reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Kurcze fajnie, ze w Poznaniu, będzie mozna zrobić bezpłatnie USG 4D. Szkoda, że w Toruniu nie ma takiej akcji, bo chetnie bym skorzystała.
Ja dzisiaj na obiadek rosół robię z kurczaczkiem i wsio, bo ochoty na ziemniaki i inne rzeczy nie mam.
Ja dopiero na wizyte do gina idę 5 sierpnia a na kolejne USG, będę dopiero musiała się umówić na wizycie :(
Witamy nowe mamusie :)

A jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które będa miały małą różnicę wieku między bobasami. Mianowicie zastanawiam się czy kupić drugie łóżeczko, ale turystyczne dla Piotrka (bo wali głową w szczeble jak zasypia i rzuca sie po całym łóżeczku) czy juz jakis fotelik rozkładany do spania?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lola z ostatniego badania mam 4 fotki ale 3 są takie pomiarowe a ta ostatnio to dzidziusia mam od szyjki do stópek ;)

na wcześniejszych usg miałam ładne fociaki całej fasolki ;)

teraz wizytę mam 29 lipca ale chyba nie będzie usg ;) zobaczymy ;)


claudia to już niedługo zobaczysz swojego brzdąca :)


zielona u nas będzie podobna różnica między dzieciakami :) my już teraz mamy i szczebelkowe i turystyczne i włąśnie tak zrobimy że Gabi będzie spała w turystycznym a maluszek w szczebelkowym :)

Gabi strasznie się rozbija po tym szczebelkowym łazik jej się w nocy włącza ... ale jak będzie miała 1,5h jak pojawi się brzdąc to chyba za wcześnie na samodzielny tapczanik ??


ja teraz sprawdzam wózki te podwójne bo na wiosnę będę musiała kupić ;)
 
Witam, mam wyznaczony termin porodu na styczeń, do tej pory ciąże prowadziłam prywatnie, jednak postanowiłam, że będę rodziła w szpitalu praskim i dlatego postanowiłam się zapisać do przychoni przyszpitalnej (wydaje mi się, że dobrze będzie jeśli szpital który bedzie odbieral mój poród, bedzie dokładnie znał przebieg całej ciąży). Byłam juz na jednej wizycie w szpitalu jednak trafiłam do przypadkowego lekarza, który akurat przyjmował w przychodni, wiem, że nie pracuje na oddziale. Chcę tez nawiązać kontakt z jakąś dobrą położną, to moja pierwsza ciąża i bądę czuła się bezpieczniej mając świadomość obecności wykwalifikowanej, wcześniej poznanej osoby. Czy może ktoś z Was ma doświadczenia ze szpitalem praskim w Warszawie i może polecić jakiegoś lekarz i położną? Będę wdzięczna za wszystkie rady i sugestie.
Pozdrawiam
 
Witam popołudniowo

Za oknem pochmurnie, czasem zdarza sie ze pokropi , temperatura około 2o stopni
Po tych upałach moze tak byc przez kilka dni:)

Dzis godzinka w pracy,zamiast 3 i to całe szczescie bo zaraz po powrocie do domu
wymiotowałam...Wiec wiem ze poki co wszystko u mnie w porzadkeczku:)


Przede wszystkim witam nowe styczniowe mammusie , ciesze sie ze z kazdym dniem
jest nas coraz wiecej ....


Ribi nie przejmuj sie tesciami, niestety tesciów sie nie wybiera, jakos musisz dac rade
a w razie czego nie spotykaj sie z nimi...Bo przeciez my nie mozemy sie denerowowac
A co do plecków - to nie ładnie ze je spalilas,musisz bardziej uwazac na słonce


Blondi84 ale miałas wczoaj powera, tyle rzeczy zrobic...Mam nadzieje ze ja jutro
złapie takiego powera jak ty i zrobie wszystko co bede miec zaplanowane
Ciesze sie ze na wizycie wszystko ok :)....I wprost nie moge uwiezyc ty juz 16 tydzien ciazy jak Ci ten suwaczek szybko mknie:tak:


MartePe czekam na wiescie zwiazane z wysypka, mam nadzieje ze to nic powaznego
a co do apteki, to tak wiekszosci rzeczy bedzie , zazwyczaj ciezarne wysyłaja do lekarza a nie propouja cos sami....poprostu chca dla nas dobrze


Szalom...nie przejmuj ciaza trwa 9 miesiecy wiec zapewne bedzie mial okazje
zobaczyc swoje malenstwo....Mój maz tez do tej pory nie był na usg gdyz zawsze wypadała mu druga zmiana...:-)


Dominika zdrówka zycze dla synka no i Tobie zycze by noga szybko przestała bolec

Karlita ciesze sie z dobrych wiesci od lekarza:-)

A co do naszych ciaz, sama sie przekonałam ze kazda ciaza potrafi byc inna...Czasem szwagier albo szwagierka dziwnie na mnie patrza jak mówie im ze dlugo nie posiedze albo ze zle sie czuje....Ona mówi mi wtedy ze jak była wciazy to do pozna mogla siedziec ze czuła sie znakomicie....Całe szczescie w koncu ja uswiadomiłam ze nie zawsze tak moze byc...Ja w pierwszej ciazy nie wymiotowałam tak jak teraz, nie spałam tak długo itd

Nic troszke pospałam, na forum nadrobiłam zaległosci wiec zaraz na małe zakupy trzeba bedzie mi wybrac....
Pozdrawiam cieplutko
 
Cześć Dziewczyny :-)
Witam nowe Stycznióweczki. Dziś bardzo mnie muli :( właśnie gotuję barszcz ukraiński więc zaraz będzie dobrze :) Pogoda świetna, nie pada, słoneczko świeci i temperatura się obniżyła. Postanowiłam sobie, że nie będę marudzić i skupiać się na moim samopoczuciu to będzie łatwiej :) a dzidzia będzie zadowolona. W srodę u mnie rekrutacja na moje stanowisko więc do L-4 już kilka dni :)
 
Byłam u lekarza, powiedział że swędzenie może być od wody - może coś w tym jest bo przede wszystkim swędzi po długich kąpielach tylko że przed ciążą nic takiego się nie działo...

Ale trochę mnie zasmucił lekarz bo pomimo że następną wizytę mam w ostatnim tygodniu sierpnia (czyli po pełnych 19 tygodniach) powiedział że usg na razie nie będziemy robić więc lipa bo on w swoim gabinecie nie ma aparatury i by musiał mi dać skierowania a u mnie się czeka 2-4tygodnie na usg, ale prywatnie to na bank pójdę - nie musi wiedzieć- miałam wg. jego informacji 2 i twierdzi że to już za dużo ;/
 
MartaPe idź prywatnie na USG będziesz pewna że wszystko jest ok :) Co do ilości USG zastanawiam się czy lekarz będzie je robił przy każdej wizycie? Wydaje mi się że powinien...ale się nie znam. Co dostałaś na to uczulenie?Dobrze wiedzieć na przyszłość.
 
Powiedział że nic mi nie może dać, jeśli będzie bardzo źle to mam brać wapno, myślałam że wyśle mnie na jakieś badania czy coś..

Dziewczyny a jak jest z Waszymi świadczeniami??
U mnie zawsze sprawdza jakąś rozpiskę i dzisiaj miałam trzecie świadczenie, ale wkurzyłam się bo się okazało że 3 raz muszę dorabiać jakieś badania z 1świadczenia.
Najpierw zorientował się na 2 że nie mam na hiv i cytomegalię wyników a dzisiaj na WR :no:
Wkurza mnie ta niedokładność :crazy:
 
ale o jakie świadczenia chodzi?? bo chyba nie bardzo rozumiem ...

co do ilości usg ja miałam już 3 ale to bardziej ze względu na tego krwiaka bo było trzeba to kontrolować :) a i mała przyjemność dla mnie
kolejne usg pewnie połówkowe 20-21 tydzień

w sumie co lekarz to inne opinie dotyczące usg jego szkodliwości/nieszkodliwości ;)

co do badań to ja teraz na razie miałam morfologię, mocz, do każdej wizyty, glukoze we krwi i tyle, właśnie muszę go zapytać co i jak z innymi badaniami bo w poprzedniej ciąży miałam do 15stego tygodnia o wiele więcej badań a prowadził mnie ten sam ginekolog ;)
 
reklama
Dziewczyny ja miałam już 4 USG co każdą wizytę mi lekarz robi i za każdym razę mam zdjęcia. z Ostatniego to mam nawet 5 fotek i nagranie na płycie, ale może o dlatego, że chodze prywatnie. Następna moja wizyta 2 sierpnia i wtedy też będe miała USG a potem 25 sierpnia USG połówkowe i znowu nagranie :) Powiedzcie mi czy czujecie już ruchy dzidzi??
 
Do góry