reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

witam mamusie
u mnie też jesienna pogoda
co do przewijaka, ja miałam tylko przy najmłodszej córce i teraz napewno też zakupie, bo jak dla mnie sprawdza się super
co do wózka to wczoraj kupiłam taki The Mamas and Papas Skate review - Pushchair Trader , tylko że ja mam kolor ciemny fiolet, muszę tylko dokupić jeszcze fotelik maxi-cosi
-caroline- ja tak samo cały czas jadałam pieczywo ciemne albo chrupkie a w ciaży jak na złość mam ochotę na białe pieczywo, ostatnio nie chce mi się za bardzo jeść wczoraj tylko śniadanie zjadłam , wogóle nie mam na nic apetytu, dla mnie to lepiej bo ja zawsze duzo w ciąży tyje niestety
 
reklama
niebieska fajny wózek :)
i masz z głowy :)
jak to dobrze że jest jeszcze muzyka :)
chociaż ona podnosi mnie do jakiegoś życia :)
a jeszcze wczoraj natknełam sie na tak szurnięta piosenkę która cały czas mi sie siedzi w głowie ale dzieki niej poprawia mi sie humor aż marzy mi sie potańczyć he he :)
może którąś tez zarażę takim humorkiem mimo nie wyspania

twojanuta.pl/mp3,28t1u,alex-ferrari-bara-bara-bere-bere-remix-2012.html

miłego słuchania :)
tylko nie wiem czemu nie mogę podać linku :/
musicie sobie go skopiować
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie mamusie :-)
Milusia83 no właśnie mam takie nieodparte wrażenie, że mi na tym łóżku będzie najwygodniej przewijać bobaska, jeśli okaże się inaczej to po prostu kupimy przewijak.
Marzenixx też się cieszę, że koniec tych upałów! A fastfoody od czasu do czasu chyba nie są takie złe – tak sobie powtarzam …
Ada1989 a taka typowa komoda z wgłębieniem na przewijak czy już z przewijakime? Też to rozważamy, ale mały pokoik, więc staramy się minimalnie wszystko, żeby nie zagracać i nie wydać zbyt dużo pieniążków ;)
M@linka tak, z tym macaniem brzuchów jest bardzo nie zręczne, jak mama czy siostra no to tak
normalnie … ale jakieś osoby, które ledwo znam… Podobno macanie brzuszka ciężarnej przynosi szczęście :confused:

Kropka87 ale Ci zazdroszczę wagi! Ważyłam52 kg jakieś 5 lat temu ;-) Na początku ciąży ważyłam 58 kg ostatnio 61,3…

Ja ostatnio mam dziwne wrażenie, jak śpię na boku czy to prawym czy lewym, że zgniatam/ściskam dzidzie… i śpię na plecach – czego bardzo nie lubię.
Byliśmy w sobotę na małych zakupach, min. rożek kupiliśmy, a mój M jak zobaczył ceny ubranek, zwłaszcza tych nowych kolekcji jesień zima to aż zaniemówił, ale i przyznał mi rację, że trzeba po wolut kupować to i owo.

Pozdrawiam Aneta
 
jakie dziś serwujecie obiadki? bo ja mam straszny problem na pewno robie krem z pomidorów bo już tak za mną chodza ale nie wiem co jeszcze zrobić dla mojego pracującego męża... niby mam dużo a nie mam nic i nie wiem na co sie zdecydować ah... te baby..
 
Hej,Dzisiaj o 4.30 pobudka, potem zasnęłam około 6.30 i spałam, aż do godz. 11.


Czarni
co do obiadków...u mnie dzisiaj na szybko, czyli: kurczak z ryżem i sosem po węgiersku :)


Część z was jest już mamami i może luknąć i wyrazić opinie na temat poniższej rozpiski niemowlęcej.
Dostałam tę rozpiskę tzw. abc dla dziecka
I na tej liście znajdują się artykuły:

Łożeczko
komoda, szafa
materac i prześcieradło
kołdra i poduszka
pościel 2, 3 lub 4 częściowa
przybornik
poduszka KLAN
stelaż do baldachimu
przewijak miękki lub sztywny
koc lub pled
okrycie kąpielowe
wózek wielofunkcyjny
fotelik smaochodowy
leżaczek do bujania
kojec
mydło i szampon
oliwka
mleczko nawilżające
płyn do kąpieli
krem na odparzenia
krem na każdą pogodę
waciki
chusteczki nawilżone
paclanki
puder
patyczki higieniczne
prosze do prania i płukania dla niemowląt
wkładki laktacyujne
podkłady jednorazowe
majtki jednorazowe
majtki ciążowe
osłonki brodawek
biustonosz do karmienia
koszula nocna do karmienia
laktator
pojemnik/woreczki do mrożenia
sterylizator
podgrzewacz
butelki do karmienia
smoczki do butelki
smoczki uspokajające
szczotka do butelek
szczotka do włosów
myjka
termometr
nożyczki / cążki
gruszka do nosa
pieluchy tetra
pieluchy jednorazowe
wanna / stojak do kąpieli
gąbka do wanny
kaftaniki
śpiochy
koszulki
body
pajace
czapeczki
niedrapki
skarpetki
kombinezon na zimę



.....Help !!!
Ile tego?
Co WY NA TO PRZYSZŁE MAMUSIE???
Bo ja zaniemówiłam jak to zobaczyłam.
 
Biłkabdg pozwól ze lekko poprawie (tam gdzie nie mam zastrzeżeń pozostawie bez komentarza). Ach no i pamietajcie ze bazuje tylko na swoich doświadczeniach :)

Łożeczko
komoda, szafa u nas wystarczyło poświęcenie 2-3 półek w naszej szafie i jednej szuflady
materac i prześcieradło
kołdra i poduszka na początek wystarczy Ci spiworek taki na ramionach zapinany i zwykły bawelniany kocyk, kolderka jest sztywniejsza i może w nocy nakryc całego malucha, poduszka do 6 miesiąca tez Ci sie nie przyda
pościel 2, 3 lub 4 częściowa dwa przescieradelka na zmianę i dwie zmiany pościeli, jeśli masz łóżeczko turystyczne to 2 częściowa jeśli drewniane to 3 częściowe bo musi być ochraniacz
przybornik my nic takiego nie uzywalismy wszystko trzymalam w szufladzie wystarczyło sięgnąć ręka i już
poduszka KLAN chodzi chyba o poduszkę typu klin, tez nic takiego nie miałam podkladalam maluczkich zwiniety w Rudnik kocyk za plecaki jak była potrzeba aby spał na boczku
stelaż do baldachimu jak dla mnie to zbędny i niezdrowy dodatek, tylko zbiera kurz i to turz nad główką dziecka
przewijak miękki lub sztywny u nas wystarczyły takie podklady jednorazowe z belli które kładliśmy na naszym łóżku i było nam najwygodniej
koc lub pled kupiliśmy dwa kocyki bawelniane - są w miarę elastyczne i można nimi obwinąć maluszka jak czuje niepokój, poza tym są oddychajace i zapobiegają przegrzewaniu dziecka
okrycie kąpielowe dwa ręczniki z kapturem
wózek wielofunkcyjny
fotelik smaochodowy
leżaczek do bujania bujanie fundowala chusta a tak maluszek leżał na podłodze na macie, szybko zaczął dzięki temu przekrecac sie na beczki i pózniej brzuszek
kojec patrz wyżej na podłodze dzidziusia nic sobie nie zrobi więc kojec zbędny, chyba ze masz psa w domu, ale wtedy lepiej jest zamiast drewnianego łóżeczka kupić turystyczne i masz 2 w 1
mydło i szampon najlepiej na początek albo po prostu emolient dolewany do wody i myć ta woda albo płyn 3 w 1 johnsona , czyli mydło szampan i płyn do kąpieli w jednym
oliwka albo mleczko nawilżające
płyn do kąpieli - omówione przy okazji mydla
krem na odparzenia my uzywalismy zapobiegawczo alantan a jak było źle to sudocrem ale nie kupujcie go od razu dostaniecie próbkę w paczuszce przy wyjściu ze szpitala a ona starcza na naprawdę długo
krem na każdą pogodę
waciki
chusteczki nawilżone
paclanki
puder - nie radzę stosować, jak dziecko zrobi skusić to to sie tak brzydko skleja i robi taka papierek na pupie, a to dopiero opszczypuje, i co z tego ze papierosy tak dobrze wsiakaja
patyczki higieniczne
prosze do prania i płukania dla niemowląt
wkładki laktacyujne
podkłady jednorazowe
majtki jednorazowe
majtki ciążowe
osłonki brodawek - kup jak faktycznie będziesz miała do tego wskazania, tak szkoda kasy
biustonosz do karmienia
koszula nocna do karmienia
laktator
pojemnik/woreczki do mrożenia
sterylizator a moze masz w domu mikrofalówke? Ona wystarczy. Poza tym dopóki karmisz piersią nie jest ci potrzebny
podgrzewacz rownież dopóki karmisz piersią a nie podajesz jeszcze słoiczków to zbędny gadżet. Poza tym jak masz mikrofalówke to wystarczy
butelki do karmienia kup jedna jeśli chcesz używać inna niż te aventa. Aventa dostaniesz darmowa w paczuszce jak będziesz wychodzić ze szpitala, no chyba ze jesteś nastawiona od razu na sztuczne karmienie
smoczki do butelki butelki sprzedawane są teraz od razu ze smoczkami
smoczki uspokajające i znów taki skoczek z aventa uspokajających ortodontyczny dostaniesz w paczuszce ze szpitala
szczotka do butelek
szczotka do włosów
myjka lepiej myć ręka na myjce zbierają sie tylko bakterie no chyba ze będziesz prala po każdej kąpieli
termometr najlepiej bezdotykowy
nożyczki / cążki
gruszka do nosa my mieliśmy aspirator frida
pieluchy tetra na początek wystarczy 10 tylko patrz aby były grube bo inaczej po 5 poradniach będziesz miała szmaty
pieluchy jednorazowe
wanna / stojak do kąpieli
gąbka do wanny i znów następny gadżet który zbiera mnóstwo bakterii lepiej na dno warunki położyć zwykła pieluche tetrową
kaftaniki odradzam, rokują sie na plecach i gniota delikatna skórę malucha
śpiochy
koszulki
body
pajace
czapeczki
niedrapki
skarpetki
kombinezon na zimę
Dodatkowo polecam chustę

Mam nadzieje ze choć trochę pomoglam :)
 
EmilaM i Madzimadzia a zdarzało się Wam przewijać dziecko po prostu na łóżku? Czy to było wygodne? My w pokoju dziecka mamy łóżko normalne, dlatego się zastanawiam czy przewijak spełni swoją rolę, czy użyjemy kilka razy i w kąt.
Ja na łóżku nie przewijałam ani razu Hanusi, chociaż było obok łóżeczka. Na początku maluszek często siusia przy przewijaniu.

Nie napisałam wam wczoraj co jeszcze na tej IP wczoraj. Śmiac mi sie chciało jak ten cały lekarz powiedział, że na tym etapie ciaży nie da siuę określić płci (prawie końcówka 19 tygodnia :-D), że to nie możliwe.. skąd Ci lekarze się biorą i to był ordynator dr nauk med. :-D
Kropka ja na ostatniej wizycie byłam w 17tc i ginka powiedziała mi to samo (bo nie chciało się krowie przyglądać)
W piątek jedziemy na połówkowe do innego lekarza, więc mam nadzieję, że nam powie kto w brzuszku rośnie. :-D
Witam Was :biggrin2:
Muszę się pochwalić że wczoraj wieczorkiem poczułam pierwsze ruchy :):) jakie to fantastyczne uczucie :):)
Gratuluję :tak:
Nasz maluszek ostatnio ma kilka razy dziennie czkawkę :-D:-D

jakie dziś serwujecie obiadki?
Ja zrobiłam spagetti po bolońsku.

Biłkabdg ja większość tych rzeczy miałam dla Hanusi (tych, których nie napisałam), ale:
- przybornik - nie jest konieczny
- poduszka KLAN - nie miałam
- stelaż do baldachimu - nie jest konieczny, my mielismy, aleto dlatego, że Hania urodziła się pod koniec maja a latem jest u nas dużo much i komarów
- leżaczek do bujania - mamy, ale nie jest konieczny
- kojec - w późniejszym czasie przydał się do zabawy, Hanusia się w nim bawiła, a ja w tyym czasie mogłam spokojnie np. ugotować obiad
- paclanki - przydają się do pieluszek z kupką, ale na Allegro można dostać o wiele tańsze
- proszek do prania - używaliśmy Loveli (teraz Vizir Sensitiv), płyn do płukania Silan Sensitiv
- pojemnik/woreczki do mrożenia - nie miałam
-sterylizator - przydaje się do dzisiaj
- podgrzewacz - nie miałam
- myjka,gąbka do wanny - nie miałam - dużo osób odradza ze względu na siedlisko bakterii
- gruszka do nosa - moim zdaniem lepsza jest np. Frida
Co do kosmetyków: u mnie sprawdził się szampon, płyn do mycia ciała, krem do buzi z Musteli - zresztą używam ich do dzisiaj. Ciałko smarowałam i smaruję też kremem z tej firmy. Do dupci puderek, jak były odparzenia to mąka ziemniaczana. U nas żadne Alantany itp. nie sprawdziły się (nakupiłam ich pełno, a potem wyrzucałam przeterminowane). Z kosmetykami jest tak, że wszystko zależy od dziecka ;-)
Ja bym do tej listy dopisała jeszcze m.in. Sterimar Baby, maść majerankową, paracetamol w czopkach dla niemowląt
 
Bilka wiec tak, z doswiadczenia mojego to kilka rzeczy z tej listy jak dla mnie totalnie niepotrzebne.

Łożeczko oczywiste ze tak
komoda, szafa tak
materac i prześcieradło tak, jakies 3-4 przescieradelka bo jak sie dzidzi uleje czy peilucha przecieknie to warto miec kilka na zmiane
kołdra i poduszka
pościel 2, 3 lub 4 częściowa Jakies 3 komplety poscielki tez na zmiane
przybornik tak
poduszka KLAN to niewiem nawet co to jest
stelaż do baldachimu ja baldachimu nie mialam i moim zdaniem wogole to nie jest potrzebne
przewijak miękki lub sztywny mielismy oba, jeden na lozeczko byl na gorze i mielismy drugi na dole
koc lub pled kocykow przyda sie kilka
okrycie kąpielowe tzn recznik? jakies 4-5 sztuk
wózek wielofunkcyjny tak
fotelik smaochodowy tak
leżaczek do bujania tak
kojec na poczatku raczej sie nie przyda, dopiero jak dziecko zaczyna sie przekrecac czy raczkowac, wtedy bardziej to jest przydatne
mydło i szampon mydlo tak, szampon u nas byl niepotrzebny bo dzidzi nie mialo duzo wloskow
oliwka albo oliwka albo mleczko, zaleznie od tego co ci lepiej podejdze, moim zdaniem kupienie obu to strata kasy
mleczko nawilżające
płyn do kąpieli hmm, raczej niepotrzebny, chyba ze to specjalny plyn do kapieli jak dziecko ma problemy ze sucha skora
krem na odparzenia my uzywalismy sudokremu na odparzeenia a tak przy zmianie pieluszek to bepanthen
krem na każdą pogodę ja nie uzywalam
waciki tak
chusteczki nawilżone tak
paclanki hmm, niewiem co to jest :zawstydzona/y:
puder kupilam i nigdy nie zostal nawet otwarty
patyczki higieniczne tak
prosze do prania i płukania dla niemowląt tak
wkładki laktacyujne
podkłady jednorazowe
majtki jednorazowe ja nie mialam, kupilam jakies tam najtansze bawelniane
majtki ciążowe nie mialam, moim zdaniem niepotrzebne
osłonki brodawek nie mialam, moim zdaniem niepotrzebne
biustonosz do karmienia kilka na zmiane, kup jeden na poczatek i potem jak juz zaczniesz karmic to dokup wiecej, piersi w moim przypadku bardzo sie powiekszyly jak mleko przyszlo ( z rozm 70 D skoczylam do 70 E)
koszula nocna do karmienia niewiem czy to potrzebne bo ja w szpitalu bylam tylko jakies 12 godzin
laktator ja mialam reczny i uzylam go tylko raz, mozna sobie poradzic bez niego
pojemnik/woreczki do mrożenia jesli to na mrozenie mleka to ja nigdy tego nie robilam takze jak dla mnie kompletnie nieprzydatne
sterylizator mozna bytelki i zmoczki wygotowac we wrzatku wiec nie jest jakos specjalnie potrzebny, my dostalismy w prezencie taki do mikrofalowki
podgrzewacz niepotrzene moim zdaniem
butelki do karmienia ja mialam 4 duze i 2 male
smoczki do butelki ja mialam smoczkow 2 razy tyle co butelek, tak na wszelki wypadek, chyba ze sie nastawiasz na karmienie piersia to wtedy i butelki i smoczki nie sa potrzebne
smoczki uspokajające mielismy jedno opakowanie w ktorym byly 2, nie kazde dziecko chce cmokac smoki
szczotka do butelek tak
szczotka do włosów Tak
myjka nie mialam, mylam reka
termometr tak, mielismy taki na czolo ale potem kupilam taki co sie do ucha wklada bo byl duzo dokladniejszy
nożyczki / cążki tak
gruszka do nosa u mnie wogole sie to nie sprawdzilo, byc moze nie umiem tego uzywac, do noska mielismy Friede ( czy jakos tak)
pieluchy tetra jakies 10 sztuk
pieluchy jednorazowe tak
wanna / stojak do kąpieli wanna jak najbardziej, stojaka nie mialam
gąbka do wanny moim zdaniem niepotrzebna
kaftaniki jakies 9 sztuk
śpiochy ja nie lubie spiochow, uzywalismy pajacykow
koszulki jakies 6-7 sztuk
body jakies 7-9 sztuk
pajace jakies moim zdaniem 12 sztuk starczy na poczatek
czapeczki 3-4 sztuki
niedrapki jakies moze 3 pary
skarpetki kilka par
kombinezon na zimę jak najbardziej, lepiej kupic taki troche wiekszy to starczy na dluzej.

Lista jest dluga dlatego warto to zaczac kompletowac po troszke zeby potem nagle nie kupowac wszystkiego naraz. Co do ciuszkow to nie warto kupowac duzo bo szybko dzidzi z tego wyrasta.

Dziewczyny mam pytanko, nie pamietam jak to bylo w mojej pierwszej ciazy ale zaczely mi sie skurcze braxtona hicksa, takie twardnienie macicy, moze tak ze 3 razy tak mam w ciagu dnia i powiem ze nie jest to zbyt przyjemne doswiadczenie. Czy ktoras z was tez juz tego juz dowiadcza? wydaje mi sie ze w pierwszej ciazy pojawily sie te skurcze duzo pozniej.
 
Ostatnia edycja:
Witam po weekendzie
Oj widzę że koleżanki już ostro wózki oglądają Podpatrzyłam troszkę i okazało się że jeden sprzedawca z Allegro ma sklep w Częstochowie Super bo w sumie do Częstochowy mam nie za daleko Także muszę kiedyś namówić męża i przejechać się tam i sobie obejrzeć Bo nie ma to jak zobaczyć na żywo i pojezdzić wózkiem po sklepie ha ha
Hmmm ja też mam dziwne humorki Wcześniej takich nie miałam Mam nadzieję że jak urodzę to mi to przejdzie Bo nieraz sama się dziwie że można tak wybuchnąć A ten płacz z byle powodu to masakra :no:

Oj i dzięki za tą listę zakupów Bardzo się przyda Szczególnie mi bo to moje pierwsze dzieciątko

Powiedzcie mi jaki rozmiar kombinezonu mam kupić jak będę wychodziła z dzidzią ze szpitala Hmmm tak myślałam że 62 ale to chyba będzie za duży A 56 nie będzie za duży dla dzidzi jak się urodzi duża Jak sądzicie :-)
Miłego dnia
 
reklama
faktycznie cala masa tego jest ;)
kombinezon ja kupilam ale ma rozmiarowke 0-3 wiec starczy na dluzej ;) takiego w rozmiarze 56 chyba nie warto kupowac, bo na krotko starczyy, albo jak dziecko duze sie urodzi to chyba za maly moze byc
 
Do góry