reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Haj laseczki.

Czytałam Was w miarę na bieżąco, ale weny nie miałam absolutnie. Poza tym taki mnie śpioch złapał, że w sumie ostatnie dni przespałam i nie miałam sily ruszyć ręką ani nogą. Zgon totalny.


Dorotqua Super zestawik! Gratuluję zakupu, naprawdę dobra okazja.
EmiliaM Lubię "One born every minute", obejrzeliśmy z mężem chyba ze 2 sezony.
Współczuję zapalenia. Mi ginekolog poradził, żeby raz w tygodniu stosować na noc lactovaginal. Dziecku to nie szkodzi, a może uchronić przed infekcją. Jak widziałam, że u mnie może się coś tam zaczynać, to brałam przez ok 5 dni i było ok. Zaopatrzyłam się w polskiej aptece online.
Milusia Jak miło Cię widzieć :) Fajnie, że u Ciebie ok. Mój synuś też ostatnio daje czadu. A z tą depilacją to mam to samo - nic juz nie widzę kompletnie :)
Alice Witaj w klubie. Obudziłam się dziś o tej samej porze i o dalszym spaniu nie było mowy.
 
reklama
Witam

Wogole sie nie wyspalam, tak mi bylo niewygodnie ze szok, jedyna pozycja w ktorej mnie biodra nie bolaly to na plecach ale przeciez nie wolno.. buuu takze oczy chyba na zapalki bede dzisiaj miec..

Alicja ja tez padam okolo 21/22, zreszta nawet jesli nie padam to i tak ide do lozka bo wiem ze jak Anders wstanie to nie ma zmiluj sie i trza z wyrka wyjsc.

Kaja podaj mi moze linka do tej polskiej apteki to tez sie zaopatrze, wiem ze u nas w polskim sklepie maja jakies leki ale nie patrzylam co bo jakos nie pomyslalam. Kiedys sie pytalam o tatum rose tak z ciekawosci zeby po porodzie kupic ale tutaj ten lek jest zakazany bo jakies ma nielegalne skladniki, ponoc jakies cpuny angielskie sie dowiedzialy ze w tym leku cos jest i sobie zapary robili i to pili zeby faze miec wiec rzad zakazal sprzedazy tego w UK.

Magda powodzenia na USG.

Ada mowisz ze twoj M nie lubi kokosow, ja tez nie cierpie np wiorkow kokosowych ale uwielbiam np sosy z mlekiem kokosowym, np tajskie zielone curry z kurczakiem.. niebo w gebie i do tego latwo sie robi.

Ide sobie pranko wstawie bo ma byc dzisiaj sloneczko wiec wywiesze sobie na ogrodku.

Milej soboty dziewczyny :)
 
Alice88 a do Tarnowa jedziemy też mi się nie uśmiecha siedzenie w dymie ale usiądziemy gdzieś z boku żeby bardzo nie leciało w ogóle mi się nie bardzo chce jechać bo to późno i jeszcze potem wrócimy to już w ogóle ale mąż taki smutny jak mowiłam ze może ktoś za mnie pojedzie heheh
 
Cześć dziewczyny, żyję i dziękuję za pamięć. Podczytywałam Was od czasu do czasu ale nadrobienie jest niemożliwe:no:

Nie odzywałam się bo miałam trochę doła. Od prawie dwóch tygodni mam straszną zgagę. Ale to taką mega, mega, łącznie z tym że kończyło sie wymiotami kilka razy dziennie. Szok, nic nie pomagało. I męczy mnie dalej więc jestem rozdrażniona.

Ponadto wiele innych rzeczy też nie układa się tak jakbym sobie życzyła.
Jakiś h*j czwarty raz z rzędu ukradł stroik z grobu mojego synka. Idzie dostać szału żebym przez jakiegoś debila nie mogła dziecku kwiatków postawić. W końcu to jedyna rzecz jaką mogę dla niego zrobić i rozwala mnie to na maksa. Dla ludzi nie ma żadnych świętości. Już nie wiem sama co mam robić:wściekła/y:

Ponadto zepsuł nam się samochód, dokładnie sprzęgło i znów nieprzewidziany wydatek, "jedyne" tysiąc złotych. Mąż stracił też chumor bo chciał zrobić nam niespodziankę i kupić nowy telewizor na nasz powrót ze szpitala i w złości się wygadał. Teraz musi ten tysiąc dozbierać tzn. gdzieś dorobić. No ale cóż pieniądze rzecz nabyta.

Jeszcze dopadła mnie panika o Lilianę. Jak tylko przestaje się na dłużej ruszać to ogarnia mnie rozpacz bo wydaje mi się że umarła i wpadam w panikę. Nie wiem jak przeżyłam śmierć mojego synka, sama o tym czasmi myślę że nie zwariwałam to cud. Osiwiałam to na pewno. Drugi raz bym tego nie przeżyła. To moja czwarta ciąża a ja zupełnie nie wiem jak mam liczyć te ruchy. Lekarz mówił że po 28 tgc powinno być sześć na dwie godziny. I co to ma znaczyć. Przecież dziecko to nie robot rusza się jak mu się podoba. Dobija mnie to. W związku z tym spakowałam torbę dla siebie do szpitala bo mnie to wszystko przytłacza. Mam jeszcze jakieś 8-9 tygodni wolności i później idę do szpitala. Perspektywa spędzenia Świąt Bożego Narodzenia z dala od domu i rodziny mnie przeraża. Zawsze byliśmy razem. Ale wiadomo Lili jest teraz najważniejsza i jeżeli ten pobyt w szpitalu służy jej bezpieczeństwu to pójdę oczywiście bez zmrużenia oka. Brakuje mi do torby dokupić kapcie i część kosmetyków. No i torbę dla Liliany też musze spakować bo już do domu przed porodem nie wrócę, a tłumaczyć co wziąść i gdzie leży przez telefon może być wkużające dla obu stron.

O, może jesen plus to że wczoraj kupiłam dla małej fotelik do auta w super cenie. Cena sklepowa to około 600 zł a mi się udało za 265 zł nowiutki.
E182 Fotelik dla dziecka Concord ION 0-13 kg (2695788558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
O właśnie ten. Dla mojego Oliwiera mam z tej firmy już drugi i wiem że jest super bezpieczny, wygodny i starannie wykonany. To z plusów na tyle.

Ale u Was też różnie. Więc jak to mówią czasem słońce czasem deszcz. Takie jest życie. Pozdrawiam Was bardzo gorąco i życzę wszystkiego dobrego. Miłego wekendu.
 
dzień dobry z szarej Warszawy. Ależ mam lenia dziś, Maluszek daje w kość, tak już kopie i wypycha brzuch, że czasem aż zaboli. Łobuzik mały :))
Jakoś tak z humorem u mnie różnie, trochę mnie to przeraża, że tylko 2,5 miesiąca a ja nadal zielona jak szczypiorek na wiosnę. 23.10 mamy szkołę rodzenia, pierwsze zajęcia więc może coś nam się rozjaśni. Ubranek już trochę mam, łóżeczko mamy pożyczyć, wózek tez - mam nadzieję, ale koszty wyprawki mnie przerażają...
Chyba łatwiej by było napisać co mnie nie przeraża. Rola debiutantki w roli mamy nie jest łatwa :))) Na szczęście otaczają mnie wspaniali ludzie, od mężulka począwszy, na rodzinie i przyjaciołach (przyjacielach ? matko maluszek wyjada mi mózg hihih) skończywszy. Ale trochę lęków i smuteczków jednak się pląta...
Sorki za marudzenie ale jakiś taki dziś dzień...
 
Cześć kochane ! ;)

Czytam was codziennie, regularnie ale niestety weny do pisania brak. Dzisiaj wstałam pełna energii więc muszę to wykorzystać ! :)

Oprócz bólu bioder w nocy, kataru i jakiejs infekcji miejsc intymnych to wszystko u nas w porządku :)

Co do infekcji straasznie mi dokucza :( w dzień jest okej ale jak przychodzi wieczór to swędzi strasznie. Mój gin na urlopie i nie wiem czy mogę wykupić sobie coś bez recepty jakiś krem albo maść i kilka dni stosować ? Czy bez kontaktu z lekarzem nie powinnam nic brać ? Szperałam w necie i jest kilka maści bez recepty które można stosować w ciąży np. Clotrimazolum. I mam dylemat straszny.

Jak patrzę na tą tabelę z wagą dziecka to jestem w szoku ;D Mój Mikołaj od samgo początku w górnych granicach ! w 25 tygodniu nawet przekroczył bo miał już kilo ! Oby do ponad 4 nie doszło :-D
Już na 4d doktor nam powiedział że będzie pyzaty bo z brzuszka jest starszy o 2 tygodnie ;D Ja szczupła, tatuś szczupły więc nie mam pojęcia po kim Mikuś będzie pyzą ;D

EmiliaM mi biodra też strasznie dokuczają :( nawet jak mam poduszkę między kolanami. Brzuch mam już duży i przwrócenie się z jednego boku na bok kosztuje mnie tyle wysiłku że szok ! jak słonica ;D Często budzę się w nocy i leże na plecach, od razu obracam się na bok ale w śnie tak czy siak obracam się na plecy :( "One born every minute" oglądam czasem na TLC, też bardzo lubię ten program tyle że im częściej go oglądam tym bardziej boję się porodu :(

Kaja28 widzę że też sobie leniu****esz tak jak ja ! :) Ostatnimi czasy uwielbiam spać ! Jak się spotykam ze znajomymi lub rodzinką to nawet tego nie mówię, bo mam dosyć słuchania "śpij, śpij, bo potem się nie wyśpisz" o matko ! jak mnie to denerwuje :angry:


Alice88 jaką zamówiłaś maskę? Ja właśnie siedzę w turbanie na głowie i czekam do 10:00 żeby iść zmyć. Lubię co jakiś czas zapodać włosom mega dawkę odżywienia. Ja najbardziej lubię te maski z waxa, jestem z nich zadowolona ale mam ochotę wypróbować też coś innego ;)

ada1989 oby Twój M coś temu zaradził ! Rzeczywiście szkoda byłoby kupować nowe skoro to nie jest w złym stanie. Na pewno mąż coś wymyśli ! :) Mnie kusi już strasznie żeby łóżeczko skręcić ale będzie nas to kosztować trochę przemeblowań a ta myśl jakoś mnie odstrasza i wciąż zwlekam :)

Magda_z_u mnie też bobas daje nieźle popalić ! Matko, jaki to czasem ból jak w żebro zapoda kopniaka ! Jeden dzień był spokój ... aż się zaczełam niepokoić że tak mało się rusza, mój K już panikował że muszę do ginekologa dzwonić szybko i w ogóle ale zachowałam zimną krew, bo było to tylko kilka godzinek, poszliśmy spać a następnego dnia Mikuś zaszalał i cały dzień czułam takie kopniaki że ooooł ! ;)


Milusia83 mi też cycuchy pociemniały i znacznie urosły, aż ich nie poznaję, jak nie moje ! ;D Ja już nawet nie pamiętam jak moje łono wygląda hahaha ;D I strasznie nie wygodnie mi golić nogi więc angażuję w to mojego K który jak depiluje mi nogi strzela miny jak artysta i wczuwa się strasznie ... niestety trwa to o wiele dłużej ;D

Afja-Anetka trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku ! Powodzenia na wizycie, przynieś nam same dobre wieści

Drotqa
gratuluje zakupów ! świetny zestaw ! ;) wiele przydatnych rzeczy, pełno ozdóbek do pokoju a ten koszyk wiklinowy - cudo !
 
Witam was porankiem :)
W nocy nie moglam dlugo zasnac tak mnie bolalo z lewej strony nie wiem chyba rwa kulszowa z tylu plecow troche nad biodrem i az do nogi ale tylko jak sie polozylam musialam, siadac i pochodzic zaniem udalo mi sie zasnac kilkanascie razy wstawalam, nie wiem dlaczego tylko na lezaco taki bol :/ Dzisiaj zagoniona bede wiec zajrze pwnie wieczorkiem dopiero.
EmiliaM ja tez jestem dumna z twojego meza, wg mnie wszystkie mecze i olimpiady powinny byc dla przyjemnosci i na cel charetatywny :) Jesli chodzi o szczepienie przeciw grypie wielokrotnie slyszalam juz negatywne opinie zaraz po szczepionce ludzie sa chorzy a potem wprawdzie nie na grype ale inne przeziebienia i tak ich dopadaja.
ada1989 Juz wrzucilam suwaczki na sygnature nie wiedzialam wczesniej ze mozna tak zrobic a szczerze powiedziawszy tak nie mialam czasu wglebiac sie w ustawienia ;) Dziekuje za informacje :) Ja rowniez wierze z emoj maz dzieki przejsciom bedzie lepszym ojcem napewno niz jego ojciec.
Hanus wracajac do wagi przypomnialam sobie jak moja kolezanka na jakies 2 dni przed porodem byla u lekarza i tam jej powiedzial wage malucha 3 cos a dwa dni pozniej urodzila 4200 pamietam i szok jak to taka roznica duza takze napewno waga maluszka jest w normie :)
Magda z uk oj cos bidulko ostatnio humory nie dopisuja zawsze taka wesolutka wnioskujac po tym w jaki sposob pisalas na bb a teraz i ciebie dopadly ciazowe nastroje :( Nie martw sie przejdzie jak nam wszystkim :))))) A co do mojej sis wiem ze kiedys zrozumie, jak bedzie miec swoja rodzine narazie jest zakochana w sobie egoistka uznajaca tylko swoje racje i nie liczaca sie z nikim, my niestety zbyt daleko od siebie mieszkac nie bedziemy wiec chcac niechcac napewno bedziemy sie musialy spotykac i jakos te relacje utrzymywac ja robie to tylko przez wzglad na moich rodzicow bo widze jak cierpia z naszego powodu, ale to przykre ze tylko ja zawsze musze ulegac i ustepowac, tak jak wspomnialyscie o tym bezstresowym wychowaniu u mnie wlansie tak bylo ja mialam kary i zakazy a w jej przypadku juz sie nie chcialo bo ja mam ustapic dlatego ze jestem starsza i na wszystko jej pozwalac, tak wlasnie ja wychowywali bezstresowo a mnie nie i to byl blad :/ Ja z tym w pewnym momencie zaczelam walczyc juz jako nastolatka bo widzialam w jaki sposob ona traktuje moich rodzicow i jak owinela sobie wokol paluszka ( ja musialam sie tlumaczyc z powrotu godz pozniej do domu ona wracala nastepnego dnia i nikt nic, to jeden z przykladow) dlatego teraz jest jak jest. Dlkatego ja za bezstresowym wychowaniem tez nie jestem fakt za biciem oczywiscie tez nie wiec bede szukac innych rozwiazn w wychowaniu swojego malucha metoda prob i bledow, ale najwazniejsza jest konsekwencja jak aninek wspomniala u niej ani u mnie tego nie bylo tzn u mnie bylo tylko wobec mnie wobec siostry juz sie nie chcialo :(
aninek smutne ze twoja ukochana babcia juz odeszla, ale napewno strzeze cie z gory, ja mam jeszcze obie babcie obie kochane ale jedna jest dla mnie wyjatkowa osoba jest bardzo chora, ale silna jako dziecko spedzalam u niej zawsze mnostwo czasu teraz mieszka blisko i tez jestem prawie codziennie, rowniez jak twoja miala podejscie do dzieci kocha dzieci wszsystko by im dawala pamietam jak ze szkoly wracalam i szlam do niej czesto to juz z balkonu wolala mnie i wszystkie moje kolezanki na slodycze, a one chetnie biegly i opowiadaly jaka to mam fajna babcie :) Kazdemu dziecku nieba by uchylila, dlatego pwoiedzialam sobie i mezowi ze jesli bedziemy miec coreczke to napewno drugie imie jej damy i bedzie po babci :)
Milusia83 ja rowniez mam olejek z drzewa herbacianego w domu iu mnie to podstawa jest swietny do wzystkiego wiec takze polecam dziewczyny:)
Dorotqua swietny zestaw zakupilas cala wyprawka skompletowana i tak tanio wow :) Szczesciara z ciebie :)
 
Ostatnia edycja:
Witam się weekendowo :-)


A więc mieszkanko sprzątnięte. Teraz się ubieram i mykam po zakupki.
Na 14 jedziemy z mężęm i psiakiem do mojej siostry i szwagra na gościnkę. Wyprawiają zaległe imieniny szwagra, rocznicę slubu 1, którą mają w poniedziałek i urodzinki siostry mojej, które przypadają 23 pażdziernika. 3 w 1 :-D:-D:happy2:
Także będzie co świętować. Zostajemy u nich na noc do jutra :-)
Będzie z pewnością przesympatycznie, aż mi się humorek poprawił :tak:
Trza korzystać, bo jak dzidziuś się urodzi skończą się tego typu imprezki z posiedzeniem długim u nas ;-)

A więc mykam, bo już dość późno, a czas zacząć się szykować :-):happy2:

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM MIŁEGO WEEKENDZIKU W GRONIE BLISKICH, ZNAJOMYCH I RODZINKI...W SUPER CIEPŁEJ ATMOSFERZE I POZYTYWNYM HUMORKIEM :-):-D:tak:;-):-p:happy2::blink: BUZIAKI :-)
 
reklama
Witam się i ja, rzadko się pojawiam bo kiepsko u mnie z czasem i humorem... Remont trwa i póki co tylko jeden pokój nawet nie w całości zrobiony:-( Do tego popsuła nam się pralka, więc w łazience piętrzą się już góry prania i szlag mnie trafia... A i zmywarka coś niedomaga ostatnio więc pewnie będzie następna w kolejce:wściekła/y: W weekendy zaczęły się już zjazdy na uczelni, zajęć sporo a chęci i ochoty brak:baffled: Tak więc troszkę mam doła bo chciałabym żeby już wszystko było gotowe dla dzidzi a tu nawet z kupowaniem czegoś większego muszę się wstrzymać bo nie ma gdzie tego w tym sajgonie postawić:wściekła/y:

Kaja
mnie też czasem taki leń dopada, że ręką ani nogą nie chce mi się ruszyć aż mnie to przeraża:szok: ale chyba taki nasz przywilej póki co przynajmniej;-)

Dorotqua zakup super, napewno Ci się humor poprawił od razu:tak:

Emilia
niestety ze spaniem coraz gorzej, u mnie zależy od dnia...ale śpię tak jak mi wygodnie obojętnie czy na wznak czy na boku. A no i zazdroszczę tego pranka;-) moje woła z łazienki od kilku dni a ja nie mam co z nim zrobić, mam nadzieję że się zlitują i dzisiaj odwiozą naprawioną, bo juz zbywają nas ładne kilka dni:wściekła/y:

Szylwias
udanego wyjazdu, tylko uważaj tam na siebie:tak:

mamaaga miło że jesteś:happy2: tak to już jest, że wszystkie "przyjemności" dopadają nas hurtowo, te z wydatkami szczególnie:-( wiem coś o tym.... Poza tym też kilka razy ostatnio zwymiotowałam, nie wiem może to juz dzidzia tam uciska i żołądek nie ma miejsca...mam czasem takie wrażenie:confused: A tak w ogóle ukraść kwiatki z grobu i to jeszcze dziecka to już trzeba byc ostatnim s*******, trzymaj się i poprawy humoru życzę mimo wszystko.

Pozdrawiam wszystkie serdecznie i udanego weekendowania życzę:tak:
 
Do góry