki:
Link do: Śpiworek No20 standard - Nakina
to sprawdzi się na dwie zimy?
Totalnie nie ogarniam tematu
Kombinezon bardzo ładny :) ale takie rozsuwane na jedną nogę są mniej wygodne żeby wpakowac takiego maluszka. W domu jak w domu ale na szybko od lekarza np.czy gdzieś indziej to już gorzej ;)

Ja planuje taki śpiworek, super sprawa. Przy dwóch córkach taki miałam i super się sprawdzał. Do takiego to kombinezonu nie trzeba tylko ciepło ubrać
 
reklama
Kasia, ten kombinezon z h&m śliczny ale nie praktyczny, noworodek ma podkulone nóżki, ciężko będzie je wciskać w nogawki, kupiłam taki mojemu starszakowi i jak ubieralam go w szpitalu to płakałam ;) W H&m z tej samej serii jest taki tylko że dół jest jak worek,mega praktyczne...

Ja wciaz się waham czy kupic śpiwór taki wozkowy, do tego ocieplany pajac czy wziąć ten z H&m tyle że "bez nozek".

AnniQ ja nie mówię że są złe z pepco, masa.moich znajomych tam ubiera dziewczynki, ale ja jak je "macam" to jakoś tak nie bardzo mi pasują, właśnie zwłaszcza na te pierwsze ubranka, później napewno coś dla chodzacego bobasa będę kupowała do plamienia w domu.
To samo myślałam o kombinezonie ;) a taki bez nóg da radę wpakowac do fotelika?
 
Do góry