reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hej dziewczyny ja tylko na chwilę pogoda się okropna zrobiła ale cóż jesień idzie więc byle do stycznia :) z mężem na szczęście już lepiej, przywiozłam go dzisiaj do domu :D tylko na zabieg musi do Krakowa jechać ale mam nadzieje, że będzie dobrze póki co jest na zwolnieniu więc leniu****e w domu :p
Za to chyba synek czuje stres bo nic się nie rusza zaczynam się martwić nie wiem czy to normalne żeby dziecko na tym etapie ciąży tak się nie ruszało wydaje mi się, że nie...wizytę mam w poniedziałek ale jeśli dzisiaj wieczorem i rano nie będzie dawał znaków to chyba pojadę do lekarza, mówią że ciąża to piękny okres w życiu kobiety a ja co chwilę się martwię dlaczego się nie rusza i czy to normalnie zwariować można....
Co do łóżeczka to ja mam od mamy drewniane z ikea więc nie będę kupować zobaczę jeszcze co z materacem.
Zaraz uciekamy do kina na "jesteś bogiem " a i mam pytanie czy nie ma któraś z Was skopiowanej tej listy do szpitala potrzebnych rzeczy bo zanim się dokopie to może trochę zająć, a jeśli któraś ma to proszę o dodanie z góry dziękuję
Życzę spokojnego wieczorku wszystkim.:-)
 
reklama
Hej kobietki.

Jednak jutro postaram się dostać na wizytę do lekarza, bo czuję sie gorzej niestety :-( Ledwo mówię, widać zaraza zeszła niżej z gardła na krtań, więc nie będę czekała na dalszą eskalację. Trudno, wezmę antybiotyk, Olafek pewnie też nie jest zadowolony, że mamusia w gorszej formie i trzęsie go jak kaszle.

Co do zakupów to my zamówiliśmy już łóżeczko KOJEC, ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE, 2POZIOMY, 3MODELE (2641463017) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i wózek Eagle Soft Trio Set Trio Plum 122815
Materac, prześcieradełka i kilka innych drobiazgów już mamy, plus ciuszki po moim chrześniaku. Nie sądzę, że jest za wcześnie na kompletowanie wyprawki. Nie wiem jak się będę czuła pod koniec ciąży, więc wolę załatwić większość rzeczy wcześniej.
 
Witam

JA dzisiaj padnieta jestem..

Magda rozumiem cie doskonale jesli chodzi o sprzatanie. Ja tez lubie po swojemu zrobic, nawet jesli chodzi o wkladanie naczyn do zmywarki, moj maz jakos tak te naczynia wklada ze nigdy nic sie nie miesci i polowe zostawia do mycia recznego, chyba juz mu ze 100 razy tlumaczylam i pokazywalam gdzie co idzie a on i tak po swojemu.. ehh.. No ale czasem trzeba im dac cos zrobic w domu zeby poczuli sie potrzebni, no i zeby nie mysleli sobie ze nic robic nie musza ;-)

Kaja zdrowka kochana, mam nadzieje ze antybiotyki cos pomoga.
Wozek wygadlada fajnie, jedyne do czego ja bym miala zastrzezenie to to ze sa dwie osobne raczki a nie jedna, nie bedzie sie dalo wozka popchac jedna reka, no chyba ze jest mega lekki i nie bedzie w jedna strone skrecal.. najlepiej sobie to przetestowac w sklepie.. taka tylko mala sugestia.

My lozeczko mamy takie po Andersie HENSVIK Łóżko dziecięce - IKEA nowego kupowac nie bede bo nie ma potrzeby.

Ale sie ciesze ze mam teraz 4 dni wolnego, jutro moze sie przejde do poloznej lub lekarza bo cos mnie to spojenie za bardo boli, dzisiaj ledwo do domu z pracy doszlam, do tego taki bol pulsowal do pachwiny jednej i kulalam jak kuternoga.
 
A więc ja po ciężkim dniu leże i odpoczywam, pobolewa mnie krzyż. Dzidzia się wierci więc ok. Mam zamiar w sobotę męża wyciągnąć na zakupy.:cool2:
Zdjęcie brzuszka w odpowiednim temacie ;-)

Szwagierka widzę, że się pakuję, więc jak nie ten weekend to następny i się przeprowadzi. Choć po moich ostatnich aluzjach nie zdziwię się jak to będzie ten weekend… i bardzo dobrze.

Tatę już zaprosiłam na za tydzień co by mojemu pomógł żyrandol zawiesić, gniazdko naprawić i pewnie pomalować pokoik dzidzi :happy2:

Milusia83
ja nawet jak położę się 2/3 to ze 3 razy wstaję do łazienki, a rano pobudka o 7:30 …

Indziorka
ah te sukienusie, taki wybór w sklepach, że chciałoby się wszystkie, co?:happy2: Hehe
I współczuje, ze studiami, 8-10 h … dużo. Ja dziś po 5 h (2 przerwy) myślałam, że kota dostanę, z tego siedzenia postanowiłam się przejść bo niedaleko od uczelni mieszkam – zły pomysł, krzyż mnie teraz boli.
M@linka też mam takie czasem, uciski, skurcze w okolicy pępka. Od czasu jak się zaczęły do teraz zauważyłam, że pępek się wygładził w sensie, że już taki głęboki nie jest – więc może to coś z tym związane skóra się rozchodzi pępek się naciąga ?!
Magda_z_uk myślę, że po dzisiejszym dniu będzie ok, do tej pory drzemki nie zaliczyłam więc liczę na przespaną noc. Jutro zajęcia na 14, to sobie powolutku w mieszkanku posprzątam.
A męża masz naprawdę kochanego!!:tak:
Gizmowa Ty to masz taki ładny rasowy brzuszek, ślicznie zaokrąglony. Mój nisko jest więc ze spodniami nawet z rozsuniętym rozporkiem ciężko czasem :dry:
Biłkabdg spacer dobra myśl, tylko samej mi się nie chce a mąż zmęczony po pracy nawet nie chce myśleć o spacerze. A łóżeczko my też może w weekend kupimy, trzeba sobie rozkładać wydatki bo inaczej to można obudzić się z ręką w nocniku - ze względów finanosowych ale i czasowych tyle rzeczy tuż przed porodem kupić - oj ciężko.
Mamaaga gratuluję zakupu, kurteczka śliczna!:tak:
Kaja28
zdrówka kochana ;*
wózeczek bardzo sympatycznie wygląda
EmiliaM mam nadzieję, że bóle tylko chwilowe i szybko przejdą!

Ja herbatka i pewnie spać... więc dobranoc
 
Emilia Wiem, że jedna rączka byłaby lepsza, ale mi to aż tak nie przeszkadza. Przy okazji opieki nad dziećmi przetestowałam kilka wózków. Oczywiście najbardziej odpowiada mi taki na pompowanych kołach np. Tako Jumper X, niestety takie wózki sa dla mnie za ciężkie, a ja muszę miec furkę, której podołam sama. Poza tym nie mamy miejsca na coś większego, stąd ten wybór. Na poslskie chodniki pewnie nie wybrałabym wózka tego typu, ale tutaj myślę, że się sprawdzi.

Afja Dzięki. Nasz jest w kolorze brązowo - turkusowym.
 
magda_z_uk dzieci mają co odliczać :) super, że mama przyjeżdża. Będziesz mogła trochę odpocząć. Też bym zbladła, gdybym coś takiego usłyszała od lekarza. Mąż Cię wspiera i to najważniejsze. Ja wyprawkę częściowo przez internet będę zamawiać. Mam nadzieję, że w grudniu dostanę pozwolenie, by się wybrać do jakiegoś sklepu.

Afja-Anetka u mnie zazwyczaj zgaga jest do wytrzymania. Piję dużo mleka, jem jogurty i staram się nie zwracać uwagi. Rzeczywiście długo nie możesz zasnąć ;-) Będziesz mieć spokój w domu w końcu od szwagierki. Może to jednak ten tydzień.

milusia83 niedługo zima nadejdzie i każdy będzie szukał tego słońca. Też mnie czeka ta "przyjemność" z glukozą.

ada1989 w takim razie pozostaje czekać. Ciężko jest teraz w całej Europie z ofertami pracy.

-caroline- ten tydzień szybko przeleci i już będziesz wszystko wiedzieć, czy z serduszkiem w porządku. Jak masz możliwość, to zrób już sobie zapasy do słoiczków. Na pewno się przyda :)

Kaja28 dużo zdrówka; odpoczywaj jak najwięcej. Najlepiej sprawdzić, co powie lekarz.

Gizmowa trochę się uzbierało tych stron do poczytania ;) właśnie się zastanawiałam nad tymi butelkami lovi. Chciałabym mieć w razie gdyby trzeba będzie mleko np. odciągnąć i się zastanawiam, czy po tej butelce nie odrzuci naturalnego karmienia. Odpoczywaj jak tylko masz czas.

Indziorka mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu też dołączę do mam mających mieć dziewczynki :) teraz możesz poszaleć z zakupami ;) ja robiłam zdjęcie zdjęcia, skanera nawet nie posiadam i było dobrze widać. Jeżeli można to na pewno indywidualny tok nauczania będzie lepszy.

januarka całe szczęście nie musisz iść do szpitala. Będzie trzeba pomału kompletować wyprawkę :) ja bym wzięła łóżeczko turystyczne, skoro będziecie mieć dużo wyjazdów.

m@linka macica się powiększa i może na coś uciska jak zmieniasz pozycję? Może dasz radę ze studiami. Na szczęście to dwa dni w tygodniu.

green flower teraz taka pora na chorowanie niestety.

biłkabdg nawet nie mam co opisywać ;-)

flamandka też mam takie dni, w których maluch się więcej rusza. Dziś nadrabia za wczoraj :)

mamaaga4 narobiłaś mi ochotę na pomidorową :) może odwołają zbieranie jabłek, skoro taka pogoda jest. Śliczna kurteczka :)

agaagaaga14 Julia to śliczne imię :)

aninek czas najwyższy, byś powiedziała o ciąży. Teraz już zauważyłby. Może Twój partner pozwoli Ci coś kupić ;-) zrób przykładowe zdjęcia ubranek :) Zawsze miło się oglada.

domiska1 teraz sobie odpoczniesz.

szylwias martwić o dziecko już się zaczyna w ciąży i tak do końca życia. Może spróbuj go rozruszać, popukaj w brzuch, przekręć się z boku na bok i zjedz coś słodkiego. Dobrze, że mąż lepiej się czuje.

EmiliaM lepiej to sprawdzić, skoro nie możesz prawie chodzić. Ładne łóżeczko :).
 
Biłka, też widziałam na allegro te łóżeczka i baaardzo mi się podobały. wydaje się, że są dobrej jakości. a co do zwolnienia, to planuję do grudnia jeszcze popracować. zobaczymy czy dam radę.

Magda, super że mama przyjeżdża Ci pomóc! moja ma dopiero po porodzie przylecieć, chociaż ostatnio coś mówiła, że może jeszcze przed Świętami by wpadła chociaż na parę dni żeby mnie zobaczyć jeszcze z brzuchem :) może się uda.

Milusia83, kochana, już tyle czasu bez mamy dajesz sobie rade... podziwiam! ale o ile dobrze pamiętam masz dużo rodzeństwa, a w "kupie" to zawsze raźniej :) jak tam glukozę przeżyłaś?

Dziewczyny studiujące, również Was podziwiam! ja w lipcu kończyłam studia podyplomowe i ledwo co dałam radę z ostatnim egzaminem. dobrze że z tych pierwszych miałam dobre wyniki, bo inaczej by krucho było. teraz tylko na angielski się zapisałam, ale to bardziej dla rozrywki i żeby nie stracić kontaktu z językiem. więcej nie dałabym rady.

Mnie też chyba jakieś choróbsko zaczyna dopadać, bo tak mnie dziś gardło zaczęło boleć że nie wiem. wypiłam własnie mleko z miodem i z masłem i lecę do łóżka.
Dobranoc!
 
Witam kobity
Magda trzymaj sie ciepło dobrze że mama przyjedzie to dużo ci pomoże odpoczywaj i dbajcie o siebie
Co do łużka dla malucha nie jest wcale wcześnie na takie zakupy ja dla oliwii miałam ponad 3 miesiące do porodu a już było w domu
Warto rozkładać sobie zakupy na każdy miesiąc bo teraz wyprawka to masakra
Ja mam normalne łużko bez żadnych udziwnien posiada szczebelki ;-) koloru jasnego
U nas masakra jestem taka wymeczona ta przeprowadzka a tv jeszcze tyle przed nami
Pozdrawiam cieplutko
 
reklama
hejka

magda ale masz kochanego faceta w domku, widać że się przejął:))
Kaja zdrówka, oby coś poradzili jutro na wizycie! fajny wózeczek, ja miałam tej firmy spacerówke i z takimi samymi kółkami, jak na te drogi sie sprawdziły i nie odpadały ani nie luzowały :tak: łożeczko także niczego sobie:-)
szylwias to prawda pięny okres ale i ja mam takie przemyślenia czasem czy aby wszystko ok:)) teraz np zauważyłam że dzieć mniej się rusza, nie wiem czemu, jakieś tam kilkanaście ruchów w ciągu dnia odczuwam ale mam wrażenie że wcześniej bardziej hulał:confused:a poza tym za każdym razem jak jestem u położnej i ona próbuje złapać aparatem serducho to mam tysiąc myśli na minute, zanim załapie:sorry2:
aninek w twojej sytuacji to nie wiem czy też bym nie mówiła skoro masz ten okres próbny... ale nie jestem pewna czy nawet podczas okresu próbnego może cie zwolnić bo jesteś w ciąży, wydaje mi sie że nie.... prawo mówi że do 25 tyg należy poinformować pracodawace, więc chyba akurat ten okres się skończy:)
emilia trzymam kciuki za jutrzejszego lekarza:tak:


a my w poniedziałek w końcu będziemy sami ufff, kumpel 1 października sie wyprowadza, w końcu bede mogła ogarnąć chate bo salon na razie zawalony jego rzeczami:sorry2: no, ale samotnością nie nacieszymy sie za długo bo.... szwagier na początku listopada nas nawiedza, mieszka teraz na południu Anglii, niedawno jego dziewczyna (prawdopodobnie była) wróciła do Polski i został sam, niby ma prace ale tylko do grudnia, tylko kiepsko z mieszkaniem, juz kiedyś oferowaliśmy że może przyjechać i tutaj zacząć czegoś szukać, ale nie chciał, teraz już zdecydował na pewno że za miesiąc chce przyjechać do nas , M od razu mu zaznaczył że może u nas mieszkać ale nie dalej jak do końca roku, bo wiadomo:sorry2:w sumie to fajnie, ja go lubie chociaż czasami było z nim ciężko to da się z nim żyć, mieszkał z nami 3 lata temu ale wtedy ostro kłócił się z M i chyba dlatego tak długo odkładał ten przyjazd do nas, mam nadzieje że teraz będzie dobrze...

a w ogóle teściowa nam dziś zrobiła niespodzianke, gadamy na skype i do niej ktoś domofonem dzwoni, patrzymy a ona z taką spora paczką przychodzi i rozpakowuje a potem wyciąga ciuszki dla maluszka:-) nic nie mówiła że będzie coś z allegro zamawiać, niby mi tam podsyłała jakies linki z aukcjami i co o nich myśle ale nie mówiła że coś kupuje, miło z jej strony:happy2: brakuje mi jeszcze kilku ciuszków na te małe rozmiary, więc na razie sie wstrzymam z kupowaniem ubranek bo nie wiem co dokładnie w tej paczce jest i chyba reszte pokupuje jak wyprzedaże na święta będą:tak:


byłam dziś u położnej, serce małego wali jak dzwon, wszystko ok:))


lece po cos do picia bo mnie suszy:confused::-D
 
Do góry