reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Te suwaczki trochę źle pokazują - ja jestem w 4 tc
a 6 tyg minęło od odstatniej @ :-)
Wy też tak macie??
 
reklama
Nie można opalać brzuszka, tak samo z kąpielą. Trzeba uważać, żeby woda nie była gorąca. Ja uwielbiam kąpać się we wrzątku i teraz to jest ten ból... Misiek zawsze jak idę do wanny to woła do mnie - tylko mi nie ugotuj tego robaczka!

Natomiast resztę ciała chyba troszkę można zrumienić, widziałam nieraz nad morzem jak dziewczyny zasłaniały brzuszek chustami i się opalały ale ja nigdy się nie opalałam w ciąży a z Magdą byłam latem w 4-6 miesiącu.

claudia4you - wiek ciąży liczy się już od pierwszego dnia ostatniej @ także masz dobrze wyliczony tydzień ciąży.

joasiab - my nie mamy studia, robimy tylko plenerowe ale widziałam ostatnio fajną stronkę, zaraz ją poszukam bo ktoś ma suwaczek z niej.

Już mam http://www.piotrbryja.com/zdjecia-ciazowe-brzuszkiem.html

My nigdy się tym nie zajmowaliśmy... bo do takich zdjęć zdecydowanie jest potrzebne studio a jeszcze się tego nie dorobiliśmy :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
O gorącej wodzie też mi lekarz wspominał, że nie wolno.

Tyle, że byłam kilka dni temu u gina i na USG dopochwowym wyszedł 4tc
 
To wynika z tego, że pomiary maleństwa dały taki wynik na USG. To jest jeszcze bardzo mała ciąża i może później te terminy się wyrównają. Zresztą z mojego doświadczenia napiszę tak - z Nicole termin wg OM i USG pokrywały się a urodziłam 2 tyg wcześniej. Natomiast z Magdą termin wg USG miałam dużo wcześniej niż z OM bo aż miesiąc wcześniej bo duża dzidzia była. Urodziłam natomiast 10 dni po terminie z OM no i miała przez to 4380.
 
No, bo na pewno nie zaszłam w trakcie @ w ciążę hehehe :-D
ale to w sumie potem nie będzie miało takiego znaczenia. Tak tylko pytałam z ciekawości.
 
Claudia4you Ginekolog mógl liczyć od dnia poczęcia, a suwaczki liczą od miesiączki.

idę na godzinkę na leżaczek, brzuchol zakryję :-)

Macie wszystkie zdrowe zęby?
Mówi się, że w ciąży powinno się mieć wszystkie zęby wyleczone albo jak najszybciej je wyleczyć, bo przyczynia się to do poronienia, ja wiem, że mam małą próchnicę w jednym i bierze mnie przerażenie jak pomyślę o strzykawie ze znieczuleniem, a z drugiej strony poświęcę się, tylko dziwne te wszystkie zakazy, pełno kobiet w krajach uboższych rodzi zdrowe dzieci i na pewno nie mają wszystkich zębów zdrowych, pracują na roli grzebiąc w ziemi (toksoplazmoza) itd.itp.
 
Claudia4you ja akurat zrezygnowałam z pracy parę miesięcy temu, powoli rozglądałam się za nową, aaaaale teraz to może przełożę to na tak z 2012 rok :p na szczęście mam ten komfort, że wynajmuję mieszkanie w Sopocie, małe, ale pieniądze co miesiąc są i to dobre, więc póki co skupię się na wymarzonym dzieciątku a mąż niech pracuje na wózek, ubranka i mebelki :-p
 
Tez bym chciala sie z Wami zzyc tak jak kiedys z sierpniowkami 2008 ale teraz z tym malym urwisem to ciezko jest. Wczoraj nadrabialam zaleglosci z 3dni i jak skonczylam to nie mialam juz sil napisac. Nie wiedzialam ze gorace kapiele sa zabronione juz teraz. Myslalam ze dopiero w 3 trymestrze bo to skurcze wywoluje. A ja tak uwielbiam goracy prysznic. Co do opalania to w tym roku chyba nie bedzie nam dane jak sie ta pogoda nie zmieni. Ja w ostatnich dniach czuje sie dobrze tylko to zmeczenie mnie nie opuszcza. Nie moge sie wyspac, mala ostatnio wstaje przed 6.
 
reklama
Przede wszystkim wszystkiego najlepszego dla solenizantki!!!
Co do opalania to niestety nie możemy bo w ciąży jest podwyższony poziom hormonów, które są fotouczulaczami. Opalanie w ciąży a także podczas zażywania hormonów skutkuje brązowymi plamami na skórze, które bardzo ciężko usunąć. A co do próchnicy w zębach to nie słyszałam żeby wywoływała poronienia wiem natomiast że zaawansowana próchnica wywołuje stan zapalny a to źle wpływa na dzidziusia. A po drugie w czasie ciąży jest zwiększone zapotrzebowanie na wapń i dlatego zęby szybciej się psują. Jeżeli byśmy o nie nie zadbały to po porodzie i po karmieniu piersią możemy porzegnać się z dwoma albo trzema zębami.
Ja też dzisiaj strasznie słabo się czuję, już zaliczyłam jedną drzemkę. No i brzusio jakoś dziwinie dzisiaj poboluje.
 
Do góry