reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

maonka masz w 100 % rację. Dla każdej z nas takie maleństwo to duże zmiany i nie ważne czy jest to pierwsze dziecko, czy już kolejne. Zawsze trzeba dopasować się do takiego maluszka.

caroline remont idzie nie tak szybko jak bym chciała. Niestety nie zawsze można go przyspieszyć. Już niedługo nie będziesz miała tej opuchlizny i w nagrodę Alę przy sobie :)

gosia081145 może przy narodzinach okaże się, że wcale nie jest taka mała :)

januarka biedne maleństwo bardzo się męczy z kolkami :-/ może dziewczyny coś doradzą na nie.

Patiinka mały siłacz rośnie :)

Indziorka na spokojnie poukładaj sobie wszystko :)

Czarni śliczne zdjęcie małej królewny :-)

ala1911 może zakupy jakoś pomogą w przyspieszeniu wszystkiego.

natal84 powodzenia i szybkiego porodu :-D

U mnie od rana wiercenie w domu. Chyba przejdę się dziś do lekarza, boz przeziębieniem wcale dużo lepiej nie jest.
 
reklama
I ja sie melduje 2in1 :-)
Dzisiejsza noc w miare przespana skurcze byly ale nie bolace lecz nieprzyjemne byly co 10 min ale ustaly i poszlam spac;) Wgl to watpie ze z takimi bym do szpitala pojechala jak beda bolace to wtedy ;) Mala kreci głowka ze az pobolewa tak chocby chciala wyjsc ;p Zaraz ide na spacerek do lidla z tata i siostra po male zakupki ;)

Caroline widzisz moja mala uaktywnia sie po 12 lub 14 i zawsze szaleje mala tancereczka ;D Kazda ma obawy ale mysle ze jak juz bedziemy mialy dzieciaczki przy sobie to poradzimy se ;) Ja tez z dnia na dzien jestem bardziej przerazona ale jakos do porodu mi sie nie spieszy ;p

natal a mowilam Ci ze bedziesz pierwsza! Kciuki mocno zacisniete! ;-)

ala duzo zdrowka niech gardelko wyzdrowieje szybko bo Ty lada moment musisz na porodowke gnac ;p

czarni
Ona jest przesliczna;-)

Dziewczyny ktore juz urodzily jestescie skarbnicami wiedzy teraz gdy jeszcze kilka nas w dwupaku ;)))
 
Hej kobitki,


Ja na momencik - jadę do szpitala.
Ponieważ od 4 dni ból się nasila w pośladku, kuleję przy chodzeniu, trudność mam ze wchodzeniem po schodach.
Wczoraj o 22 dzwoniłam na izbe przyjec i rozmawialam z lekarzem. Kazal mi wziasc 2 nospy, jesli nie przejdzie dzisiaj wstawic sie do szpitala na badanie ginekologiczne.
Objawy wskazuja na: Rozejście spojenia łonowego - sprawdź w encyklopedii ciąży dlarodzinki.pl
WARTO POCZYTAC !!!! Trzymajcie kciuki zeby bylo wszystko dobrzu.
Odezwe sie z domku jak wroce, chyba ze mnie zatrzymaja w szpitalu na dluzej.... :( martwie sie ! Wczoraj plakalam jak bóbr. Papapa
 
Patinka juz od szpitala karmimy mlekiem bebilon1 mamy tez bebilon1 na kolki i zaparcia i wlasnie wczoraj to mleczko podalam i dzisiaj na sniadanko odpukac kolek niema, zobaczymy jak po normalnym bebilon1 czy znow bedzie bo podam za chwilke wlasnie ale mleka te mieszam z cycem puki co jeszcze jakis pokarm mam wiec karmie ile moge wlasnym sama tez zaczelam dopijac ta herbatke koperkowa jesli maluch jej nie dopil odpukac nocka ladnie przespana i teraz tez bezkolkowo. Herbatke rumiankowa tez mamy ale jeszcze nie podawalam bedziemy probowac jesli kolki nadal beda.

A jesli chodzi o glowke do gory to tez nasz maly smyk juz dosc dlugo ja utrzymuje i podnosi jest taki malutki a taki silacz :) Tez zastanawiam sie czy to aby nie za wczesnie az tak dlugo wytrzymac i obraca nia coraz ladniej,a wczoraj to juz jakies pierwsze dzwieki gaworzenia po kapieli byly, taki slodziutki ma glosik :)

Indziorka super,ze juz w domku jestescie :)

Czarni jaka śliczniutka kruszynka :)

-caroline- masujemy brzuszek przy kazdej zmianie pieluszki ale nie daje sie tak latwo bo malemu sie to nie podoba wiec tak kilka razy na ile pozwoli to robimy.

natal84 Powodzenia trzymamy kciuki :)

cluue kupke polozna ogladala tez jest prawidlowa, malego mecza straszne gazy co chwile pierdzioszka i kupki nie moze zrobic nosze go w pionie jak najwiecej tez do odbicia, malo ulewa ale zaowazylam ze zaczol ulewac glownie moim mlekiem nie mm :/

Dziekuje za porady mamusie bedziemy walczyc zeby maluszek sie tak nie meczyl:)
 
Witam

bilkabdg trzymam kciuki aby wszystko bylo ok

Czarni sliczna ksiezniczka

natal84 kciuki zacisniete

EmiliaM super ze Anders zaakceptowal siostrzyczke i ze nie jest zazdrosny Trzymam kciuki aby stan psychiczny jak najszybciej sie poprawil

elisse zycze szybkiego skonczenia remontu

Dziewczyny jaki mnie wstydliwy problem dopadl Masakra :no: Nie wiem czy pisac o nim Ale moze cos poradzicie Wyobrazcie sobie ze przed wczoraj mialam zatwardzenie A wczoraraj zauwazylam dziwny bol w okolicy odbytu Ja za lusterko a tam normalnie kawalek jelita mi wyszlo :angry::growl::sad: Kurcze nie wiem czy to od tego zatwardzenia czy dziecko mi na cos tam naciska i dlatego ten problem Jem duzo owocow takze az dziwne ze nie moglam sie zalatwic Dzisiaj tez mnie bardzo tam boli az siadac nie moge Hmmm identyko problem mialam rok temu jak mialam ta duza torbiel Po operacji minelo jak reka odjal Jak myslicie czy to dzieciatko naciska mi na jelito i to od tego Sorry ze tak szczegolowo ale nie wiem co mam robic We wtorek ide dopiero do gina to mu o tym powiem :unsure::unsure:


Pozdrawiam wszystkie mamusie juz rozpakowane jak i jeszcze te przed rozpakowaniem
 
Ala1911 Też liczę dni po terminie, ale przenoszona ciąża to taka po 42 tygodniu dopiero, więc wychodzi na to, że jeszcze trochę nam brakuje.

Flamandka Witaj w gronie "jeszcze kulających się" :happy:

Emilia Trzymaj się. Mam nadzieję, że niedługo poczujesz się dużo lepiej. Fajnie, że Anders jest taki zainteresowany Anią.

Elisse W Twoim przypadku może rzeczywiście lepiej, żeby maleńka została jeszcze chwilkę w brzuszku ;) Kuruj się.

Natal Trzymam kciuki! Powodzenia :-)

Januarka Moja kuzynka właśnie przechodzi kolki ze swoim synkiem. Niestety nie ma zlotego środka ani uniwersalnego rozwiązania. U niej pomaga tylko cyc i - uwaga - suszarka do włosów. Delikatnie masują brzuszek i kierują ciepłe powietrze na brzuszek. Z kropelkami możesz spokojnie próbować, oczywiście tymi dozwolonymi dla takich okruszków. U mojej koleżanki akurat pomogły.

Biłka Powodzenia. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Agagagagaaga Jesteś pewna, że to jelito? Może po prostu masz hemoroida? Jeśli tak, to w aptece coś Ci na to dadzą i nie musisz czekać do wotrku.



A ja jeszcze w piżamie i ani myślę wstawać. Taki mi się śpioch i leniuch załączył, że masakra. Nic się nie dzieje, więc co mi szkodzi.

Miłego dzionka!
 
Czarni Nadia jest prześliczna!

Caroline
u mnie podobnie jak u Cluue najpierw małego kładłam na boku, ale teraz nawet jak położe go na boku to się tak kręci skubaniec, że przewala się z boku na plecy więc chyba tak mu najwygodniej :)

Indziorka witaj! Szybkiego powrotu do formy :*

natal84 trzymam kciuki kochana! Życzę szybkiego i bezbolesnego porodu :)

biłkabdg powodzenia kochana. Ja też tak miałam pod koniec ciąży, że odebrało mi jedna noge i nawet stanąc na niej nie mogłam bol od pośladka do kolana. Na szczescie mnie pomogła ciepła kąpiel. Daj znać co i jak jak już wrócisz!

januarka przypomniało mi się jeszcze, że moja położna mówiła o suszarce do włosów, zeby ciepły strumień powietrza na brzuszek skierować, no i kazała kłaść na brzuszku więc może spróbuj brzdąca kłaść mojemu na poczatku też się nie podobało a teraz codziennie na chwile go kłade i nie marudzi :)
a co do bebilonu słyszałam właśnie ostatnio dużo opinii na temat tego, że powoduje kolki nie wiem ile w tym prawdy, ale z tego względu nie zmieniałam smykowi mleka, odpukać kolek u Nas nie ma nadal i mam nadzieje, że nie będzie :)

agaagaaga tak jak mówi Kaja28 z Twojego opisu wynika raczej, że wyszła Ci hemoroida. To częsta przypadłość w ciąży, ja miałam z nimi problem po porodzie i pomogła mi maść posterisan ale nie wiem czy można ją stosować w ciąży. Skocz do apteki i zapytaj napewno coś Ci polecą i szybko przyniesie ulge, wiem jaka to męka i ból także trzymam kciuki, żeby Ci się szybko poprawiło..
tu masz dość fajny artykuł Jak leczyć hemoroidy w ciąży? | parenting.pl

DSC01430.jpg a tu zdjęcie dla cioci Caroline i reszty ciotek również. Bo na pleckach najwygodniej :)
 
Hej

Na wstępie gratuluje wszystkim świeżo upieczonym mamusiom!! niech maleństwa chowają się zdrowe i rosną duże:-)


Poczytam raczej nie mam szans, przynajmniej jeszcze na razie, bo w czasie drzemek staram sie sama odpoczywać i nadrabiać w domu, bawić się z Kondziem. Po krótce u nas średnio, wyszłam w środe ze szpitala tak więc szybko i się ciesze, bo pomimo dobrej opieki to zawsze lepiej w domu posiedzieć:) pierwsza nocka straszna, w sumie wszyscy zasnęliśmy dopiero o 5:30:baffled: tzn Konrad zasnął razem z małym o 20 ale od 1 też nie mógł usnąć i samgadał jak najęty przez co miałam ochote go zakneblować:sorry: w końcu wyszło tak że ja wziełam Sebcia do łóżka Konrada ze sobą a Konrad spał z M u nas i udało nam sie pospać, druga nocka ciut lepiej, dzisiaj też ale i tak 4-5 pobudek to dla mnie za dużo i nie moge sie wyspać. Najlepsze jest to że w dzień śpi ładnie i to po 2-3 godzinne drzemki, a w nocy to najlepiej u mamusi na rączkach z cycusiem w buzi, musze go przestawić, próbuje wieczorem ciut przetrzymać ale nie zawsze sie udaje. Zemną chyba za to gorzej bo o wieczór to mi sie ryczeć chce, z wielu powodów, chyba głównie strach przed kolejną nieprzespaną nocką bierze góre, potem jeszcze sie martwie Konradem bo nie zbyt grzeczny jest, nie słucha sie i większość rzeczy jest na nie, braciszkiem się interesuje i uśmiecha, głaszcze przytula, pomagać mi przy nim nie chce ale widze że jest troszke zazdrosny.... mam nadzieje że mi przejdzie szybko. Konrad z początku był troszke onieśmielony bratem i bał sie do niego podchodzić w szpitalu ale w domu już było ok.

Cc akurat ok, wszystko dobrze poszło tylko dłużej jak to przy drugim, ale ogólnie czuje sie naprawde dobrze i jakbym chciała to bym normlanie mogła wychodzić z domu, jednak chce jeszcze odpocząć póki M w domu. Moge powiedzieć że czuje sie lepiej niż po pierwszym:)

Zajrze jeszcze później, pozdrawiam was wszystkie i buziaki wysyłam:))
 
witam :-)

czarni-sliczne malenstwo:-)

natal -trzymamy kciuki za szybki porod:-)

caroline moja natalka zazwyczaj spi na prawym boku,nawet jak ja uloze na wznak to glowke przekreca na prawo,troszke sie martwie,bo prawe uszko ma zaczerwienione i jakby wieksze od lewego i obawiam sie aby nie sterczalo jej za bardzo ;)

narazie z kolkami mam spokoj ale gazy czasem mecza natalke wtedy lekko masuje jej brzuszek.

wczytalam sie w lekture "jezyk niemowlat" tracy hogg i tam kilka ciekawych wskazowek i porad mozna znalezc.

Ada moze konrad potrzebuje czasu zeby sie oswoic z nowym czlonkiem rodziny,a sebastinek jeszcze nie odroznia nocy od dnia i z biegiem czasu przestawi sie.zycze cierpliwosci ;) mi tez czasem brak juz sily do natalki jak nie chce mi usnac,ale coz taki urok malenstw ;)

bilka trzymam kciuki oby to nic powaznego ;)

chyba jakies uczulenie mnie dopadlo,pojawila sie jakas swedzaca wysypka na zewnetrznej stronie dloni,czy przy karmieniu piersia moge cos wziac?


milego dnia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny jestem już w domku.
Okazało się, że mam coś z rwą kulszową. Kazano mi przyjmować 2 tabletki dziennie PARACETAMOLU. Mam nadzieję, że pomoże mi to i minie.
Bo stresa miałam strasznego. Od razu za jednym razem zrobili mi w szpitalu KTG i badanie USG. Widziałam mojego synusia jak w brzusiu sobie brykał.
 
Do góry