reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Widziałam u niektórych dziewczyn (np. Titilaya, Kaja28 ) że mają obok suwaczka zdjęcie dzidzi z usg ... jak to się wstawia ?

Już sobie poradziłąm ! ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam zapytanie,
za miesiąc a dokładnie 18-19 sierpnia wybieram się do Wrocławia na targi Mother&Baby Mother & Baby
i od razu chciałabym zrobić sobie USG 4d. Czy może któraś z Was mieszka we Wrocławiu i mogłaby mi kogoś polecić?
Czekam na wiadomość:-)
 
Witam Was dziewczyny cieplutko:-) Jakiż tu ruch z samego rana...aż nie nadążam z czytaniem;-)

U mnie kolejny deszczowy dzień. Nic nowego:no:Uwierzcie mi,że mimo iż UK słynie z deszczowej pogody,to tak źle jeszcze nigdy nie było.Nie pamiętam lata,żeby tak padało non stop, a temp. tylko 14 stopni....ech, dziwić się,że mi się nic nie chce.

EmilaM ja jestem z Uk :-)

Cluue
co do szkoły rodzenia i porodów rodzinnych, to w jednym z kieleckich szpitali jest taka zasada,że jak ma się zaświadczenie ze szkoły rodzenia,to poród rodzinny jest za darmo,a jak nie, to trzeba zapłacić 300zł. Wiem,że to głupie,ale tak jest. Po prostu podpytaj jak jest w szpitalu, w którym będziesz rodzić.

Dotorqa powodzenia na USG! Czekamy na relacje.

Alicja32
super,że dzidzia ma się dobrze.Oby tak dalej.

A tak poza tym, to zaczynam mieć problem z ubraniami. Wszystko ciągle pasuje,ale np. dżinsy w pasie uwierają i jakoś mi w nich źle. Wywlekłam z szafy swoje ciążowe rzeczy z poprzednich ciąży,ale nawet te z pierwszych etapów,jeszcze za luźne.No i teraz trzeba by się wybrać na zakupy,ale jakoś mi się nie chce...Jak wy sobie radzicie na tym etapie, kidy brzuszek już uwydatniony,ale jeszcze za mały na ciążowe ubrania?

No i tak z innej beczki. Czy znacie jakiś dobry, godny polecenia krem na pękające naczynka? Właśnie dziś odkryłam,że coś się zaczyna dziać na mojej twarzy :szok:
 
Mamaaga dzieki za ifno o targach :) ja od kolezanek mam adres do fajnej babki co robi 4d, ale adresu bym musiala poszukac. W ktorym tygodniu ciazy chcesz isc na to 4d?
 
Cześć Mamusie :-)

Jak napisała Magda_z_uk jest wyjątkowo deszczowo tego lata, ale dziś u mnie akurat przerwa w opadach i dość ciepło. Rano popływałam troszkę na basenie, choć co chwilę musiałam odpoczywać. Za dużej mocy niestety nie mam :tak: Potem był kryzys mdlościowy, na szczeście znalazłam w końcu coś do zjedzenia, od czego mnie nie odrzucało i jest lepiej.

Wszystkie kobietki, które mają dziś wizyty - napiszcie koniecznie jak poszło!

EmiliaM też jestem w UK
 
Hej dziewczynki jestem w 15 t. Pierwsze USG mialam w 12 tc byl ze mna moj maz dopiero wtedy poczul ze naprawde we mnie cos rosnie chociaz ubrania juz dawno mam pochowane i ostatnio juz zaczelam nosic ciazowe. Przytylam juz okolo 5 kg to chybA duzo :) ale to nic kiech dzidzia rosnie. Moja mama mowila ze mam brzuszek jak ona miala w 7 miesiacu. Nie wiem od czego to.zalezy ogolnie zawsz bylam szczupla i drobniutka a.teraz niespodzianka. Nie moge sie.doczekac jak poczujemy ruchy dzidzi, to jednak prawda mezczyzma nie czuje tego co my. Mieszkam w uk wiec nastepne usg mamy w 20 tygodniu. Nie mozemy sie doczekac.zobaczyc naszego szkraba. Przy pierwszym usg az.sie poplakalismy ze szczescia. Strasznie balismy sie usg czy bedzie wszystko w pozadku bo pare miesiecy wczesniej poronilam bylo nam ciezko ale mozemy znow cieszyc sie ta chwila. Az sie rozpisalam pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszle mamusie :) milego dzionka.
 
Dotka85 moja wizyta we Wrocławiu przypadnie na 20 tgc, więc chyba idealnie ale chciałabym koniecznie 4d z dodatkowym nagraniem na płytę. Znalazłam takie coś w klinice Medfemina ale nie wiem czy będzie możliwe przyjęcie mnie w sobotę, bo to też warunek i cena trochę zwaliła mnie z nóg bo kosztuje to 300 zł.
 
U mnie też szaro, buro, zimno i pada. Kurcze cały czas mi się chce jeść. Już takie smaki jak wymyślam to maskara... jak można to łączyć. Kiedyś się śmiałam z parówek z dżemem a ja już jestem całkiem blisko... :0
 
reklama
Abby no mi w poprzedniej tak jak pisałam zaczeła tak szybko.. lekarz wtedy przepisał mi relanium? bo niby ma one na celu rozluzniane itp i to pomagało tylko trzeba bylo leżec..
A do lekarza toi nie mam co isc:-( Moja doktorka wraca z urlopu 26 lipca a ten lekarz u ktorego byłam w zastępstwie powiedział mi, że to normlane i patrzył się na mnie jak na wariatke.. Wole poczekać na przyjscie mojej.. Chyba, że bedzie się nasilac to to pojade na IP wieczorem..
Dzieki:-)
Też dostałam, dziękuje:-)

A my włąsnie wróciłyśmy od lekarza.. Lekarka powiedziała, że też nie wie co to jest.. Tylko, że zaognione krosteczki sa i dała nam maść z antybiotykiem.. Jedyne 18 zl:szok: masakra.. Mam nadzieje, że jej pomoże..

Marzenix współczuje problemu.. Mam nadzieje, że lekarz pomoże.

Kochana i jak z Twoimi dolegliwościami ?? przeszło ?? I Czy małej maść pomogła choć trochę?

Witam Ja też bym prosiła o zaproszenie :-)
Byłam wczoraj u gina i widziałam moją kruszynkę :-)Wspaniały widok Jak sobie ładnie podskakiwała Ruszała rączkami i nóżkami wow coś cudownego Dostałam zdjęcie tylko że dzidzia zasłoniła się rączkami Miałam badanie genetyczne i wszystko jest ok Mam nadzieję że tak już zostanie
MI też toxo wyszło że nigdy nie chorowałam i teraz muszę bardzo uważać
Powiedzcie mi czy wy co wizytę robicie badanie na mocz i krew Ja robiłam na początku po razie i teraz dostałam tylko na mocz Zdziwiłam się że na krew mi nie dał

Ja w 1 trymestrze miałam badania na krew, z tego co czytałam badania robi się raz w każdym trymestrze chyba że są jakieś niepokojące niedobory itp. to wtedy wiadomo trzeba kontrolować.

Ja biorę Femibion natal 2 i dodatkowo kwas foliowy tak mi kazał gin. w pierwszej też tak brałam.

A mi lekarz nie przepisał żadnych dodatkowych witamin , więc dalej biorę tylko kwas foliowy...

Dzięki dziewuszki :) Kurdeeee ja to mam jazdy codziennie jak położe się do łóżka i poczuje zapach pościeli to idę zwymiotować :eek: myślałam, że to wina płynu do płukania... ale nie... kołdra antyalergiczna więc piorę ją dzisiaj (opcja letnia) poduchy są z pierza, a podejrzewam, że nigdy nie były czyszczone i one chyba mają dziwny zapach(chociaż nigdy tego nie czułam) dzisiaj jade do ikei, jyska kupić 2 poduchy a te dwie co mam oddaje we wtorek do Zabrza do punktu gdzie czyszczą pierzę... wynalazałam taki, dzwoniłam i powiedzieli 8 zł za kg, więcok 40 zł mi wyjdzie, ale kiedyś to trzeba zrobić... te roztocza itp :crazy::sorry: ja to mam narąbane... nawet laptop mi śmierdzi ... wiecie ten zapach jak się grzeje.... wczoraj wzięłam o 19po kolacji to żelazo, a wymiotowałam o północy, więc to nie po żelazie... po prostu jak mi coś zaśmierdzi, to w momencie mi się zbierze i koniec... byle do kibelka:szok: powiem wam, że wytrzymam jeszcze troche, ale wczoraj to już normalnie płakałam...

Współczuję ......:( mnie tylko przez kilka dni męczyły niektóre zapachy , właściwie to w ogóle nie czuje się jakbym była w ciąży oprócz tej rwy kulszowej...:p normalnie całe życie mogę chodzić w ciąży ;D

Witam wszystkich na Forum:-)
Piszę tutaj po raz pierwszy, ale czytam forum już od jakiegoś czasu.W ciąży jestem po raz trzeci, ale mimo to ciągle mam jakieś wątpliwości i mam nadzieję,że w razie potrzeby pomożecie mi je rozwiać;-)Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do swojego grona:-)Pozdrawiam Was serdecznie.

hej hej :) Witamy w naszym gronie :)

Witam kobitki, ja jak zwykle zalatana, a pozniej zbyt zmeczona by zajzec do was. Szukamy nowego lokum dla nas, narazie nic ciekawego i w odpowiedniej cenie. Chcemy zdazyc z przeprowadzka i remontem w wakacje, bedzie latwiej.
Dziewczyny jezeli chodzi o sery to napewno o te typowo plesniowe, ktore maja zbiory bakterii szkadza, zwykly camembert mozna jesc.
Wspolczuje meczarni z zapaszkami, ja naszczescie mam to juz za soba, ale wiem jak meczy!
Dostalam wczoraj list z wynikami syndromu Downa, ryzyka nie ma :-)
A i tak poza tym co to za zaproszenia?

Widzę że większość z nas szuka nowego lokum... :p hihi , my już mamy podpisaną umowę przedwstępną , maksymalnie do 20 sierpnia umowa główna i można zacząć robić remont... wprowadzić się chcemy jeszcze przed zimą:p

Cieszę się że wyniki wyszły dobre:):*

Cześć dziewczyny, witam się po długiej przerwie:) Od prawie 3 tygodni nie mam już takich mdłości strasznych, wczoraj przegięłam z pastą z makreli i niestety od wczorajszego popołudnia mi niedobrze cały czas...ale przynajmniej już wiem od czego i dlaczego:)

kropka - mi ginka kazała odstawić kwas foliowy jak rozpoczęłam przyjmowanie witamin...teraz biorę co kilka dni bo mi po nich niedobrze...a że strasznie przeżyłam pierwszy trymestr już nie mam siły na mdłości

Zastanawiamy się nad wyjazdem sierpień-wrzesień na tydzień gdzieś na wyspy kanaryjskie albo do Grecji i stąd moje pytanko...czy może któraś z was podróżowała w ciąży?? co o tym myślicie?? 26 lipca mam wizyte u ginki jak mi powie że nie ma przeszkód to się na poważnie tym zajmiemy ale jednak mam nadal jakieś opory...wiem że samolot to nie problem..i też ze względu na ciąże tylko tydzień ...co myślicie?

aaa i proszę o zaproszenie:)

Mój gin w ogóle nie jest za wyjazdami za granice w czasie ciąży, i nie chodzi tu o podróż samolotem , tylko o zmianę klimatu(grecja czy wyspy kanaryjskie = upały) , każdy organizm jest inny i inaczej zareaguje, ale miał przypadki kiedy dziewczyny uparły się i już pojechały i wydały kupe kasy na szpitale a to i tak nie pomogło bo straciły kruszynki:(

Hej kochane,

jutro posstaram się nadrabiać, dzisiaj mialam to w planach, ale przegięlam ze sprzątaniem i kochane miałam takie skurcze, że chciałam do szpitala jechac, masakra...........serce miałam w gardle............
Jeden ogromny kamień w brzuchu co chwilkę mi się robił...........
Po prostu już podczas pastowania podłogi coś czułam, że mam za twardy brzuch i potem masakra...

Milusia ! oszczędzać mi się tam !! :*

Hej

My po obiadku, teraz czas na lenistwo :tak:

Jak tam wasze brzuszki?? Ja kilka dni śmigałam w moim getrach ciążowych z poprzedniej ciąży a dziś nałożyłam normalne i powiem wam że okropnie mnie brzuch uciskał , nie że za małe ale straszny dyskomfort czułam , zmieniłam wiec spowrotem na ciążowe i tak juz chyba będe pomykać w ciążowych :tak:
Chociaż w jeansy normalnie jeszcze wchodze ale jak siadam to tez czuje dyskomfort, eh czas sie oswajać z myslą ze to juz czas na ciążowe ciuszki :sorry2:

Ja też już przerzuciłam się na ciążowe... w swoje niby wchodzę ale też czuje dyskomfort:p

Hej dziewczyny witam Was gorąco mimo okropnej pogody za oknem. Dziś z małżonem wybieramy się na USG. Pierwszy raz zobaczy maleństwo na żywo :-D. Mam nadzieję, że będzie ok wszystko, bo to jest to pierwsze USG żeby sprawdzić czy wszystko rozwija się jak powinno. Może maluch też pokaże co z niego będzie czy dziewczynka czy chłopak.
Badania mam na 15 odezwę się popołudniu i zdam relacje w odpowiednim wątku:tak:.

& mam kciuki za udaną wizytę :)


No a ja część nadrobiłam wczoraj część dzisiaj... W piątek mój małż się obronił więc przyszli znajomi, trochę się narobiłam przy kolacji balowali(śmy) do 5 rano :p W sobotę pojechaliśmy do rodziców K. zostaliśmy do niedzieli. wczoraj jak zaczęłam nadrabiać przyszedł brat i tak mi się przeciągało napisanie ;P:D

Tak więc w skrócie opisałam weekend :p

A teraz kot mi przeszkadzał w pisaniu - cały czas się na mnie kładł i nic nie widziałam co piszę:p

Dziewczyny a jak jest z waszymi pępkami ?bo mój już jakby się powoli zaczynał wypychać... to nie za wcześnie ??

i zapomniałam się pochwalić że weszłam w drugi trymestr :D:D:D
 
Do góry