reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

dziewczyny ja mialam 7 wizyt( na poczatku krwawilam i ciaza byla zagrozona) na kazdym miałam usg, z kazdego mam fotkę, wydaje mi sie ze na kazdej bedzie mi robil usg. co 2 wizyte podobno bada ginekoogicznie, ale zoabczymy. ja mialam ostatnia wizyte pod koniec 16tyg fotki kiepskiej jakosci, malenstwo strasznie fikalo i zmierzyl tylko główke. a głowka o 2 tygodnie za duza:-( powiedział,że albo cukrzyca, albo bedzie duze! nastepna wizyte mam z końcem 19 tyg, czyli 2 sierpnia i zaraz po tej wizycie idziemy na połówkowe 3/4d. mam nadzieje ze dzidzia sie ujawni kim jest :)

ja ruchy czuje od ponad tygodnia.

joasiab powiedz mi w którym tygodniu faktycznie jestes? bo mi suwaczek pokazuje 16i 4 a wg gina i mnie jestem w 17i5dniu?
 
Ostatnia edycja:
reklama
z tymi lekarzami to naprawde jest jakis koszmar.moj lekarz ostatnio dostal odemnie opierdziel i to nie maly.kolezanki go bardzo chwala,ze wspanialy,ze ma swoje klinike w warszawie i ze uratowal im ciaze,ja tego nie neguje ale po takich zapowiedziach spodziewalam sie czegos innego a tym czasem na moje pytania np o badanie 3d rozgadal sie tylko na temat ceny.wizyta trwa do 15 min,ze nawet nie moge sie o nic jego zapytac.3 usg mam za darmo za reszte place wiec wykupilam taki pakiet u niego lacznie z badaniem 3d wszystkie badania usg na kazdej wizycie ale co na zdjeciach zaluje bo wy piszecie ,ze juz macie tyle zdjec ja mam tylko dwa.dodatkowo musialam sie ostatnio przypomniec ze mam niedoczynnosc tarczycy czy nie potrzebuje kolejnych badan,nastepnie nawet mnie nie poinformowal ze moja grupa krwi jest - i ze moge miec konflikt.wszystkiego ja laik musze pilnowac a przeciez nie musze o tym wiedziec co to jest konflikt serologiczny.ale zobaczymy jak teraz bedzie skoro obiecal poprawe.wy tez dziewczyny czujecie sie zaniedbane przez swoich lekarzy?to jest moja pierwszy ciaza,nie mam porownania ale moze powinnam zmienic lekarza?
 
Powiem Wam, że ja jak narazie jestem SUPER zadowolona ze swojego lekarza. Kiedy potrzebuję to pisze do niego sms-a i on rozwiewa moje wątpliwości. Chyba o to chodzi aby czuć się przy lekarzu bezpiecznie. Jedyne czego żałuję, to to, że on nie pracuje w szpitalu i niestety nie mogę liczyć na niego przy porodzie:(
 
klaudoos tylko staraj sie nie martwic do przodu bo ja znam osobiscie kilka takich przypadkow kiedy lekarz mowi za duza glowka za krotkie nozki kobieta zaczyna sie denerwowac wyszukuje chorob na internecie a dzidzie rodza sie zdrowe albo lekarz odwoluje czerwony alarm,a co sie nadenerwujemy to nasze.glowa do gory i badz dobrej mysli ;-)
 
klaudoos tylko staraj sie nie martwic do przodu bo ja znam osobiscie kilka takich przypadkow kiedy lekarz mowi za duza glowka za krotkie nozki kobieta zaczyna sie denerwowac wyszukuje chorob na internecie a dzidzie rodza sie zdrowe albo lekarz odwoluje czerwony alarm,a co sie nadenerwujemy to nasze.glowa do gory i badz dobrej mysli ;-)

Dokładnie!!! Nie bierzcie do serca tego co mówią lekarze. Nie zapomnę nigdy jak moja Wiki miała 2 miesiące i lekarz stwierdził, że dziecko ma porażenie mózgowe. Dobrze, że mama moje kumpeli załatwiła nam wizytę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie u wspaniałego neurologa i powiedział nam, że tamten lekarz miał porażenie mózgowe chyba jak to mówił. Więc teraz to co mówią lekarze dzielę prze 3 :)
 
Mój ma jakąś rozpiskę ze świadczeniami - co na której wizycie powinien robić i w karcie ciąży tej którą on ma gdy wpisuje mi info na temat wizyty to przykleja naklejki - od naklejki kwalifikacyjnej.. dzisiaj miałam 3cią
ale cały problem w tym że dzisiaj na 3ciej dostałam skierowania na badania które powinnam dostać na 1wszejczyli takie które powinny już być dawno zrobione


A tak z innej beczki dziewczyny ćwiczycie coś??
Ja bardzo przeraziłam się swoim cellulitem (mam w nim całe nogi :zawstydzona/y:widać go nawet jak stoję z przodu nóg) więc zaczęłam od wczoraj chodzić sobie delikatnie na stepperku - bardzo niewiele bo wczoraj było 11minut, dzisiaj 15 ale może uda mi się dojść do 45-60?? Przed ciążą sporo ćwiczyłam więc przeciwwskazań nie mam

A Wy coś robicie?? Zastanawiam się co mogłabym wprowadzić, chciałabym pobiegać ale szczerze to się boję
 
jakos się nie denerwuje zbytnio, wierze ze bedzie dobrze, w koncu 5 lat czekalismy na nasza kruszyńcie.. tylko z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i praktykuje z dzieciaczkami wielorako niepełnosprawnymi, no i wiem czym moze takie cos grozic, jednak jak napisalam wczesniej wierze,że bedzie dobrze..

jesli chodzi o badania to wyszukałam w necie co nalezy zrobic, i jak tylko zaszlam to zrobilam wszsytkie + toxoplazmoza i cytomegalia. w pierwszym miesiacu walki o dzidzie wydalam ponad 3 tys na wizyty, badania, leki.

wczesniej ktos pisal o tarczycy- ja chodze prywatnie do endokrynologa i co 4 tygodnie ona mi zmienia dawke hormonów, moj gin by sie tego nie podjal.
w ogole chodze do gina prywatnie i wszystkie badania tez robie prywatnie- kupe kasy zazwyczaj bule..

cwiczenia- hmmm, jestem zarosnieta tłuszczem i cellulitem, mysle o basenie, ale boje sie jakis infekcji, jeszcze tego mi brakuje.. zatem chodze tylko z psem na spacery..


sic1982 ja mysle i czuje podonnie jak ty... ale na studiach mi mowiono,ze to zdrowe podejscie- prawdziwa matczyna milosc, jesli matka na zapas sie martwi o przyszlosc;):-D
 
Ostatnia edycja:
MartaPe ja póki co staram sie pływać i chodzić. Jak juz będę na L-4 to będę miała więcej czasu i napewno będę chodziła regularnie na basen, wiem że można też ćwiczyć aquaaerobic więc może się skuszę. A od września idę na taniec brzucha. Wcześniej chodziłam ,ale miałam małą przerwę. Poza tym orbitrek ale jak zrobi się chłodniej.
 
reklama
Do góry