reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Indi sorry ale ta położna chora jakas! Sleep clinic? Wymyślają. Ja u Oli w nocnym karmieniu zmniejszalam porcje stopniowo, 180-->150-->120-->90-->60-->30--> woda/herbatka stopniowo po mału, bo jak z dnia na dzień zejdziess na porcje 0ml to się będzie wkur.wiał a tak stopniowo po mału coraz mniej i mniej żeby zmniejszać np co tydzień żeby szoku nie doznał że żarcie było i się zmyło :p

Ale i tak uważam że jest na to za mały. Bo jak ola się awanturowala o mleko a ja jej wodę to ona już jakoś kumala dało się coś powiedzieć i wytłumaczyć a takiemu półroczniakowi to ni chu chu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Indi, mój sposób na spanie w nocy to niestety spanie z Młodym... Śpimy w trójkę, ja mąż i Ignacjo, plus nad ranem Tosia. I w dupie mam, że to niewychowawcze, etc. - jest to JEDYNY sposób, żebyśmy spali, w łóżeczku się kręci, wierci, wybudza, stęka, a z nami pobudki tylko dwie - na picie i na jedzenie.
 
Nulini, moj teraz jak jest starszy to o wiele mniej sie budzi u siebie niz spiac z nami. Nasz sie w nocy budzi tylko na zarcie, a polozna mowila zeby w ogole wyiminowac nocne karmienia. Teraz juz mam zagwozdke po tym co piszecie. O sleep clinic juz slyszalam wczesniej, jest tylko kilka takich w kraju I wielu rodzicow czeka,w kolejce,zeby skorzystac. Nie wiem, chyba ma to jakis sens, skoro jest tylu chetnych
 
to my przesypiamy praktycznie całą noc. Karmie małą na śpiocha kolo 23/00 i śpi do 5-6 je i już wstaje :rofl2:

Co do wagi to ja się nie przyznaje, bo Grubens to tłuścioszek się zrobił, że szokens! ale ma 74 cm i pani gabarryty sp[rawdzała dla niej dziś na siatkach dla 9cio miesięczniaków ! :szok::rofl2:

Nulini, spanie z dzieckiem jest bardzo wychowawcze i komfortowe :-D
 
Indi ma to tako sens ze kazdy chce sienwysypiac


Moje zdanientakie ze ja siendo tej pory budze na picie i czasem sikanie w nocy wiec wstane i pojde a robson nie
W zwiazki z czym ja odrzucilam wszystko co wychowawcze i zajelam sie swoja wygoda
Dzis chcialam by z butla mm zasnal u siebie ale moj cycoholik nie chcial
Wiec po mm poszlam do sypialni dalam cycka przytulil sie i zasnal
I mam to gdzie ze ktos mi powie ze nie odzwyczaje, przyjdzie czas to bede kombinowac



Nulini wybacze poprzedni wyslany i niezauwazylam
 
Nulini gratki! My nadal bez ząbalów ale jak mi się Szefu podoba taki z dziąsłami, no ja jestem w nim zakochana po uszy :-D

Indi ja karmię małego ok 23-24 zależy jak sama się obrobię. I taktyka jak Doggi napisała, dostawał 240 teraz 200 dostaje. Ale ciekawa jestem czy by mi noc całą przespał...

Bierzecie potworki do odbeku jeszcze? Mój ok 9500 będzie wazył już chyba. Jutro go zważę a wielki jest... na 74 ciuchy są akurat....zaraz mi w 80 będzie wskakiwał :-( ja chcę moje maleństwo :-( :laugh2:

Tak myślę , czy wypadało by już małego do swojego pokoju przenieść ale tak mi ciężko, że chyba tego nie zrobię

Ociągam się z rozszerzaniem diety... wstyd... mięcha jeszcze nie jadł, owoce ciągle te same... z warzyw tylko marchew chce jeść...

Jak robicie owoce? Myjecie tylko i blendujecie? Bo warzywa wiadomo najpierw ugotować i dopiero blendować a mięcho?

Aaaa wczoraj był krótki spacer w spacerówce, dziś na gondolę zmieniałam... No i co do nocek u nas od urodzenia bez zmian-nie narzekam (no poza tym pierwszym tygodniem ;) )
 
Ostatnia edycja:
Mommy czemu zmienilaś na gondole? Ja specjalnie dzwonilam do bugaboo pl zapytać się o udźwig ... no i jest max 9 kg. Moda wazy ponad 9.5 kg. Jezdzimy w spacerówie juz ze 2 tygodnie :rofl2::rofl2: Konsultowałam z ortopedą, można jeździc spokojnie w kubelku.

Co do diety u Nas sam cyc ciągle, na rzszerzanie czekmay jeszvcze tydzień :) wozek.jpg
 

Załączniki

  • wozek.jpg
    wozek.jpg
    35,7 KB · Wyświetleń: 72
Ostatnia edycja:
Żelka wiem, że jest do 9kg. ja zawsze czytam instrukcje a tam jest napisane , że gondola dla dzieci do 6 mies.życia lub dla dziecka które jeszcze nie siada (nasz sam nie siada, posadzony po chwili sie obala, 6 mies nie ma) ale jest do 9kg, tak jak piszesz a z drugiej strony jest napisane, że spacerówka dla dzieci siedzących samodzielnie no i co zrobić? :-D Nie wiem, no mam wrażenie , że małemu w gondoli wygodniej, się jak Król rozkłada no i piszę, mam wrażenie ,że mu wygodniej, tak dziwnie w tej spacerówce siedział.... chociaż nie buntował się i usnął.

Siema ciotki!!!
 

Załączniki

  • 1436216990701.jpg
    1436216990701.jpg
    27,1 KB · Wyświetleń: 84
  • 1436217005161.jpg
    1436217005161.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 54
indi podpisuję się pod dziewczynami, moim zdaniem dziecko w tym wieku ma prawo budzić się w nocy! nic nie robisz źle!!! Mój zasypia późno bo 22-23, a potem budzi się z 2 razy na jedzenie, tak po pół godziny ssie. ą dzieci, które budzą się co godzinę, dwie do roku i dłużej. I niczyja to wina, takie dziecko i już. A skoro Naveen już lepiej spał to może ma skok i to przejściowe pogorszenie? Przeczekaj. :tak:

Mommy ale duży Twój synek :-) fajny chłopiec! mojego zmierzyliśmy to nam wyszło 76 cm, to możliwe, że taki wielki jest?? On od urodzenia był długi (60 cm)

My rozszerzamy ale blw, dostał na razie marchew i batata do rączki :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
My nie odbijamy po żarciu już od dość dawna...

Młody żre wszystko, co mu w ręce wpadnie, z Tosią to się trzymałam schematów i "opisów" na słoiczkach, a teraz to jak leci :-p
 
Do góry