reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2014 :)

reklama
Dziewczyny dzieki za slowa wsparcia, malutki zdrowieje, temperatury od wczoraj nie ma, w piatek pojdziemy do kontroli zeby sprawdzic jak to uszko. ^^^^^ Akuku nie no wiadomo dzielisz sie doswiadczeniem, czmu mialo by byc cos nie tak:-) Poprostu jak ja mam goraczke i cala dygoce to nie wyobrazam sobie ,zeby sie w tym momencie nie okryc,nawet ostatnio niedawno mialam goraczke to pod koldra i w szlafroku zimnoo mi bylo, a maluszka okrylam, ale jak robilam mu oklady to juz nie bylo jak wiec musialam wtedy porozbierac, a metode z kapiela schladzajaca znam , starszak nam duzo chorowal i raz tez stosowalam z nim to jak mial wysoka goraczke a syropy nie chcialy jej zbic. W kazdym badz razie dzieki za podpowiedz :-)^^^^^^ Nisiao ja bym juz malej łaczyła warzywka robiac jej zupki czy jakies obiadki, tak samo owoce, zwlaszcza ze teraz sezon na swieze . Moj codziennie na przyklad brzoskwinki wcina sa soczyste i slodkie, smakuja mu, nawet juz nie blenduje tylko rozgniatam widelcem,zeby uczyl sie rzuć.^^^^^^ Milusia to z Ciebie prawdziwa bizneswomen:-) Ja z ponad miesiac temu sprzedalam kolyske, pojechala az do Warszawy, teraz sluzy innemu dzidziusiowi, zal mi bylo jej:-) ^^^^Donka super ze badania wyszly ok..to stresujace strasznie dla rodzicow. Buziak dla Antosia i córunii.^^^ Wiecie ja codziennie ogladam program na Polsat Cafe ''Porody'' i przy kazdym wyjsciu maluszka łzy mi cisna sie do oczu..wciąz swiezey temat :-) A tak swoja drogą tyle dziewczyn zamilkło po porodzie, taka duza paczka była , gdy byłysmy w ciazy :-)
 
Em-ka jak mozesz podziel sie przepisem na wedlinke. Bo mi z piersi indyka to raczej sucha zelowa wychodzi.
Ja za to zrobilam alergiczno-dietetyczne ciasteczka kokosowe. Normalnie moze by mi tak nie smakowaly ale pp takim poscie to omnomnomn :) tylko okruchy lecialy:)

Yoanna- u nas tez sie drapie. Szczegolnie jak zdejme pampersa to po broszce:) i pod pepekiem.mimo ze nie ma tam wysypki. Wklad do wanienki fajna rzecz. Ale odkad jest wklad to i meeega chlapanie:) mam wrazenie ze to starczy na dlugo. Bo pozniej jak bedzie ladnie siedziala to wstawie jej to do zwyklej wanny i tak bedziemy kapac. Ja kupowalam w smyku.
A czy w zwiazku z wysypka i alergia nie bylo przeciwskazan na basen? Bo nam pediatra odradza.... :/

Akuku- super taka rodzinka duza. Ja mam mlodszego brata ale on sie cos nie zbiera za robienie dzieci a moj m jest jedynakiem.

Emilly- już 4 ząbek? U nas łyso jeszcze :)

Malinka trzymamy kciuki:)

Nisiao- ja tez jest w czarnej d... Z rozszerzeniem diety. Dodatkowo przy tym upale moga wyskoczyc potowki i juz wogole nie wiem czy to uczulenie na cos czy nie. Wyeliminowalam marchewke a za nia pietruszke i mam problem z zupkami bo nie wiem zupelnie z czego ugotowac. Dziewczyny radzily ziemniaczek i buraczek. Ale najpierw musze sprawdzic odzielnie samego buraczka chyba? I co do owoców tez mam problem bo wyeliminiwalam jablko i zastanawiam sie nad bananem w słoiczku? Ogolnie jakos nie mam wyobrazni do tego
rozszerzania.

Dona- super ze usg ok. My mielismy jakos w 3 mies. bo po porodzie byly jakies zwapnienia ale tez juz sladu po tym nie ma.
Może na to zatwardzenie spróbuj sliwke podac? Albo jabluszko?

Milusia- ja to jakas przewrazliwiona jestem bo ja bym sie nad jezioro jeszcze nie zdecydowala pojechac. A że za gorąco, a że komary, a że ja sie spoce jak skunks i jak takiego mokrego cyca mam dac itd. :) miłego wypoczynku i zazdroszczę. Moja opalenizna takie popiersie :) rezta biala:)

Ehhh powiem wam ze jakis kryzys mnie dopada zwiazany z tyn karmieniem.... Powiennam sie cieszyc ze cyca ladnie je ale tak bardzo potrzebuje wyjsc, czuje ze sie juz duszę. U nas butla niie. Wiec na zakupy razem po pol godzinie zaczyna sie marudzenie zeby na rece wziasc i tyle. M niesie Paulinke a ja na szybko kupuje niezbedne. Kaszek na wodzie dla alergikow nie za bardzo zje, kilka łyżecZek tak raczej dla zabawy niz dla najedzenia sie , wiec opcja zebym wyszla sama odpada. A do tego ta alergia mocno nas ogranicza.
Zeby uzupełnić swoje żale nadal jest milion pobudek w nocy a od 4 zero spania. Skok skokiem ale u nas takie spanie jest prawie caly czas. Powinnam sie tym martwić?

To sie wyzalilam :) od razu lżej.
 
Kamag hehe ja to taka raczej "otwarta" wczoraj nawet Zosia się kąpała w jeziorku:-D woda cieplutka. A nad jeziorkiem nie jest tak parno jak w domu i Zosia pięknie pospała-od komarów nakryłam moskitierą i git:-D

Dupek mały ugotowałam jej buraczkową z ziemniaczkami a ta nie chce-może za gorąco,zgłodnieje to poprosi:-p
 
Jak któryś maluszek ma zatwardzonko to polecam suszoną sliweczke z bobovity wczoraj malemu podalam bo ostatnio cos twarde kupki mial podalam mu 2 lyzeczki a dzisiaj kupka sliczna poszla fakt kolor zniecheca ale chociaz sie nie meczyl :) jabluszka nie chce jesc strasznie sie krzywi i wszystko wypluwa.
 
Sylka ja tez sie dygocze przy tempce ale inaczej u dorosłego :) jak Alex mial temp to prosil bym go przykryla wiec dalan cienki kocyk. .no i tez w zalesnosci jak wysoka temp. I czy ma tendencje wzrastajaca czy spadajaca po lekach.. mnie przerazaja drgawki u dzieci a wiem ze to sekunda ; ( tu w uk zalecaja dziecko w panpku spac klasc jak maja gorączkę i najlwpueh nie przykrywac lub np dziurkowanym kocykiem.

Kamag hehe mi by sie taja diera bezmleczna przydals... schudlabym w koncu !!

Kanag a jak bys sciagnela mleko i z kubeczja niekapka ? Albo lyzeczka...
U nas tez pobudek miliin ale w dzien jest znosny... moze zeby u was co?

Malinka kciuki trzymam.

Nisuao jak noze marchew ziemniak groszek kalafior to mozesz didac do tych wszystkich pietruszkr ;) ja ogilnie tylko sama dynie dawakam marchew zuemniak kalafior a potem dizucalam inne i ribilsm zupki..potem z mieskiem itd.

Dina super ze wyniki dobre ;)

Dona moje maluchy od urodzenua maja kontak z 2 jezykami i mimo wszystko puerwszy ipanowali polsku..ogolnie u mnie zasada jest taka w domu i ogolnie z nami po polsku a na zewnatrz po angielsku (jak idziemy sami lub w gronie tylko polakow po polsku )
Alex mowi bardzo wyraznie..Viki sobie pleni triszke i ucina wtmyrazy... duzo od dziecka zalezy..

Milusia milego wylegiwania nad jeziorkiem :) tez bym pojecgala ;)
 
Kaczuszka kciuki za ważenie,teraz podobno dzieci mniej własnie przybierają na tym etapie

to po jakim czasie z mięskiem?też tak np podawać zupki z dwa tyg a potem dorzucić miesko?

Nie wiem czy dobrze zrobię,ale dorzucę dziś Młodej do menu jabłuszko na deserek.


Ktoraś z Was pisala,że mierzą dzieciom temp pod pachą,niemowląt to też tyczy?tez tak można,jakoś nie lubię tak do pupku,boję się że niechcący krzywdę zrobię a ten dotykowy to roznie pokazuje
 
Nisiao ja mierzę w pachwinie - wkładam i nóżką przyciskam. - w pupie nigdy nie mierzę.

Co do posiłków ja robiłam tak ze jak marchew mały tolerował to następnym razem dawałam marchew z pietruszką a nie pietruszkę oddzielnie. I łączyłam tak te rzeczy które już jadł ze sobą i dodawałam po JEDNEJ nowości do tego. Oczywiście nie wszytko na raz! Ale robiłam kombinację typu marchew, pietruszka burak... Marchew ziemniak groszek zielony itp


Dzięki kochane za swoje opowieści. Konrad po porodzie miał wykryty niedosłuch... chodziłam na kontrolę ale podobno wyszło ok... zobaczymy co neurolog powie ale serio myślę ze to może być ten problem bo on "słyszy" dopiero jak na nas patrzy. Często z męzem denerwujemy się ze on słucha nas tylko wtedy kiedy krzyczymy - może właśnie dlatego ze wtedy słyszy o co nam chodzi..

Heh... okropnie się z tym czuje... idę Konrada karmić....
 
Ostatnia edycja:
Yoanna ta wkładka jest w tej chwili taka w sam raz, ale wydaje mi się, że jeszcze na chwilę posłuży... Wklejam zdjęcia byś widziała, jak to wygląda w tej chwili:) A długość to ok. 44 cm licząc do tej wypustki, która zatrzymuje malucha, więc razem z nią będzie mniej więcej 50, ale dziecku swobodnie zwisają nóżki:)


Olich
nie wiem, czy czekać na następny atak bo za każdym razem trwa to dłużej i bardziej boli, więc aż się boję, co będzie następnym razem. Zrobię kolejne podejście do innego lekarza, ale najpierw muszę dopaść sąsiadkę, by mi jakiegoś poleciła:)


Akuku
oj to przepraszam, chyba obcięłam bratankowi siusiaka i zrobiłam z niego dziewczynkę:)


Emilly podobno dzieci dwujęzyczne później zaczynają mówić, więc chyba nie masz się czym martwić:) A ząbki idą pełną parą:)


Malinka kciuki zaciśnięte&&&& Czekamy na wiadomości:)


Nisiao ja bym już próbowała z owocami i dwuskładnikowymi - ale ja w ogóle trochę złamałam schematy, bo prawie równocześnie wprowadziłam i warzywa i kaszki, mieszać te warzywa ze sobą też zaczęłam szybko i teraz tak jak Fifka pisała do tych podstawowych (ziemniak, marchew, troszkę pietruszki) dodaję po jednym nowym - najpierw był burak (ale było be), potem kalafior, groszek i szpinak (i tu trochę lepiej)


Dona super, że z główką wszystko w porządku:)


Kaczuszka, powodzenia z tym ważeniem:) My mamy za tydzień szczepienie i zobaczymy, jak podtuczyłam małą przez te 1,5 m-ca;)


Milusia ale fajnie, że udało Ci się coś sprzedać:) Ja się tak ciągle zbieram i nie mogę zebrać;) A lekarza oczywiście zmienię, na taką babę szkoda mojego czasu, o nerwach już nie wspomnę.


Kamag my już używamy tego wkładu w wannie i jestem bardzo zadowolona:) A był kiedyś w biedronce i to za kilka-kilkanaście zł:)


Fifka mam nadzieję, że to jednak nie jest problem ze słuchem i Konradek w końcu Cię zagada:)


A my dziś mieliśmy z m taką pobudkę, że prawie skoczyliśmy na równe nogi. 7 rano, my sobie śpimy a tu nagle huk od strony łóżeczka jakby coś spadło - patrzymy przestraszeni co się stało, czy mała jakimś cudem wypadła i co się okazało? Nie spała już i tak zjechała w dół łóżeczka, że jak podnosiła nóżki do góry to razem z przewijakiem - i właśnie ten przewijak tak uderzył jak go puściła i spadł na łóżeczko:) No ale wystraszyła nas, nie powiem:)
 

Załączniki

  • DSC01440.jpg
    DSC01440.jpg
    13 KB · Wyświetleń: 46
  • DSC01442.jpg
    DSC01442.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 43
Ostatnia edycja:
reklama
Emily współczuje - musisz bardzo tęsknić za krajem i rodziną
Malinka kciuki &&&
Nisiao ja też bardzo powoli wprowadzam. Już wiemy że na razie jabłka i banana nie może. Jak już wprowadzę te jednoskładnikowe na tyle żeby można zupkę dawać to potem kaszkę bym chciała
Milusia u nas teściowa uczyła małego"baba" czyt. Babcia i na drugi dzień sam powiedział:) ale i tak najczęściej mama gada a tata w ogóle nie chce
Kaczuszka &&&
Sylka fajnie że malec powoli wraca do zdrowia no podziwiam że już tyle je - a te brzoskwinie to dajesz mu takie surowe
Akuku u mnie niekapek ostatnio w te upały super się sprawdza. Wojtuś sam się napije a jak już skończy to jak gryzak traktuje haha
Fifka musicie jak najszybciej zbadać Konradka. Przecież muszą wam pomóc. Starszak też się pewnie denerwuje że nie słyszy o co wam chodzi?
Jaguś fifka i inne mamy a wy te warzywka próbujecie dawać ze słoiczków czy same przyrządzacie?? Ja wczoraj dawałam ziemniak i trochę brokuła to ostatnie ze słoika nie wiem czy będę mu jeszcze go dawać bo mnie osobiście nie smakuje w ogóle.
 
Do góry