reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Fifka to dla własnego spokoju przy następnej wizycie popros o skierowanie do laryngologa. Wszystko masz na miejscu to nie zaszkodzi sprawdzić. Laryngologa zbada też słuch
 
reklama
Marika maly ulewa po kazdym jedzeniu praktycznie, ale nie jest to dla mnie niepojace bo poprostu przy odbiciu zawsze mu cos wyleci, nie tyle zebym sie tym denerwowala. Jest taki marudny , teraz spi. Fifka ja poszlabym do laryngologa, sprawdzilby czy wszystko ok ze sluchem, Tak jak kaczuszka pisala przyrosniety migdal moze byc przyczyna niedosluchu. no i tez do logopedy, pokazalaby jak ukladac jezyk , co cwiczyc .
 
SYLKA to chyba tylko mnie te ulewanie tak niepokoi. Ale co się dziwić, swoje przeszłam i Laura też przez te ulewanie. Również myślałam, że to normalne, bo przecież prawie każde dziecko ulewa
 
Moze i to ulewanie tez mialo wplyw, ja obstawiam z moim T ,ze tak jak Akuku pisala, zalalam mu ostatnio uszy przy kapieli , pozniej okna byly pouchylane moze jakis przeciag byl i gotowe. Troche lepszy humorek ma moj dziubulek.
 
Trzeci raz pisze i kicha. Pozniej na kompie spróbuje bo szlak mnie z telefonem trafi.
Dalam dzis ziemniaczki ze szpinakiem. Zobaczymy czy nie będzie reakcji. Taka zadowolona bylam ze bez sliniaczka i tak czysciutko a Paulinka z zawartością w buzi kichnela o obie całe zielone :) obie sie usmialysmy.
 
Przed chwila urodzil sie mojemu bratu synek ;);) moj jeden brat ma 5 misiecy starszego synka od Emilka drugi brat o pol roku młodszego ;) ale bedzie wesolo jak wszyscy sie spotkamy ;)
Ja jestem najmlodsza z rodzenstwa a bracia mają po jednym dziecku a ja 3 hehehe ;) kobitki szybciej dojrzewaja ;)
 
Akuku to bedziecie mieli bardzo fajnie :) super sie takie dzieciaczki oglada hihi
co do trzeciego migdalka to ja mialam wycinany w zerowce i niesttety 2 objawy ktore przestraszyly moich rodzicow ze cos sie ze mna dzieje nie tak . to pamietam ten dzien bawilam sie w pewnym momencie zadzwonil telefon podnioslam sluchawke i ciagle pytalam kto tam kto tam ale nikt sie nie odzywal bynajmniej tak mi sie wydawalo. odlozylam sluchawke . wrocilam do zabawy. potem mama rzekomo mnie wolala a ja nic nie odzywalam sie w pewnym momencie ktos mnie szturchnal za ramie to byla ona cos do mnie mowila ale ja nic zupelnie nic nie slyszlam.okazalo sie ze stracilam praktycznie sluch i wykryli mi 3 migdal. na nastepny dzien pogorszyl mi sie w nocy wzrok slabiej widzialam. po wycieciu migdala wszystko u mnie wrocilo do normy . jedyne co mi sie pogorszylo to to ze czesciej chorowalam na angine. i to taka mocna.
 
Moja niunia ma temperaturę :( musiała się przegrzać. Pluje sobie w brodę że dopiero wieczorem zmierzyłam. Cały dzień była nie do zniesienia i ciągle przy cycu ale myślałam że to upał + lęk separacyjny. Teraz nie wiem czy ją nago położyć spać? Cieniutki rampers założyłam a już zdaje się spocona. Bez okrycia na pewno będzie spać, wczoraj tylko pieluchę miała na sobie a i tak rozkopala zaraz.

Akuku gratulacje dla brata. U mnie z siostry córeczką będzie taka różnica wieku, może nawet jutro urodzi, w moje urodziny ;) Też ta sama płeć, fajnie, łatwiejszy będzie kontakt :)

Kamag moja też dzisiaj mi psikusa zrobiła. Położyłam ją na 2 minuty bez pampersa, niech pupa odpocznie, poczuła luz i sru...:D Ale my całe szczęście byłyśmy zabezpieczone ;)

Jaguś, ja też bym się wściekła, ale Akuku dobrze mówi, z niektórymi tylko tak trzeba rozmawiać. Albo zmień przychodnie/ lekarza. Ja tak zrobiłam. Nowy lekarz mimo że na NFZ zawsze zaangażowany. Mam wrażenie że większość lekarzy specjalnie tak olewa, żeby tylko prywatnie chodzić.
A co do naszej małej to te oczka nas już tak urabiają ;) tatusia szczególnie ;)
 
Akuku gratulacje ciociu, no to faktycznie bedzie fajnie jak sie wszyscy spotkacie, dzieciaki beda szalec. U nas tez podobna sytuacja meza siostra ma corke 3 miesiace starsza od mojego Dawida i 3 miesiace mlodszego synka od Wiktorka :-)

Emka a ile ma tej temperatury, bo wiesz przy goraczce jest zimno czlowiekowi, moj jak mial juz wysoka temperature pomimo upalu mial dreszcze, przykrywalam go kolderka jak temperatura zaczynala spadac, zaczal sie pocic to odrazu sie odkopywal.

Terazspi z tatusiem, miewa jeszcze bole uszka, wiem bo wtedy lapie sie za glowke, ale goraczkowanie sie uspokoilo, takze mam nadzieje , ze idzie ku wyzdrowieniu.

Kamag poddalas mi pomysl, zeby robic malemu szpinak, wyszlo mi jakos z glowy.:-)

Czarnooka bo przy 3 migdale czesto bywaja problemy z niedoslyszeniem, moj starszak w styczniu mial usuwany ze wgledu na czeste inefkcje gornych drog oddechowych i pochrapywanie, od stycznia po wycieciu nie chorowal ani raz..wiec u nas na korzysc to wyszloo.

Jagus a moze sprobuj jeszcze raz isc ale do innego lekarza i opowiedz o swoich niepokojach, nie mozna tak zbywac pacjenta... skoro wiesz ze po ''herbatkach'' nie przejdzie jak Ci zalecil ten.:no:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Akuku, Sylka y tym lekarzem chyba tak zrobię, że pójdę do innego - teraz było mi wszystko jedno do kogo idę, bo pierwszy raz byłam w tym ośrodku zdrowia i o nikim nic nie wiem (mieszkam tu z m od 2 lat). Ale nie dam się już drugi raz tak zbyć, wkurzam się strasznie jak pomyślę, że co miesiąc ściągają mi składki a jak przyjdzie co do czego to pasowałoby prywatnie wszystko załatwiać... No i przynajmniej już wiem, do kogo nie pójdę:)

Em-Ka całkowicie Cię popieram, na pewno wielu lekarzy wychodzi z takiego założenia - a niektórzy w tych ośrodkach to są chyba wyłącznie od wystawiania recept... Babka jak usłyszała, że ostatnio czułam przez chwilę zgagę to się tego tak uczepiła, że właściwie bez badania miała od razu diagnozę i to po najmniejszej linii oporu... A to, że poprzednio nic więcej się nie działo już do niej nie docierało.

A temperatura może faktycznie jest od tych upałów? Mam nadzieję, że malutkiej szybko przejdzie:)


Akuku gratuluję bratanicy:)


Sylka zdrówka dla Wiktorka:)


Marika współczuję, nawet sobie nie wyobrażam jak Ci ciężko być na okrągło samej z dziećmi, tym bardziej że Laurka ma takie problemy z tą alergią i refluksem:( Oby mąż faktycznie niedługo wrócił:)


U nas też strasznie ciepło, była burza ale prawie wcale się nie ochłodziło... Ledwo wykąpię małą a zaraz znowu jest cała spocona. W ciągu dnia zostawiłam jej tylko pieluchę, ale na noc założyłam body by jednak coś miała, ale aż się cała lepi, tym bardziej jak zaczyna płakać to momentalnie się przy tym poci. Ech, dopóki nie miałam dziecka to lubiłam takie ciepełko, ale teraz tak 22-25 stopni byłoby idealnie:-D

A u nas z tym ulewaniem był czas, że faktycznie miałam wrażenie że jest tego sporo, właściwie po każdym posiłku, ale teraz strasznie uważam, jak ją trzymam po jedzeniu, pilnuję by nie ucisnąć brzuszka i za każdym razem czekam, aż się jej odbije. No i nie pozwalam jej leżeć na brzuszku przez ok. godzinę po jedzeniu, bo wtedy też nawet takim serkiem ulewała. U nas na szczęście tyle wystarczyło, ale ona nie ma żadnych problemów z refluksem:)


Wczoraj m wrócił rano z pracy, miałam Julkę w naszym łóżku i oczywiście stęskniony od razu wziął ją na ręce i zaczął przytulać:) Jak już skończył to pyta się małej: "i co Julciu, ładnie Cię tatuś przytulał?" A ona na to od razu NIE!!!! Hihi ja miałam wielką radochę a on biedny tylko stwierdził, że chyba jednak jej się nie da urobić na córeczkę tatusia:-D
 
Do góry