reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Sylka dobrze że się poprawia małemu.
U nas nie taka znowu gorączka, 37.7 a po paracetamolu i kąpieli 37.3. Już miewała w upały stany podgorączkowe, niestety szybko się grzeje w swoim krąglutkim ciałku. Ale na pewno nie jest jej zimno bo w ciągu dnia, kiedy ją schładzałam sprayem z wodą i walchowaniem uśmiechała się i wzdychała z ulgą :) Muszę ją chyba do baseniku wkładać tylko nie wiem jak ja to zrobię skoro jeszcze nie siedzi.

Jaguś dobra akcja z tatusiem :D moja właśnie najwyraźniej mówi słówko "nie" i to praktycznie od urodzenia już coś takiego brzmiało. Śmiałam się, że jako kobieta najważniejsze słowo ma już opanowane :D

Misia sobie śpi spokojnie, a ja właśnie upiekłam wędlinkę z piersi indyczej :) pychotka :) jakiś czas temu obraziłam się na sklepowe kiełbasy i teraz tylko takie jemy. Robi któraś z was? Przydałyby się jakieś przepisy bo na razie tylko dwa rodzaje próbowałam.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Kaczuszka, super, że zakupki w Lulla Baby udane :-) Już odkryłam Lulla Baby, wiele fajnych rzeczy można znaleźć. Mają też kolekcję śliczności z la millou, gdyby tylko nie były takie drogie… Ale tego gryzaka nie widziałam, muszę się przejechać i kupić :tak:

U nas też spanie bez przykrycia, przykrywałam pieluszką flanelową lub cienkim kocykiem ale to bez sensu – odkopuje się od razu. Śpimy w trójkę na łóżku, jeśli ktoś się przykrywa to ja na chwilę kocem ;-)

Najgorsze, że nie mogę mu teraz pozwolić nago spać L Po próbie mlecznej mamy wysypkę na klatce i niestety swędzi, więc się drapie biedaczyna albo szczypie jeśli tylko ma sposobność. Więc bodziak musi być.
Sylka, super, że już gorączka odpuszcza, mam nadzieję, że idzie ku dobremu :tak:

Milusia, świetna sprawa z tymi basenikami, wymarzona w taką pogodę. Jak czytam jakie atrakcje zapewniacie dzieciom w ogrodach to mi smutno, że my w bloku mieszkamy.

Jagus, zastanawiam się nad tą wkładką, ale powiedz mi proszę w jakim ona jest rozmiarze? Na jak długo jeszcze wystarczy? Masakra ta lekarka, czasami naprawdę ręce opadają… Spróbuj zdecydowanie u innego lekarza, nie ma sensu tracić czasu i zdrowia na stosowanie jej „leczenia”…

Czarnooka, dużo tego mleczka ściągasz :tak: Super, gratuluje wytrwałości.

Fifka, dobrze, że dostaliście to skierowanie. Niech Konrada obejrzy specjalista i powie jak z nim ćwiczyć, żeby się rozruszał z tym mówieniem. Co do mleka roślinnego, zgadzam się z Mariką, dziwne, że Ci zabroniła – przecież te mleka nie maja nic wspólnego z białkiem mleka krowiego. Ja się jakoś w nich nie rozsmakowałam, ale robiłam na ryżowym naleśniki np. i nic się nie działo. Swoją droga mam przepis na pyszne ciasto naleśnikowe bez mleka, gdybyście chciały ;-)

Akuku, gratulacje dla brata :-) I super, że taką gromadkę dzieciaczków macie w rodzinie, to tylko na plus dla nich.

Emka, oby temperatura szybko odeszła. Straszne są te upały, jak te nasze maleństwa mają to znosić, w dodatku leżąc przez większość czasu tym bardziej się grzeją… Jak robisz te wędlinki? Nie mam przepisów, bo ciągle brakuje mi czasu, żeby poszukać, a też wędlin sklepowych nie jem, ale to przez alergię.


U nas po wczorajszym upadku wszystko ok :-) Tak się cieszę, choć jeszcze ciarki mnie przechodzą, jak sobie przypomnę.

A dzisiaj byliśmy na zajęciach, o tutaj: Oswajanie dzieci z wodą | Centrum Pływnia i Fitness | FitSwim
Było fantastycznie, Szymonowi naprawdę się podobało, więc jestem przeszczęśliwa :rofl2: Na pewno będziemy kontynuować.
 
FIFKA dobrze, że już po gorączce
u nas przerost mogdałow spowodował drobny niedosłuch, po przycieciu migdałków słuch wrócił do normy

CZARNOOKA witaj, podziwiam ze tyle ściągasz

SYLKA zdrowiejcie, spokojnie ztym siadaniem każde dziecie inaczej
ja też rzadko zakładam czapkę

NISIAO ja nie przykrywam niczym, jak jest upał śpi w samym pampki, jak troche chłodniej w bodziaku

DONA gratulujemy pełzani, to teraz mama biegaj za mną:p

MARIKA u nas stwierdzili astmę po tym jak maly miała dwa ataki duszności, potem się nie powtórzyły, a lekow nie dostaje ma przepisane doraźnie

JAGUŚ ja tez bym kamień obstawiała ,
chamstwo wystawić jej się skierowania nie chce... może przy ataku pojedz na izbe przyjęc tam pewnie zrobią USG


AKUKU ciociowe gratulacje

Mi brak czasu. Jak rano wychodze wracam wieczorem, a to działka a to jakaś impreza w parku, wypad nad wodę.. a dom syfem zarasta...
 
Emka u nas same chlopaki..tak dla odmiany hehe ;)

Sylka a wiesz ze mimo dreszczy nie wolno przykrywac jak ma sie goraczke.. u dzieci szybko temp skaczebi moga dostac zapasci... taka syyuacje w rodzinie mielismy..trzeba schladzac jak wysoka tempka..oklady ..a jak nie pomaga to do wanny z tym ze poczatkowo do cieplej wody i stopniowo dolewac zimnej zeby dziecko w niej usiedzialo.
Ja to sie boje goraczki u dzieci ; (

Jagus bratanka mam nie bratanice ;);)
Milusia sa siedxiska dla dzieci takie pol lezace dla maluchow lub takie cos co wyglada jakbys sadzala do hustawki ktora ma zabezpieczenie z kazdej strony..

Niby gromadka w rodzinie dzieci jest...ale najstraszy brat w Norwegii drugi w polsce a my w Szkocji heh..

Sylka z ta goraczka i przykrywaniem ja w dobrej wierze pisze ;) mam nadzieje ze nie napisalam znowu czegos nie tak ;)

Ja dzis robilam angry birds ale robic te mibi oczka dlyzej zajmuje niz duze elementy ;/
Na sobote mam miec dwa torty..bo i z jednym zmiana planow nie komputer a deskorolka..

Dobranoc
 
Fifka- mamy dzieciaczki w tym samym wieku wiec Ci napisze jak to wyglada u nas, tez nie jest kolorowo z mowieniem u Amelki, wlasciwie jakis postep nastapil moze 2 tyg. temu , Amelia uzywa moze 25-30 slow I to glownie francuskich I ja tutaj doszuukuje sie problem, ze trudno jest jej pojac 2 jezyki jednoczesnie. Te slowa ktore zna, wypowiada tez niewyraznie , jakby nie ukladala jezyka dobrze, ale roznica miedzy fr . a pl. tak wlasnie wyglada ze zupelnie inaczej uklada sie jezyk w buzi, chcialam isc do lekarza, ale jeszcze sie wstrzymam , w przedszkolu jakos porozumiewa sie z dziecmi wiec moze ten woreczek ze slowami niedlugo sie rozwiaze.

Sylka- zdrowka dla synka, oj bidulek oby juz go nie bolalo.

Akuku- gratuluje nowego czlonka rodziny, u nas podobnie my tutaj 2 dzieci, Piotra siostra w Norwegii 2 dzieci, jescze jedna siostra w Polsce 2 dzieci , moi bracia ciagle w stanie kawalerskim, wiec o spotkanie rodzinne ciezko, a my do Polski raczej dlugo nie polecimy, to dluga podroz wiec poczekamy az dzieci podrosna, ale wtedy bedziemy placic za 4 bilety, ktore sa drogie:((((
Kolejne torty w trakcie produkcji--- gratulacje

A u nas 4 zabek w drodze , dziecie marudne......Jutro wizyta u nowego-rodzinnego, mam nadzieje ze zdabedzie moje zaufanie;-)
W zeszlym tyg. Amelka byla chora wiec zostala w domu, w pon. zaprowadzilam ja do przedszkola I dowiedzialam sie ze przeszkole ,ma nowego wlasciciela :szok:mam nadzieje ze nie bedzie jakis radykalnych zmian , ja wogole nie lubie zmian , jak juz do czegos przywykne to na mur-beton
 
Witam i ja
Emka
TE UPAŁY SA masakryczne,taki basenik to fajna sprawa ,sama się nad tym zastanawiałam.
Tak poza tym miałam wcześniej pisać,cudowny awatar masz zmieniony,pieknie.


Kurcze u nas wmieszkaniu 29 st okno na noc otwarte,młoda odkryta w rampersie a glowka z tylu spocona i plecki,mam nadzieje że nie rozchoruje się.Niby cieplo,ale wiele nie trzeba.Dziś dla odmiany 24 st,taki skok temp.

Wiecie,jak już z tym wprowdzaniem jedzenia jesteś głupia.Kinge jak pisalam wczesniej,często cos wysypuje i potem nie wiadomo co uczuliło,czy to inny czynnik zadziałał.

No i potem robie tak ,że powtarzam te jednoskladnikowe wqarzywa,ze by sprawdzić po co ja uczula,ale mam wrażenie że to taka syzyfowa praca,bo to takie na darmo,ciężko wychwycić...

No i mam pytanie do WAS-może nie powinnam w tym wątku...
Wprowadzilam marchew,ziemniak,dynie,groszek,kalafior powiedźcie mi jak z pozostalymi warzywami,np pietruszka,seler czy burak,szpinak,też tak podawać jako jednoskladnikowe,kurde bo takim tempem to ja chyba do roku nie wprowadze miesa,bo stale bede wracac i sprawdzać co uczula.

Myslicie że moge jej już owoc jko drugie wprowadzać,kurde bo mnie to już denerwuje,może powinnam byla dawać jej teraz zupki a za tydzien np mięsko.
Myslę też żeby wprowadzić gluten,tzn kaszę manną jakieś jeszcze propozycje na wprowadzenie glutenu?Tylko jest ograniczenie,bo Kinia pije mleko Nutramigen
 
hej ja juz po usg glowki, na szczescie w glowce antka nie ma zadnych zmian po tym krwawieniu wiec spokoj. bylam tez z oliwka u laryngologa i dostala syropy na alergie chociaz lekarka powiedziala ze nic tak bardzo nie widac u niej, tzn jezeli chodzi o sluzowke to nie jest typowo alergiczna, ja widze powiekszone migdaly a ona do mnie ze jej nie powalily. jestem ciekawa jakie migdaly maja wasze dzieciaczki , olik ma takie duze buleczki jak sie spojrzy do gardla

Sylka bardzo wspolczuje choroby malego, mam nadzije ze bedzie coraz lepiej, bo jak piszesz ze juz rzadziej temp wzrasta to idzie ku lepszemu, ale wierze ze jestes zmęczona

Marika kochana wspolczuje bardzo ale ty jestes dzielna, wiele osob juz dawno poddaloby sie i taka wiazanke do meza to puscilo 2 miesiace temu, mam nadzijee ze maz szybko przyjedzie. no i zal ciebie i malej ze tak na nia wszystko dziala co tylko zjesz.

fifka znajoma wlasnie byla w cieszynie na badaniach sluchu swojej 3.5 letniej corki ktora bardzo malo mowila i w swoim jezyku a kazdy lekarz odsylal i mowil ze to nic powaznego ze nadrobi i wyrowna bo byla wczesniakiem. a tu na badaniu sie okazalo ze cos jest nie tak bo 80 procent ubytku na jedno ucho. robili dodatkowe badania gdzie jest problem i teraz od tygodnia nosi aparat a kolezanka mowi ze zaczela tak ladnie zrozumiale za nia powtarzac ze szok. tak ze fifka sprawdz to dokladnie. ta mala tez miala badanie sluchu w szpitalu ale problem pojawil sie widocznie pozniej, moze po lekach, do konca nie wiadomo z jakiego powodu. a jej pediatra kiedys powiedziala ze ma dac sobie na wstrzymanie i nie szukac problemow. a teraz jak poszla to nawet jej w oczy nie spojrzala. wszyscy specjalisci mowili ze moze dziecko ma autyzm bo nie patrzy w oczy. a ona patrzyma na usta bo w ten sposob domyslala sie slow. fifka ja bym szybciej zbadala gdzies sluch, sprawdz najpierw pon swojemu: ustaw go bokiem do sciany na drugim koncu pokoju i kaz zakryc uszko to od swojej strony i mow szeptem do niego ale cos na co powinien zareagowac, np czy chce loda? i sprawdz tak kazde uszko

Antek ma mega zatwardzenie dostaje zelazo na krew i to dodatkowo go zatwardzilo ale i tak szybkiej juz cos zatwardzenie powodowalo i nie wiem co. robi sie caly czerwony i wyciska male bobki

Jagus u mnie kiedys taki atak ucisku w klatce piersiowej byl wynikiem problemow z zołąkiem po lekach ale to w trakcie brania antybiotyku, jagus to masz lekarza:(

Akuku to gratuluje na tę ciocię

EmKa zdrowka dla malej

Emilly z tego co wiem dzieci nie powinno sie uczyc drugiego jezyka do 3 roku zycia az maja opanowany wlasnie swoj ojczysty, ale inaczej jest z dziecmi wychowywanymi w rodzinie dwujęzycznej, ono automatycznie rożnicuje te dwa jezyki i nie powinno byc problemu z ich opanowaniem. jezeli mowi i zwieksza sei zasob slow to na pewno bedzie dobrze. natomiast u fifki jest inna sytuacja i tym osobiscie bym sie martwila.

fifka rowniez wizyte u logopedy albo neurologopedy jeszcze lepiej. sa takie programy logopedyczne gdzie dzeicko siedzi w sluchawkach przed komputerem i slucha roznych dzwiekow. nigdy tego nie stosowalam ale slyszalam bardzo duzo dobrego Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze (książka + CD) (Arson) - Edukacyjna.pl, to jest akurat pierwsza ksiazeczka ale są różne z tej samej serii

malinka kciuki zaciśnięte
 
reklama
witajcie,uf jak gorąco zaraz lecimy nad jeziorko:-)

Jestem mistrz zakupolandi,wczoraj sprzedałam Zosi wózek a dziś kupiłam drugi:-D Zostanie mi z niego kasy więc planuje kupić fotelik więc ide na "zakupowy"-dołączyć proszeee mnie tam szybciutko

Zosiak po mama wdrążył słowo baba i jak tylko coś nie tak to jest babababa:rofl2:

Kamag to chyba Ty pisałaś że dajesz szpinak? U nas po szpinaku ładnie kupki szły:-) więc jak mała mi się "zakorkuje" to wiem już co dać:-D

Fifka to faktycznie macie problem z Konradkiem...dziwne,bo masz rację ze powinien już nawijać-nawet po swojemu...Życze powodzenia w szukaniu przyczyny:crazy:

Malinka powodzenia!!!!!!&&&
Jaguś nosz k*** z tymi patafianami...JA też miałam "lekarkę" która przy moich dolegliwościach (czyt.ciągłych złych wynikach moczu) nie chciała mi dawać sakierowania no posiew...przecież to kosztuje:wściekła/y: więc zmieniłam na taką tkóra sama bez mojego proszenia daje mi wszelkie skierowania-cała rodzinka jest u niej:-) Także Tobie też to proponuję:tak:

Dona super że usg wyszło dobrze:-)
 
Do góry