reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Głównie chodzi o mierzenie przezierności karkowej i noska w celu wykluczenia choroby zespołu downa. Przy okazji lekarz sprawdza narządy które już się ukształtowały oraz wszelkie przepływy. Na takim usg widzisz kręgosłup, mózg dziecka, wszystko. Jest wykonywany na porządnym sprzęcie, przez wykwalifikowanego w tym lekarza, nie może tego robić każdy. Ja po takim usg dostaje zdjęcia oraz filmik, słuchamy bicia serduszka.
majgorek_0006-2.jpg
Tak wyglądał mój synek w 12tc.
A tak wyglądają dzidziusie na normalnym usg w tym tygodniu
12tc4.JPG


To badanie wykonuje się u kobiet po 35 roku życia, ale wiadomo, że każda z nas ma prawo (odpłatnie;)) sprawdzić czy u dzidziusia jest wszystko ok. :)

Są jeszcze badania krwi, ktore można wykonać i też nam niby wykrywa choroby dzidziusia, aczkolwiek z tego co widziałam, czesto się mylą.
 
reklama
Gizmowa dzieki kochana za wyjasnienie, a te badania jakies genetyczne bo jeszcze o tym nie napisalas to sie chyba robi jakby na usg cos bylo nie tak no nie?
 
Cześć!
Gizmowa masz rację. Teraz to USG genetyczne jest obowiązkowe natomiast jeszcze 3 lata temu niekoniecznie! Ja robiłam z synkiem bo dostałam skierowanie ponieważ w rodzinie u mojego męża wystąpiły dwa zespoły Edwardsa :( Ale to USG daje niestety tylko 60% pewności. Najbardziej wiarygodna jest amniopunkcja ale jest to badanie inwazyjne tzn. pobiera się płyn owodniowy i krew pępowinowa do badania co daje również duże ryzyko powikłań np poronienie :( Ale ja się temu nie poddawałam bo podczas badania USG wszystko było w normie i zaufałam Bogu. Jest jeszcze test Papp-a i potrójny z krwi matki ale to też nie daje 100% pewności! Wogóle takie badania powinno się zlecać kobietom powyżej 35 roku życia albo gdy tak jak u mnie w rodzinie występowały już wady w rodzone.
 
Dzięki Gizmowa, musi być dobrze:tak: Trzymam kciuki za wasze wizytki i badania. Ja dopiero za tydzień w piątek:-(
Co do tych mdłości to by się trochę potwierdzało, że mijają pomału po 9 tyg. bo mam wrażenie,że trochę ustępują...nawet zaczęło mnie to trochę niepokoić. Ale żeby nie było za różowo to dzisiaj w sklepie dały o sobie znać tak, że mało nie zemdlałam...tak więc chyba wszystko w normie:-)
 
Ja właśnie 19 czerwca dostanę skierowanie na Papp-a i potrójny. Później też na inwazyjne, ale nie wiem czy się odważę. Jeżeli dwa pierwsze nie wykażą nic złego a na USG genetycznym będzie wszystko Ok, to chyba nie będę ryzykować.
 
Ja właśnie 19 czerwca dostanę skierowanie na Papp-a i potrójny. Później też na inwazyjne, ale nie wiem czy się odważę. Jeżeli dwa pierwsze nie wykażą nic złego a na USG genetycznym będzie wszystko Ok, to chyba nie będę ryzykować.

Tylko weź pod uwagę, że te testy często wychodzą źle, nawet jak jest wszystko dobrze...
 
reklama
Cześć styczniówki, ciekawe czy ktoś mnie jeszcze pamieta. Nie odzywałam się bo 1,5 tygodnia temu zaczełam mocno krwawic i wyladowałam w szpitalu. niestety mam duzego krwiaka i musze lezec cały czas. Jutro wizyta kontrolna- strasznie sie boje.
 
Do góry