reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

reklama
Witam kobitki, ja jak zwykle zalatana, a pozniej zbyt zmeczona by zajzec do was. Szukamy nowego lokum dla nas, narazie nic ciekawego i w odpowiedniej cenie. Chcemy zdazyc z przeprowadzka i remontem w wakacje, bedzie latwiej.
Dziewczyny jezeli chodzi o sery to napewno o te typowo plesniowe, ktore maja zbiory bakterii szkadza, zwykly camembert mozna jesc.
Wspolczuje meczarni z zapaszkami, ja naszczescie mam to juz za soba, ale wiem jak meczy!
Dostalam wczoraj list z wynikami syndromu Downa, ryzyka nie ma :-)
A i tak poza tym co to za zaproszenia?
 
Magada_zUK witaj! Życzę Ci bezproblemowej ciąży!
Kropka mnie też drażnią zapachy, w sklepie to czasem nie mogę wytrzymać. Ostatnio cofkę zaliczyłam przy rozwieszaniu prania :tak:
Alicja Mnie ostatnio też coś pobolewa po lewej stronie ciągle, ale to chyba normalne. Takie bóle jak na okres to miałam na samym początku ciąży.
Cluue Ja mam to samo z kichaniem ;-)
Martex2009 My też szukamy nowego lokum i do końca września chcemy się już przeprowadzić. Jak na razie podobnie jak u Ciebie - nic odpowiedniego. Ake jak to zawsze bywa - w jednej chwili trafi się coś fajnego, także życzę powodzenia. Tak na marginesie - obie mamy termin na 14.01.2013 :tak:
 
Te ciągnięcia w podbrzuszu to podobno normalka Mnie też ciągnie z dwóch stron Bardziej z prawej a to chyba dlatego że mam tylko prawy jajnik he he
Powiedzcie mi czy robiła któraś z Was test Paapa ile kosztuje u Was Hmmm bo nie wiem czy u mnie jest sens robić jak wszystko wyszło ok Gin mi powiedział że te badanie co mi robił daje 90 %że będzie wszystko ok a test Paapa 95 % Także wiadomo zawsze jakiś % niepewności zostaje
 
Kropka ja tak samo jak Cluue. Od dwóch dni biorę witaminy, w których już jest kwas foliowy i lekarz kazał już go dodatkowo nie brać. A w ogóle to kwas foliowy jest najbardziej potrzebny w I trymestrze, a Ty jesteś już prawie w drugim, tak jak ja.
 
agaagaaga14 ja miałam robione genetyczne Pappa. Genetyk w szpitalu gdzie robione miałam badania powiedział że USG to dopiero 70 % pewności, wynik z Pappa 90 %, na 100 % to z aminopunkcji. Nie wiem więc co Twój gin miał na myśli. Ja nie płaciłam nic ze względu na mój wiek miałam to na NFZ. Czytałam gdzieś że prywatnie to koszt 350-450 zł, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Pozdrawiam
 
Widzę że większość szuka jakiegoś lokum. My też szukamy chciałabym już mieć wyremontowane i przyszykowane do przyjścia maluszka ale żeby znaleźć coś odpowiedniego w przyzwoitych kwotach gdzie człowiek spędzi całe życie jest na prawdę trudno mamy kilka na oku ale co dalej czas pokaże
 
Cześć dziewczyny, witam się po długiej przerwie:) Od prawie 3 tygodni nie mam już takich mdłości strasznych, wczoraj przegięłam z pastą z makreli i niestety od wczorajszego popołudnia mi niedobrze cały czas...ale przynajmniej już wiem od czego i dlaczego:)

kropka - mi ginka kazała odstawić kwas foliowy jak rozpoczęłam przyjmowanie witamin...teraz biorę co kilka dni bo mi po nich niedobrze...a że strasznie przeżyłam pierwszy trymestr już nie mam siły na mdłości

Zastanawiamy się nad wyjazdem sierpień-wrzesień na tydzień gdzieś na wyspy kanaryjskie albo do Grecji i stąd moje pytanko...czy może któraś z was podróżowała w ciąży?? co o tym myślicie?? 26 lipca mam wizyte u ginki jak mi powie że nie ma przeszkód to się na poważnie tym zajmiemy ale jednak mam nadal jakieś opory...wiem że samolot to nie problem..i też ze względu na ciąże tylko tydzień ...co myślicie?

aaa i proszę o zaproszenie:)
 
Cześć dziewczyny:-)
Dziewczynki moje już śpią,mieszkanie posprzątane....wreszcie chwila dla siebie;-)

martinek, ja podróżowałam często w moich dwóch poprzednich ciążach. Zarówno autem do UK, jak i samolotem. Problemów nie było. Nawet jadąc autem podróż znosiłam bardzo dobrze. Samolotem jeszcze lepiej. Było to w różnych etapach ciąży, więc jeśli czujesz się dobrze, a ciąża przebiega prawidłowo,to leć i ciesz się urlopem. Myślę, że to Ci na pewno bardzo dobrze zrobi:-)

agaagaaga14
ja robiłam prywatnie testy papa,ale to było 3 lata temu. Prywatnie wtedy w Zielonej Górze 200 zł,ale teraz już jest na pewno drożej. Osobiście uważam,że nie było to konieczne,ale lekarz mnie nastraszył niepotrzebnie i dlatego się zgodziłam. W Twoim przypadku dałabym sobie spokój,ale to ja:-)

Poza tym dołączam do grona poszukujących nowego mieszkania. Ja ze względu na alergię i astmę córki,która właśnie została zdiagnozowana. Musimy coś znaleźć w trybie pilnym,tylko jak tu szukać, jak mój mąż non stop w pracy:no:
 
reklama
Dzięki dziewczyny za powitanie:-)
Cluue, ja chyba nie do końca wiem,jak to jest z serami pleśniowymi,bo nie przepadam za nimi.Może inne dziewczyny coś wiedzą?
Alicja32 ja też mam takie ukłucia, jakby kolki.Zwłaszcza jak się obracam w nocy,albo kaszlę. Tylko u mnie to po prawej stronie,ale tez się czasem zastanawiam co to jest?We wcześniejszych ciążach tak nie miałam....Ciekawe,czy ktoś jeszcze tak ma oprócz nas?

Witam nową forumowiczkę
Co do tych ciągnięć w dole brzucha! Ja tak miałam w pierwszej i teraz też się zdarza zwłaszcza jak śpię na jednym boku i zapominam się i nagle przekręcam na drugi bok to taki rwący ból poczuje że muszę chwilę odczekać tak samo jak za gwałtownie się podnoszę! Musicie poprostu uważać żeby zabardzo gwałtownych ruchów nie wykonywać bo to więzadła macicy dają o sobie znać która powiększa swoje rozmiary z tygodnia na tydzień :)
 
Do góry