reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Adelajdzi- jeśli nie wiemy kiedy była owulacja to najlepiej liczyć od ostatniego dnia miesiączki . Te kalkulatory w necie liczą przeróżnie . A gin określa według USG . Pod koniec ciąży zazwyczaj termin OM i USG się wyrównuje.
 
reklama
Adelajdzi- jeśli nie wiemy kiedy była owulacja to najlepiej liczyć od ostatniego dnia miesiączki . Te kalkulatory w necie liczą przeróżnie . A gin określa według USG . Pod koniec ciąży zazwyczaj termin OM i USG się wyrównuje.

Od ostatniego dnia miesiączki to bym już była w 9 tc :-)

Cięzko jest na początku to określić co do dnia
 
na usg wyszlo mi chyba cos kolo5 dni roznicy miedzy tym co byla na suwaczku.
zreszta przy pierwszej ciazy tez byla rozbieznosc miedzy wielkoscia dzidzi a tyg, michasia byla drobniutka i malutka jak sie urodzila i jak mi usg robili w szpitalu przed przyjeciem to mi sie pytali czy pilam i palilam bo dziecko male. tylko nie wzieli pod uwage, ze ja mam 167 a maz ma 168 wiec w sumie dzidzia nie ma po kim byc duza.

a wam jak liczyli termin porodu?
bo przy pierwszej ciazy pytala sie mnie co ile dni mam okres a teraz dodala tydz do pierwszego dnia miesiaczki no i wyszedl 29 styczen
 
reklama
Hej :)
Ja już po pierwszych prenatalnych. Byłam w Żorach. Bardzo miła pani doktor - ładnie nam wszystko pokazała i stworzyła taką przyjemną atmosferę. Jak miło było zobaczyć takie nóżki malutkie i rączki. Zwłaszcza mąż był bardzo zaskoczony bo pierwszy raz uczestniczył w badaniu USG i bardzo mu się podobało że dzidziuś jest już takim prawdziwym malutkim człowieczkiem. Ale najważniejsze jest to że nie ma powodów do niepokoju - maluszek dobrze się rozwija!!!! Uffff... to teraz się rzucam na zakupy :)

Witam kochane Mamusie :-)
Muszę podzielic się dobrą nowiną, odbieram w piątek wyniki testu PAPP-A, ale wczoraj dzwoniłam do lekarki, ktora wykonywała mi usg prenatalne i właśnie ten test i już wiem, że wyniki mam bardzo dobre :-)
Kamień spadł mi z serca, mam ponad 30-tkę więc obawa jednak była...A tu taka radośc. Jeszcze tylko w 20 tc powtorzę badania prenatalne, aby upewnic się, że z serduszkiem mojego dziecka jest wszystko w porządku. ;-)

Dziewczyny ciesze się razem z Wami!!! Jaka to ulga wiedzieć ze wszystko ok.
Ja mam te badania 30.06 za tydzień. Jestem teraz kłębkiem nerwów, bo nawet jak nie chcesz o tym myśleć, to i tak to samo przychodzi do głowy.

Co do Apapu, to doczytałam ze to faktycznie paracetamol i 1 tabletka nie powinna zaszkodzić, ale jakoś postaram sie powstrzymać, przynajmniej w I trymestrze.

Miłego wieczoru kochane
 
Do góry