reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Cześć mamusie! Byłam dziś u lekarza bo niestety moje przeziębienie się pogłębiło i dostałam antybiotyk Duomox 2 razy dziennie bo gardło ponoć nie wygląda za ciekawie i naturalnymi metodami się nie wyleczyć:( I dalej muszę leżeć :(((
Ale mam do Was inne pytanie jestem teraz w 25 tc i waga dzidzi to 670 gram! I tak się zastanawiam czy nie za mało? Bo co czytałam u Was to większość miała w tym czasie większą wagę....czy się mylę? Co myślicie?

Emila M Takie zapalenie są bardzo częste w ciązy więc się nie martw. Te kapsułki powinny pomóc ale jak Ci się coś takiego przyplątało to może się powtarzać jak u mnie- ale jeśli to zwykły grzybek to spokojnie nie jest to grozne dla dzidzi tylko delikatnie:) mało komfortowe dla Ciebie... Trzymam kciuki za leczenie!
Januarka Ja nie czułam kiedyś ruchów przez 5 godzin i w końcu pojechałam do lekarza i od razu jak zobaczyłam że wszystko ok na USG to zaczęłam czuć także nie nakręcaj się bo stres na pewno nie pomaga! Zjedz coś słodkiego połóż się na lewym boku albo na wznak położ rece na brzuchu i czekaj... Trzymam kciuki kochana :****
Indziorka Farciara!!!! A ja mam zakaz od lekarza nocnych przytulanek więc zazdroszczę :p :)
 
reklama
Wlasnie stwierdzilam, ze jestem mega inteligentna :dry: Kilka razy juz wysylalam wiadomosci do sprzedajacych na allegro i nigdy mi nikt nie odpisal, zastanawialam sie czy tak bardzo im zalezy na sprzedazy, ze maja mnie gdzies, czy moze cos pozmieniali na allegro, bo w sumie dlugo nie korzystalam. Az nagle mnie dzis oswiecilo, ze ja na allegro mam wpisany inny adres mailowy :szok:! No ale weszlam teraz na tamta skrzynke i niestety z powodu, ze nie logowalam sie tam od wiekow usunieto mi cala zawartosc. Nawet najnowsze wiadomosci, wiec sie teraz zastanawiam, bo juz kupilam pare rzeczy na allegro i na pewno powiadomienie mi poszlo na tamtego maila :confused: hmmm musze jakos sprzedawce powiadomic co bym chciala w jakim kolorze.

natal ja wlasnie zrobilam przeglad ciuszkow, chcialam je jakos poukladac rozmiarami ale nie idzie, bo mam rozmiary takie: tiny baby, newborn, 0-3, 3-6, a na dodatek rozmiar rozmiarowi nie rowny, bo np w tym przedziale 0-3 to mam ciuszki w bardzo roznych wielkosciach. Z takich calkiem malenkich to mam 4 bodziaki.
Mila83 od 10 do 19??? :szok: Mam nadzieje, ze masz chociaz sjeste w miedzyczasie, bo tyle godzin to masakra!
ala1911 na poczatku nie potrzebujesz podusi dla malenstwa, bo spi na plasko. Z kolderka czy kocykiem to niby trzeba uwazac, zeby dziecko sobie tym buzi nie nakrylo. Ja chcialam spiworek, ale w sumie narazie stanelo na tym, ze bedzie kolderka.
januarka jak u mnie tydzien temu byli goscie i duzo chodzilismy, to nie czylam dzidzi przez caly dzien, ale w nocy juz buszowala w brzuszku! Nie stresuj sie slonce! Olej ta siostre.
Anetka sliczny kolorek :tak:
Emilia jak bylismy rok temu w Rzymie, to moj sie na mnie obrazil, ze ja chcialam autem do centrum jechac. On chcial na motorze, bo tak o wiele wygodniej i latwiej zaparkowac, ale ja sobie wymyslilam, ze na miasto pojde w spodniczce i na motor nie wsiadam :-p No coz, trudno, jego wina bo to on lubi jak w sukienkach czy spodniczkach chodze... eh facetom sie nie dogodzi. Ja stety lub niestety prawka jeszcze nie zrobilam, ale jakos nigdy bardzo mi to nie przeszkadzalo, bo zawsze mieszkalam w duzych miastach i sie bujam komunikacja miejska. Wspolczuje tego zapalenia, ale tez kiedys mialam, po takiej pigulce powinno szybciutko przejsc, wiec glowa do gory.
Hanus wkleje Ci ta tabelke co Magda kiedys wklejala z waga maluszkow
Waga dziecka w kolejnych tygodniach ciąży - TABELA - Kalendarz Ciąży
 
Cześć dziewczyny:happy:

Ja jestem dzisiaj do niczego. Niby wszystko ok. Tzn. nie jest gorzej. Nic się nie stało, chyba po prostu mam gorszy dzień. Przy kompie mi nie wygodnie, weny nie mam wcale, co gorsza, spać też mi się nie chce, więc nie da rady zaszyć się pod kołdrą, przespać ten nastrój:confused2: Byle do jutra.


Caroline mam nadzieję, że spędziłaś miło czas u koleżanki. Co do tej kultury, to tutaj w UK też w mniejszych miejscowościach jest znacznie lepiej, ale nawet w tych większych chyba jednak lepiej niż w Pl. A szkoda, bo uśmiech przecież tak nie wiele kosztuje:sorry:

Dotka powodzenia jutro na badaniach!


Januarka co do tej herbatki przy cukrzycy, to ciężko powiedzieć, czy możesz miód, bo wciąż nie wiesz, ile i po czym Ci skacze cukier. Ja miodu nie mogę, bo wywala mi cukier okropnie, ale wiem, że niektórzy mogą. Ciężko mi coś doradzić:sorry:


Dorotqua no ja bym się nie odważyła dać komuś ubranek w tak fatalnym stanie. Ostatnio robiłam porządek z ubrankami dziewczynek i mam je do wydanie dla dwóch osób, ale nim to zrobię, to wszystko popiorę i poprasuję. Nie wyobrażam sobie inaczej. Poza tym, nigdy się przecież nie odkłada małych ubranek brudnych.....nie wiem....ludzie są czasem dziwni:eek:


Natal gratuluję dobrych wyników! Jak samopoczucie?
Ja kupuję ubranka na 50-56cm. Z doświadczenia wiem, że ubranka 56cm na moje dziewczynki były za duże (już nie mówię o 62cm, które nosiły dopiero w 3 miesiącu).One małe nie były, długości miały 56cm i 57cm i wagi odpowiednio 3600g i 3700g. Maluszku po urodzeniu mają podkurczone nóżki, mało tkanki tłuszczowej, więc są na prawdę maleńkie. Zapewne dziewczyny mają inne doświadczenia, ale moje są takie. Rozmiar 56 używałam do końca 2 miesiąca.

Ala
kołdry i poduszki nie używałam po porodzie. Na początku kocyk, kołdrę po 3 miesiącu, a poduszki wcale prawie do roku. Maluszki nie potrzebują poduszki, a kołdrą mogą się przydusić, więc potrzeba coś lżejszego. Śpiworki i rożki u mnie się nie sprawdziły.

Elisse już się doczekać nie mogę jutrzejszego usg. Dobrze, że ten tydzień tak szybko zleciał. A Ty jak wydziergasz coś, to się koniecznie pochwal. Powodzenia:happy:

Anetka
ja niestety nie wierzę w bezstresowe wychowanie. W teorii wszystko jest zawsze proste, a w praktyce......już gorzej. Nie myśl oczywiście, że biję swoje dzieci. Absolutnie nie. Czasem tylko brak mi już cierpliwości i jednak głos podnoszę:zawstydzona/y: Fajnie, że w końcu zwolniłaś. Uważaj na siebie:happy:
Kolor pokoju bardzo fajny. Taki do wszystkiego, ale jednak nie biały.


Emilia
ja co prawda nie miewam w ciąży żadnych zapaleń, ale też słyszałam, że to się często zdarza. Trzymaj się i oby szybko przeszło.


Hanuś
waga Twojego maluszka wciąż mieści się w siatce centylowej, więc nie martw się. Jeszcze zdąży podrosnąć. Tu masz linka, to sama zobacz. Waga dziecka w kolejnych tygodniach ciąży - TABELA - Kalendarz Ciąży
Nie wszystkie dzieciaczki muszą być duże. Uszy do góry!

O widzę, że Aninek już wkleiła:-)
 
Byłam na spacerku z moim psiakiem i siedzę w domciu.
Czytałam was całe południe i dopiero zebrałam się na napisanie na forum.

natal84 to jednym słowem dzisiaj wszystko z rąk Ci leciało...te jajka co pobiłaś się naśmiałam :-D
ale ważne, że wyniki dobre są :happy:

marta87 smakowita ta kawka i psiaka też masz super. Dusza towarzystwa tak jak i mój, gdy przebywam na zwolnieniu w domku :-D

elisse nio wiem, że te kilka dni zleci do wtorkowej wizyty :happy:
jestem ciekawa ile mój synuś urósł, jak jego waga i jak się ma :-)
byle do wtorku !!! hehe.

Mila83 długo Cię nie było na bb...pisz do nas i zaglądaj częściej :laugh2:
Daj znać co upolowałaś na zakupkach dla dzidziusia :laugh2:

ala1911 ja kupiłam: poduszkę z kołderką i mam 2 śpiworki do spania, dostałam od siostry i koleżanki :happy:
także zaopatrzona jestem w obie rzeczy.
A ceny niektórych ubranek dla dzidziusiów są naprawdę powalające. Zwłaszcza w PL.

Alicja32
zwolnij tempa i zajrzyj na dłużej. Widzę, że ty dzisiaj na pełnych obrotach. I córcia będzie miała imię: Natalka - ślicznie :happy:

lanjaa to malutka córcia urodzona...niecałe 3kg
Ja ważyłam ponad 4kg...jak byłam niemowlakiem, a mój mąż miał też 2750gram.

Indziorka superhumorek słyszę :-) zasługa amorka :happy:

januarka ty nie możesz się tyle denerwować. Ale ta twoja siostra jest okropna !!! normalnie nerwy mnie, aż wzięły! Normalnie jakaś ************ jest twoja sis!

Afja-Anetka
nie uwierzsz ja też stosuję metodę wykreślania z listy co mam i zaznaczam co muszę kupić za kolejną pensją dla maluszka:happy:
dzisiaj się dowiedziałam, że nie ammy z moim mężem kupować łóżeczka, że moi teście się zaoferowali zakup dla wnusia w styczniu na początku będziemy jechać wybrać.
Pokoik świeży, czysty, super :laugh2:

EmiliaM
kurcze najwidoczniej te grzybiczne sprawy w ciąży w 3 trymestrze najczęściej się przypałętają do kobiet.
Co druga słyszę, że ma problem tam na dole. Zdrowiej i smaruj się Emilka, aby wszystko wróciło do normy :-)

agata89 oddany głos na Ciebie i córcie :-)

Hanus zdrówka z tym gardełkiem.
Moim zdaniem w normie dzidzia. Tym bardziej, że każda ciąża jest inna i każdy z nas genetycznie też inaczej wzrostem, waga itd. Jeśli lekarz mówi, że wszystko w porządku się rozwija to nie ma obaw. Tym bardziej, że u Ciebie może być początek 25 tygodnia a u niektórych np sam koniec i wchodzą w 26 tydzień i już odchylenie od wagi jest maleństwa niż to z początku tygodnia :happy:

aninek ty jesteś agentka z tym allegro...ale się naśmiałam :laugh2::happy::tak::-):-D

Magda_z_uk
trzymaj się, a jutro będzie lepszy dzionek i pewnie lepszy humorek. Buziaki kochana :tak:
 
Dziekuje dziewczyny za slowa otuchy ufff maly zaczol kopac, ale sie przestraszylam :(
Robie co moge nie wybucham,ale ona mnie prowokuje stale zeby wlasnie do takiego stanu mnie doprowadzic i ma gdzies nasze dziecko, nigdy tego nie zrozumie :/ brak slow :/ EmiliaM zdaje sobie sprawe ze stres bardzo szkodzi dzidzi i robie co moge aby sie nie denerwowac, ale niedosc ze hormony to jeszcze ta wredna malpa robi to specjalnie nie wiem czy to zazdrosc zawisc czy poprostu jest tak malo inteligentna (jestesmy siostrami a szczerze wam sie przyznam ze ja jej wogole nie znam ani ona mnie nic o sobie nie wiemy jesli chodzi o to ktora co lubi itp) i nie zaluje wcale nie chce jej poznac po tym co dzisiaj zrobila :/
Hanus nie mam przy sobie ksiazeczki ale ja w tym tygodniu jak bylam to pamietam cos ok700gr maly mial i w normie wiec mysle ze i u ciebie tak samo dobrze wazy :)
Magda z uk w dzien czulam sie ok wiec nie wiem chyba jednak nic mnie nie zbiera poprostu ran o jakis taki katarek chwilowy nie probowalam pic miodu poczekam z tym do srody az dostane glukometr :)
 
Ostatnia edycja:
Hmm szukam na stronie mojego szpitala co trzeba tam przyniesc ze saba, ale jakos nie moge sie polapac i tego znalezc. Za to znalazlam video na temat porodu w moim szpitalu. Fajnie tak zobaczyc jak to tam wyglada
A Guide to King's Maternity Services - YouTube
Coraz bardziej mysle o tym, ze jesli nie bede miec cesarki to moze sie zdecyduje na porod w wodzie.

Magda no to masz taki dzien jak ja niedawno, taki byle jaki. Zycze szybkiej poprawy humorku! Moze obejrz sobie jakis fajny film, co by nie myslec za duzo o tym ze masz taki humor.
 
Januarka dobrze ze Ok bo już tu czatuje na wiadomosć od Ciebie i się stresowałam kochana!!!! Masz zakaz denerwowania się! I nie martw się- moja siostra też nie jest dla mnie zbyt uprzejma mimo mojego stanu i ciągle mi robi jakieś przykrości więc musisz nabrać dystansu i zawsze myśleć że teraz Ty i Twoja dzidzia jesteście najważniejsi!!!!! :***
 
Hanus dziekuje :) Maly sie rozruszal wlasnie teraz to juz szaleje na maksa ulzylo mi tak bardzo sie zdenerwowalam, ze az chcialam na pogotowie odrazu jechac eh wypilam melise troche senna sie robie chyba z tych nerwow czuje sie zmeczona wiec zmykam spac.

A takie pytanie mam jeszcze jak sadzicie bo tak mysle nad tym klinem zamiast poscieli ale chcemy zakupic tez monitor oddechu , wiem ze dzieciatko musi na nim lezec a czy jak bedzie czesciowo na klinie a czesciowo na lozeczku to monitor pod pupcia tez zadziala czy dzieciatko musi calkiem tlowiem lezec na tym materacyku ??? Moze doswiadczone mamy mialy taki monitor i wiedza cos wiecej.
 
Hej moje kochane mamuśki styczniowe :-D. Jestem mega szczęśliwa udało mi się wygrać aukcję. przesyłam link do aukcji jak paczka przyjdzie porobię zdjęcia i zapodam w odpowiednim wątku. Ale jestem happy:tak: to pierwszy zakup jaki z moim zrobiliśmy dla maleństwa. Juppi ależ mi endorfiny skoczyły w górę:-p, właśnie na TLC leciał program o nastoletnich koszmarnych ciążach ale po 3 historii mój powiedział że nie mam tego oglądać bo straszne historie tam są.

PIĘKNY ZESTAW kosz leżaczek MOTHERCARE AVENT (2642931308) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
reklama
Aninek i reszta dziewczyn z UK niewiem czy ogladacie angielska TV ale jakis czas temu byl program a channel 4 "One born every minute", byl to document o porodowkach, akcja w pierwszych 3 chyba sezonach byla na porodowce w Southampton a potem chyba do Leeds sie przeniesli. Na stronce Channel 4 mozna ogladnac wszystkie odcinki, mi sie program bardzo podobal, takze polecam One Born Every Minute - 4oD - Channel 4 . W jednym z odcinkow nawet nasza rodaczka byla, ktora w sumie w najlepszym swietle nas nie pokazala.. no ale coz, takie tez sie zdarzaja..

Dzieki dziewczyny za mile slowa, mam nadzieje ze ta pigulka i krem pomoga bo strasznie te grzybki upierdliwe..:eek:

Maz moj jutro gra rugby i idziemy z Andersem go ogladac, on gra dla swojej stacji, beda grac przeciw reprezentacji naszego misteczka, wszystkie datki z meczu ida na cele charytatywne dla dzieci poleglych zolnierzy takze cel bardzo wyniosly i jestem dumna z mezulka, mam nazdzieje ze zbytnio sie nie poobija. :shocked2:
 
Do góry