reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Magda z uk wlasnie mi pani przez tel powiedziala,ze jesli nie mam glukometru to oni mi dadza jak przyjade do Krk, narazie mam stosowac sie do ich diety puki co jak bede widziala sie w pon z polozna to z nia jeszcze o tym porozmawiam, ale ze nic sie nie dzieje to narazie zastosuje diete z tej strony ktora mi ta Pani podala i zobaczymy co mi lekarz powie przy nastepnej wizycie a ta za dwa tyg. Jak bede miala pytania jakies co do tej diety to bede pisac do ciebie :) Dziekuje :) A co do lozeczka hmmm no tak sobie wlansie teraz mysle po co kupowac dwa jak mozna jedno a turystyczne bedzie nam potrzebne jak najbardziej, pomyslimy o tym jeszcze troche tylko mam obawy ze tak na caly czas moze nie jest najwygodniejsze,dziekuje za informacje ;)
aninek , bilkabdg Nie wiem nic o tym ktore bardziej przewiewne, mnie sie w domu podoba wprawdzie takie drewniane oczywiscie ,a turystyczne bardziej nam potrzebne tylko na te wyjazdy, z tym,ze jak mam kupic dwa to chyba wole jedno a za pieniazki na drugie wole chyba zakupic maluszkowi cos innego, gdyz oszczednosci teraz sa nam potrzebne ja mam umowe do konca tego miesiaca i nie przedluzaja mi jej wiec czeka mnie tylko zasilek z zus a potem z urzedu pracy wiec troche nam sie budzet pomniejszy a maz kokosow tez nie zarabia ;) Ale zobaczymy przemyslimy to ostatnio cos moi rodzice wspomnieli o kupnie nam wozka wiec jesli chca pomoc i owy zakupic to moze i pozostaniemy przy dwoch lozeczkach. Ale chcetnie poczytam rady innych mamus ktore turystyczne wyprobowaly :)




 
Ostatnia edycja:
reklama
Mówię Wam dziewczyny, że normalnie męczy mnie to nic nie robienie. Skończyłam tylko żurek i dalej snuję się po domu. Nawet nie mam z kim pogadać, bo Nela się ładnie sama bawi. Mąż tylko wpada i wypada z domu wożąc dziewczynki do szkoły. Niby fajnie, bo bez wyrzutów sumienia mogę leniuchować, ale ja jakoś tak nie potrafię:confused: No nic. Trzeba się przyzwyczaić.


Biłka
jeśli pytasz o to badanie z glukozą, to najczęściej po 25 tygodniu. Generalnie cukry zaczynają najbardziej szaleć po 27 tygodniu. Dziękuję za słowa pocieszenia. Jakoś powoli się z tym oswajam, a czytając takie komentarze jak Twój jest mi dużo lżej:tak:


Agaagaaga dziękuję za wsparcie duchowe. Mam nadzieję, że Was tu teraz nie zanudzę:-p


Aninek w szoku jestem, że jeszcze w pracy nie mówiłaś o ciąży. Powinnaś dostać w dooopkę. Przecież gdyby się coś stało w czasie pracy(tfu tfu oczywiście), to nawet nie chcę myśleć. Nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że jest jakiś określony czas, kiedy już trzeba w pracy o ciąży powiedzieć. Także marsz szybko do szefa:happy2: No i skoro chcesz iść na zwolnienie za miesiąc, to wybaczam Ci:-p Ale później, to już tylko leżymy i pachniemy:-) A co do mojego męża, to w sumie masz rację. On dziś od 6 rano sprzątał. Będę musiała nad sobą mocno pracować. Jak maluszek się urodzi, to nadrobię w sprzątaniu. Dziękuję za słuszną uwagę:tak:


Natal z Wami ciężko jest myśleć negatywnie. Dlatego teraz będę tu jeszcze częściej...wiem, przerąbane macie:-D:-D;-)


Domiska
ciesz się zatem wolnością i korzystaj póki możesz z wolnego czasu. Oby reszta ciąży upłynęła Ci w jak najlepszym samopoczuciu!:happy2:
 
MAMAAGA4 przesłodka taka kurteczka. I cenowo tez w miarę :)

natal84 co dzisiaj tak na momencik zajrzałaś?
Zalatana kobieta z Ciebie :)

aninek to cieszy jak córcia rusza się wspaniale :)
Mój maluszek w końcu wczoraj dał znać z brzucha tacie, że jest obecny.

green flower
dobry pomysł z tym skompletowaniem torby do szpitala.


Ja muszę się wam pochwalić, że w sobotę jadę kupić z mężem łóżeczko z materacem.
Będzie nie rozpakowane stało w kartonie do stycznia.
Wiem niektóre zaraz mnie pouczą, że za wcześnie, ale rozkładamy wydatki na każdy miesiąc coś kupujemy naszemu szkrabowi z tych droższych rzeczy. Nie wiem czy wam wspominałam, że udało mi się kupić w Netto śliczną pościel 4elementową za 69zł.

Idę robić obiadek: makaraon po bolońsku.
 
Biłka ja tam wcale nie uważam, że za wcześnie na zakup łóżeczka. W kóńcu wcale tak wiele czasu nie zostało. Po drodze są Święta, a wiadomo, że wtedy wydatków sporo, więc myślę, że zakup łóżeczka teraz jest jak najbardziej na miejscu. :happy2:
 
Magda no niestety mialam dylemat bo jakby nie bylo jestem jeszcze na trzy-miesiecznym okresie probnym, wlasnie sie teraz konczy. Poza tym odnioslam wrazenie, ze nie wykonuje jakiejs niebezpiecznej pracy, no ale masz racje, bo moglabym np spasc ze schodow. Poza szefem to wszyscy inni wiedza i bardzo mi pomagaja, nie pozwalaja mi nic dzwigac ani sie przemeczac, wiec jest ok. Dobra juz 15 to zmykam do biura! A Ty leniu****!!! papa
 
biłkabdg, do mnie łóżeczko przyjeżdża w przyszłym tygodniu, więc ja to rozumiem. :tak:
Poprzednio też kupowałam wszystko po trochu przez całą ciąże.

Poza tym tak jak pisze Magda, wcale tak dużo czasu nie zostało. :-)
 
Magda z uk też Cię rozumiem.. chociaż dzieciaczków nie mam (oprócz tego brzdąca w brzuszku co się właśnie kręci).. ale jak leżałam plackiem w I trymestrze to tak mi głupio było bo raczej jestem taka dokładna i w ogóle jakoś tak jest że sama wolę sprzątać i gotować i jak mój miał cały dom na głowie to głupio mi było.. ale jest jedna dobra strona: teraz przynajmniej wie że posprzątanie łazienki to nie tylko zalanie toalety domestosem a wysprzątanie pokoju to nie tylko odkurzenie dywanu :-D:-D:-D i znacznie bardziej docenia moje starania o porządek w domku!! on jest kochany i strasznie mi zawsze pomaga ale jednak wolę sama zawsze dlatego staram się Ciebie zrozumieć ;-)
Biłkabdg ja jadę w przyszłym tyg na badania do Wrocławia a że mam tam 120 km to też za jednym zamachem kupuję łóżeczko i przewijak.. w ikea jest wszystko popakowane i też zamierzam wrzucić na strych i niech czeka do stycznia.. to jednak jest duży wydatek i chciałabym mieć już go za sobą.. tym bardziej że nie wiadomo kiedy mała się urodzi więc dobrze mieć 'pod ręką' w razie jakbym nie mogła za miesiąc po sklepach biegać tylko musiała leżeć plackiem.
Dlatego absolutnie nie mam zamiaru Cię krytykować bo każdy ma swój plan działania i postępuje zgodnie z nim ;-) ja ciuszków mam już dużo a mówi się że do porodu nie powinno się kupować.. tylko że na listopad/grudzień planujemy remont pokoiku i będą inne wydatki typu szafa, panele, farby i raczej skupie się wtedy na tym a nie na łóżeczku czy przewijaku.. powodzenia w zakupach ;-)
A co do twojego pytania o serduszko to mialam robione dość dokładne połówkowe i wszystko niby było ok ale dostałam skierowanie do szpitala na to specjalne badanie więc nie wiem czy lekarz coś ukrywał bo mnie nie chciał martwić czy jak :-:)-:)-( ale jak będą dokładnie badać serduszko to dlaczego mam nie jechać tym bardziej że dostałam skierowanie na kasę chorych ;-)

Dziewczyny pochwalcie się łóżeczkami jak już zdecydujecie się albo kupicie :tak:

A ja dzisiaj siedzę i robię słoiczki z cukinią/kabaczkiem dla mojej małej pociechy ;-) a w międzyczasie przeglądam katalog z ikea i robię listę co by tu kupić w środę - bo już raczej do porodu nie przewiduję wycieczki do Wrocławia :-) miłego popołudnia ;-)
 
Caroline jest dokładnie tak, jak piszesz. Jak sobie sama posprzątam, to wiem, że każdy kąt jest czysty. Nie to, żebym narzekała na mojego męża, ale wiesz o co mi chodzi. Dobrze, że chociaż rano muszę Nelę czesać do szkoły, bo tak, to by mnie już w ogóle nie potrzebowali i pewnie bym gniła w łóżku do południa:sorry: Dzięki za zrozumienie!
A tym serduszkiem się nie martw. Lekarz na pewno chce się tylko upewnić. Raczej nie zatajałby niczego przed Tobą, bo to wbrew zasadom. Przy okazji zrobisz zakupy, tak więc przyjemne z pożytecznym.:happy2:
 
Ja przed chwila zamowilam karuzelke dla szkraba taka do lozeczka
FISHER PRICE KARUZELA Z RYBKAMI G9157 + PROJEKTOR (2674237901) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
przeczytalam gdzies,ze juz mozna sobie kolo brzuszka polozyc kolysankin z takiej karuzelki i wtedy maluch sie uspakaja i po porodzie rozpoznaje ta melodie i latwiej i szybciej zasypia, ten wydatek mialam odlozyc na pozniej,ale jak wiekszoisc mam kompletujemy w kazdym miesiacu po troche,a zeby z budzetu naraz nie ubylo,i niebawem takze mamy w planie zakup i wozka i lozeczka, ja rowniez nie uwazam ze to za wczesnie, narazie tylko dylemat mamy jakie dlatego sie wstrzymujemy,ale jak tylko bedzie okazja to nie bedziemy sie zastanawiac ;)
Pisalyscie o zapominaniu i wiecie co juz kilka razy zapomnialam wam napisac,ze ja rowniez tak mam jakby gabka zamiast mozgu :/ Maluszek jest bardzo rozbrykany z kazdym dniem kopie czesciej i mocniej, niebawem trzeba bedzie liczyc juz te ruchy ;) Dzisiaj to fika takie koziolki ze hej. Wlasnie wydrukowalam sobie ta diete, ktora mi zalecono i biore sie za czytanie i nauke jak sie dostosowac ;) Pewnie zajrze jutro dopiero, tak wiec juz teraz zycze milych snow i przespanej bezbolesnie nocki zycze Wam dziewczyny, (ps. ja tez mam koszmary, leki i znowu pobudki w srodku nocy od dwoch dni), do stycznia damy rade :*



 
reklama
Do góry