reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
reklama
@KasiaR79 jak wizyta?

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
Hej dzięki że pytasz - dla mnie te wizyty tutaj to takie trochę bez sensu - zmierzyła mi centymetrem brzuch, posłuchała serca, kazała pić witaminy, popijać sokiem pomarańczowym i umówiła wizytę za 2.5 msc ;) dłużej czekania w poczekalni jak tej wizyty.
Ja nie zaszczepiłam moich dwóch starszych na ospę, świnkę i różyczkę - średni syn dostał zapalenia opon mózgowych jako powikłanie po ospie - trzeciego syna już szczepilam na wszystko, małego też będę szczepić.


Napisane na Moto G (5) w aplikacji Forum BabyBoom
 
W Irlandii nawet wycofali z obiegu odpowiednik Nospy, choć nie wiem dlaczego. Na razie jej nie mam i tak, rodzina musi mi przysłać.
Ale brzuch mi twardnieje codziennie bardzo mocno, robi mi się wyraźna twarda jak kamień piłeczka.
Szyjka na razie ma 3,5 cm, więc chyba Ok?

Co do szczepionki przeciw grypie - nigdy się nie szczepiłam, i choć lekarz rodzinny mi ją proponował wcale do niej nie namawiał.
Poza tym te szczepionki nie zawsze są trafione, co roku je trochę zmieniają, bo wirus grupy mutuje - w zeszłym roku np słyszałam, że była mało efektywna.
 
Jak tam nocka? U mnie męcząca, w dzień się przespałam i nie mogłam zasnąć, ani sobie miejsca zająć. Ciężko mi spać tylko na lewym boku, bo po pewnym czasie boli biodro. No i od czasu do czasu zupełnie świadomie przewracam się na prawy bok. Dzidzia od rana harcuje w brzusiu:) a jeśli chodzi o twardnienie brzuchola to mój też czasem robi się twardy jak pochodzę. Ale nie jest twardy jak kamień bo pod naciskiem palca lekko się poddaje no i nie boli. Czasem też sięgam po nospe. Czytałam w jednej z książek o ciąży ze ok. 20 tc macica pomału zaczyna się przygotowywać do porodu i jeśli to nie jest często to jest to normalny objaw. Ja staram się nie głaskać brzucha, m już też uświadomiłam o tym, no i jak brzuszek robi się twardszy to poprostu się kładę. Miłej niedzieli:)
 
Ja dzisiaj sie nawet wyspalam a jutro juz do pracy. Z tym ze przed praca czyli mega wczesnie musze jechac na badanie krwi do endokrynologa. Wczoraj robolam platna morfologie i mocz. Mocz wyszedl idealny, a morfologia nie najgorsza.
Magiczna ja na grype nie zaszczepilabym tak malego dziecka. Szczepie tylko tyk co musze nic ponad.
Dream czekam z niecierpliwością na ruchy u siebie bo wlasnie to spowodowałoby u mnie wiekszy spokoj.
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was bolą nadal piersi? Dzisiaj obudziłam się w nocy z bolem, a jakiś czas temu w ogóle przestał mi dokuczac i nawet zapomniałam jak to jest.
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was bolą nadal piersi? Dzisiaj obudziłam się w nocy z bolem, a jakiś czas temu w ogóle przestał mi dokuczac i nawet zapomniałam jak to jest.
Mnie bolą, na szczęście tylko od czasu do czasu. Bez porównania z tym, co było wcześniej [emoji6]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie bolą, na szczęście tylko od czasu do czasu. Bez porównania z tym, co było wcześniej [emoji6]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Mnie teraz w dzień bolą lekko ale w nocy przy przekrecaniu czuje mocny ból a rano odchodzi.

U mnie kilka tygodni nic, cieszyłam się że mam ta dolegliwość za sobą, a dzisiaj w nocy obudziłam się z tego powodu :\ pewnie to normalne, ale zapytam w środę swojego ginekologa. Muszę zapytać też o długość szyjki, przyznam że nie wiem ile ma. Wiem tylko że była ok podczas ostatniego badania.
 
reklama
Dziewczyny, a czy któraś z Was bolą nadal piersi? Dzisiaj obudziłam się w nocy z bolem, a jakiś czas temu w ogóle przestał mi dokuczac i nawet zapomniałam jak to jest.
Wczoraj mieliśmy gości do jakiejś 12 w nocy i tylko czekałam aż wyjdą żeby stanik zdjąć bo tak mnie bolały.
 
Do góry