reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Witam się w pogodny poniedziałek !

Jakoś ostatnio zauważyłam, że mój brzyszek coraz twardszy się robi, czy Wy też tak macie?
Jam jakoś za dwa tyg będę mieśc test obciążenia glukozą, chciałąbym mieć to już za sobą.
Weekend dość intensywny mieliśmy a kolejny szykuje się jeszcze bardziej w rozjazdach - już po woli mnie to męczy. Zdecydowanie na następne weekendy siedzę w miszkaniu i odpoczywam...
Bardzo mną wstrząsneła wieść o Elisse:-(
Miewam czasami bóle w podbrzuszu, delikatne ale to chyba normalne. Nie chce panikować, bo najważniejsze to dobre samopoczucie.



EmiliaM
fajne to urządzenie Lipzor na zimno musi być. Jja od dzieciństwa co rusz mam to cholerstwo, na szczęście jeszcze w okresie ciąży nie miałam, a może na początku samiutkim. Ja ostatnio stosuje plasterki z compeed specjalne na zimno.
Baby Bedroom Themes – urocze !
Jak i również linki od Mamaaga, oj chyba zacznę już szykować pokoik:cool2:

Jesień teraz się zaczyna – piękna pora, też bardzo lubię. Takie spacerki, rześkie powietrze. Niestety zawsze co roku łapie mnie i zwala z nóg jakieś choróbsko – także obawy mam spore.

Niebieskaa81
jak zdrówko, jest poprawa?

Aninek
opowieści babć i mam, co one robiły w ciąży to jak jakieś nie do wiary. Ja tu bez szczegółów ale u mnie to samo aż za głowę się złapałam jak mi jakiś czas temu opowiedziały.
A te ubranka co kolor zmieniają to ciekawy wynalazek heheh.:tak: Co do kopniaczków tu miej się na baczności mnie, mój to już tak czasami w wątrobę uderzy, że aż łezka mi leci :-)
Udanego urlopu !

Kropka87 jak z tym detektorem tętna, będziesz a może już kupiłaś?

Cluue
aż chyba sobie kupie taki kocyk, milusio się prezentuje!

Natal84
Mam nadzieję, że humor dziś lepszy. Podobno z rodziną to najlepiej na zdjęciu się wychodzi… ;/

Magda_z_uk
dziękuję za opinię i artykuły a propo chust i nosidełek. Wcześniej nawet nad tym się nie zastanawiałam.

Januarka
ja też dziś dużo do sprzątania mam ale i do załatwienia na mieście, więc zaraz wychodzę – w sumie dziś ładny dzień więc trzeba korzystać !!

Pozdrawiam gorąco i zdrówka życzę dziewczyny ;-)
 
reklama
Cześć
Pasta jajeczna zjedzona na śniadanko. Smaka mi narobiłyście i przypomniałyście, ze pasty do kanapek istnieją.:-)
Proszę wrzucajcie przepisy w watek przepisowy bo człowiek ma smaka a my tu taka mamy produkcje postów ,ze potem ciężko odnaleźć.
Siedzę już jak na szpilkach i czekam na wizytę. Mam nadzieję ,że maluch drugi raz się nie schowa.
A wczoraj wieczorem to salę gimnastyczna sobie urządziło moje dziecię i chyba z półtora godziny fikało jak szalone.
Mąż miał radochę bo jak delikatnie pukał to mu odstukiwało :-)
Afja czasem brzuszek mi twardnieje ale nie bardzo mocno ii na chwilę. Może to te skurcze Braxtona. Nie znam się na tym zapytam panią doktor.
Caroline moja mama soki jabłkowe robi przez sokownik tak jak z innych owoców, tylko muszą być mocno soczyste jabłka. Z tego co wiem to taki jabłkowy sok spokojnie możemy pic po porodzie.
Aninek miłego urlopu.
Uciekam bo muszę jeszcze parę rzeczy ogarnąć przed wyjściem.
Milego dnia
 
Witam Was wszystkie serdecznie w upalny dzień:-):-):-)

Ja tak na chwilę, bo siedzę na kanapie zdołowana i nie wiem czy mam płakać czy się śmiać. Jak wcześniej wspominałam w sobotę wyprawiamy córce osiemnastkę dla jej znajomych na 40 osób. I właśnie przed chwilą zrobiłam listę co mam do przygotowania z mojej strony i jakie potrzebuję do tego produkty, to ręce mi opadły. Nie mam pojęcia jak ja to wszystko ogarnę:szok::szok::szok::szok:

Od jutra pop prostu zapiernicz i jeszcze raz zapiernicz więc na razie nie będę chyba Was niestety odwiedzać. A jak uda mi się to wszystko przeżyć to odezwę się za tydzień w poniedziałek jak będę już po....

Oczywiście wszystkim, które podały mi przepis na pastę do kanapek serdecznie dziękuję. W sobotę będę eksperymentować.

Ajfa-Anetka twardnienie brzucha to skurcze, odpuść sobie trochę i częściej odpoczywaj. Poniżej lik, dla Ciebie rozdział na temat skurczów
Szósty miesiąc

Dla reszty wszystkiego dobrego, uważajcie na siebie i swoje dzidze:-):-):-):-)

Do zobaczenia czy też usłyszenia, sama nie wiem co my tu robimy:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Dzień dobry dziewczyny!

U mnie zrobiła się jesień:baffled: Od rana leje i ciemno w domu jak nie wiem. Ech...nie nastraja mnie to zbyt dobrze. Dziś sobie wymyśliłam na obiad kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, to przynajmniej mi w kuchni troszkę zejdzie.


Januarka dziękuję za przepisy na ciasto po pizzę. Wypróbuję któryś na pewno:happy2: Ja jak mam jakieś zmartwienia na głowie, to tez lubię się rzucić w wir sprzątania, bo przynajmniej czas mi leci i nie myślę za dużo.


Natal, to może połóż się troszkę w dzień? Ja nie lubię spać w dzień, no ale jak tak będziesz nie dosypiać, to też nie dobrze. Trzymaj się!


Caroline świetny pomysł z tym akwarium. Przy okazji, jak będziemy nad oceanem, to na zbieramy kamyczków i coś takiego w domu zrobimy.
Pytasz o soki jabłkowe. Widzisz, tak ogólnie, to jabłka i soki z jabłek są mało uczulające, więc w okresie karmienia śmiało możesz pić, a maluszkowi można już podawać po 3 miesiącu do picia. Problem jednak zaczyna się, gdy Ty karmisz, a maluszek dostaje wysypki i nie wiesz od czego. Wówczas zaczynasz podejrzewać wszystko i zazwyczaj kończy się to tak, że jemy tylko słynny ryz i marchewkę. Niby powinno to nie szkodzić dziecku. A z tym podawaniem soczku, to ja dawałam moim po 3 miesiącu, ale starsza nie chciała nawet kropli wypić, a młodsza miała refluks, więc do 9 miesiąca nie piła nic poza zagęszczanym mlekiem. Zasady, zasadami, ale w życie potem wychodzi różnie.
Nie martw się. Jak przyjdzie czas, to będziesz wiedziała co i jak. Przy karmieniu piersią najważniejsze, to nie dać się zwariować i próbować jeść normalnie (oczywiście z uwzględnieniem rzeczy absolutnie zakazanych typu alkohol). Bo naprawdę są kobiety, które moga jeść prawie wszystko (byle nie było zbyt ciężkostawne).


Anetk
mój maluszek mi daje tak ostatnio popalić, że ojej. Rośnie coraz większy i dlatego brzuch pobolewa tu i tam. Tez staram się nie panikować, bo najgorsze, to nawkręcać sobie głupich myśli do głowy. Myślmy zatem pozytywnie z nadzieją, że będzie wszystko dobrze;-)


Green flower ja sama dziś zrobiłam pastę jajeczną, bo mi się przypomniało, że istnieją:-)


MAMAAGA
życzę Ci, aby wszystko poszło po Twojej myśli!


Miłego dnia dziewczyny!
Ja lecę po Nelę do szkoły, a potem muszę zaprowadzić Nikusię....ech....bez sensu mają te godziny:baffled:
 
Magda, gratulację dla Twojej córci!!! :)
Kropka, ja w zimę zakładałam często małemu cienką bawełnianą czapeczkę, a na to zimową grubą. Dlatego, że najmniejsza jaką dostałam to był rozmiar (jak ubranek) 62 i pływał w tym...

EmiliaM, biedna Elisse... mojej znajomej w 18tc odeszły wody... :(

Milusia, w ten sam dzień jak pisałam o tych szczepieniach mąż opowiadał, ze rozmawiali o tym w pracy... Córka jego znajomej była szczepiona na rota i po szczepionce miała takie skutki uboczne jak biegunka, wymioty...i wyladowała w szpitalu :( Zdecydowanie nie pomogło mi to zmienić zdania.

Indziorka, powiem Ci, że jak na wynajmie mieliśmy suche powietrze i synek non stop łapał katar to frida w ogóle nie pomagała... Żałowałam, że nie mam odpowiedniego odkurzacza, bo mały tak cierpiał...

Monika2222, albo będziesz miałą oazę spokoju :D

Siedzę i Wam odpisuję, a Adaś kopie tak mocno, ze skacze brzuch hehe.
Tak mi szybko czas przy synku leci, że wczoraj musiałam na suwaczku sprawdzać w którym tc jestem. :D
 
Gizmowa dziękujemy bardzo:happy2:
Powiem Ci, że ja też często zerkam na suwaczek, bo zaczynam się gubić w tych tygodniach. Jeszcze teraz, jak dziewczynki chodzą do szkoły, to dni mi prze palce przeciekają.:-)
 
cześć Ale dzisiaj ukrop :no: Nie lubię takiej pogody Jak nie byłam w ciąży to wręcz przeciwnie Uwielbiałam taką pogodę Jak tylko miałam wolne to wylegiwałam się na słoneczku :-)

Już nie mogę doczekać się czwartku Zobaczę moją niunię :-):-):-)

Mi jakoś te dni się dłużą Hmmm zastanawiam się co będzie dopiero jak się zrobi zimno na dworze

Idę ugotować obiadek -pomidorówka Moja ulubiona zupa
Miłego dnia
 
Witam

Cos tu cicho sie zrobilo ;)

Afja-Anetka
tez podejrzewam ze te 'bole' to skurcze Braxtona-Hicksa. Ja od konca 19 tc je mam, tak ze 3 razy dziennie po 30 sekund. Albo jak mi sie siku chce i odrazu nie pojde do wc to mnie taki lekki skurcz lapie.

MamaAga powodzenia w przygotowaniach do imprezy, nie przepracowuj sie za bardzo, corke zapedz do roboty :tak:

Magda mowisz ze jestes fizjoterapeutka, powiedz mi jaka terapia jest na rozejscie spojenia lonowego (SPD albo PGP po ang) Moja GP powiedziala ze to bedzie, jak ona to okreslila Manual manipulation.. hmm.. ja czasem nog nie moge rozlozyc bo boli to ja niewiem co oni beda ze mna wyrabiac :szok: Ah i dzieki za opinie o chustach i nosidelkach, siostra mi oddaje swoja chuste, nosidelko mamy po Andersie, uzywalismy go po 3 miesiacu zycia i to przez bardzo krotki okres czasu.

Ale smaka narobilyscie na paste jajeczna, mniam, u mnie w domu nikt poza mna nie je. Moje dziecko to tylko kanapki z szynka albo tunczykiem a maz to wogole wynalazek.. Jak kiedys mu podalam frytki z ryba to mnie zapytal o kromke chleba z maslem, pytam sie po co a on ze bedzie robil kanapke z frytkow.. nawalil frytkow na chleb zgial to wpol i zjadl, myslalam ze padne.. no ale dla Anglikow to normalne jedzenie, to samo z kanapkami z paluszkami rybnymi ( ktore w sumie sa bardzo smaczne) i frytki z octem ( ktore w sumie i ja jem). Ponoc w Szkocji mozna kupic snikersy smazone na glebokim oleju i pizze tez z glebokiego oleju.. bleeeee. Ehh glodna sie zrobilam, ide cos przekasic..
 
Hej dziewczyny :)

Natal mnie też plecy bolą średnio co 2 dni, najbardziej po bokach, tak na tych kościach biodrowych - to chyba związane jest z tym, że brzuszek rośnie.

Afja- Anetka jeszcze nie zdecydowałam, ale chyba nie kupie tego detektora tętna... szkoda mi kasy, a tak jak któraś z dziewczyn powiedziała, że jak nie wyczuje tętna, to będę wariować

Dziewczyny co z Elisse? Wiecie coś? Bidulka :-( Kurcze czytałam gdzieś, że w takich przypadkach - oczywiscie jak nie ma rozwarcia jakotakiego i skurczów porodowych, zakładają krążek i nawet do końca ciaży leży się plackiem, bo wody się produkują mna bieżąco - kroplówy i dużo płynów i kobiety donoszą ciąże do 36 tygodnia... Co myślicie?

Mnie jakoś nic nie przechodzi, katar niby mniejszy, ale głowa coś mnie dzisiaj boli tak jak na początku choroby i coś smyra w gardle jakby na kaszel.. w środe mija tydzień od pojawienia sie kataru.. jak nie przejdzie, to trzeba będzie udać się do lekarza. Ech...

W przyszłym tygodniu mam nadzieje, że ostatni egzamin na tym kierunku, więc zaszywam się w ksiażkach od dzisiaj :/
 
reklama
witam deszczowo
Afja-Anetka dziękuję za pamięć, poprawa jest ale mała ,dużo kaszle ale myślę że będzie tylko lepiej niestety moje córeczki tez coś łapie mają katarek i najmłodsza pokasłuje
Kropka87 ja mam detektor tętna i jak mała dłużej nie dawała znać to słuchałam, a ona wtedy dawała mega kopniaki tam gdzie przykładałam urządzonko, ostatnio mała zrobiła się bardzo ruchliwa więc rzadko używam, ale ja kupiłam używany i to naprawdę za malutką kwotę bo aż całe 4 funty heheh więc nie szkoda było kasy
też zastanawiam się co z Elisse, mam nadzieję że wszystko z nią i dzidziolkiem dobrze
MamaAga to będziesz miała mega przygotowania do imprezki, powodzenia :)
Magda_z_uk mi też dni uciekają niewiadomo kiedy
 
Do góry