reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczen 2011

dziewczyny co do wiaderka to umówię sie do sąsiadki na kapiel malutkiej i zobaczę sama:)
tak jak byłam do tego dosyć nieufnie nastawiona to coraz bardziej się przekonuje.
Faktycznie cena jest duża (jej udało się kupic wiaderko za 50 zł) ale napewno zwróci sie w rachunkach za wodę :)
jak cos więcej się dowiem o wiaderku to będę was informować. Dobra idę w końcu coś porobić, bo narazie jakoś leże i oglądam dzień dobry tvn:)
 
reklama
Też oglądam TVN - uwielbiam prokopa i dorotę, to mój ulubiony zespół prezenterów. Co do wiaderka - moja koleżanka takie miała już 7 lat temu i mówiła że tam gdzie mieszka (niemcy) są bardzo modne i była z tego sposobu kąpieli bardzo zadowolona
 
Witam sie po dwudniowej nieobecnosci:-)
Udalo mi sie jakos nadrobic zaleglosci, chociaz czasu ostatnio jakos brakuje.
Jutro jedziemy do tesciow, w sobote na wesele:-). Synek zostaje z tesciami na dwa dni, troche smutno mi z tego powodu, ale nie chce zabierac synka na wesele, wiem ze nie bedzie sie tam czul za dobrze - wsrod glosniej muzyki i takich tlumow.

...
a to foto rogala firma: TY I MY bardzo mi słózy teraz do spania a i przy karmieniu był rewelacyjny niewiem ile kosztował bo dostałam go w prezencie Zobacz załącznik 282116

Ja tez mam rogal podobnej wielkosci :tak:. Troche juz oklapl, ale zamierzam go dodatkowo wypchac jeszcze.
Jesli chodzi o karmienie maluszka - to rogal tej wielkosci byl dla mnie idelany!:tak: natomiast do spania mysle, ze wiekszy bylby lepszy.

Trochę się załamałam w obuwniczym. Znalazłam przepiękne balerinki ale nie było na mnie rozmiaru. :zawstydzona/y::zawstydzona/y: Zawsze nosiłam 39/40 a dziś mierzyłam 41 i ledwo noga mi się zmieściła, tak miałam spuchnięte. :szok:

Fogia w ciazy stopy troszke puchna wiec ciezko kupic odpowiednie buty. No i zdarza sie ze w ciazy stopy troszke sie powiekszaja :sorry2:. U mnie byla taka sytuacja, wczesniej nosilam zawsze 39, a teraz mam 39/40 i w wiekszosci przypadkow musze kupowac 40 :wściekła/y:Niektore buty sprzed ciazy musialam oddac, bo juz nigdy w nie nie weszlam... Mam nadzieje, ze teraz juz mi sie stopa nie powiekszy...

Ja dzisiaj zakupiłam te spodnie, tak żeby mieć jak do lekarza lub na miasto pójdę
spodnie dżinsowe 38 (1216990670) - Aukcje internetowe Allegro
Oby tylko nie były ciasne :angry: tego się troszkę boję

Claudia mysle, ze spodnie beda dobre, biorac pod uwage ile wazysz:-D.
Ja zauwazylam, ze ciazowe spodnie zawsze sa troszke wieksze, niz normalne. Tzn 38 ciazowe bedzie troszke wieksze niz 38 normalne, poza tym zwykle sie bardziej rozciagaja - nie tylko w pasie, chociaz to juz od spodni zalezy.
Ja mam kilka par takich spodni po ciazy z synkiem, zwykle sa to rozmiary 36 i 38 i niestety wiekszosc jest na mnie za duza w tej chwili... Ale tamte spodnie byly kupowane w Anglii i byc moze ich rozmiarowka troszke sie rozni, chociaz niby jest napisane na metkach 36, 38 /chociaz oprocz tego oni tez maja swoja rozmiarowke np 6 , 8, 10 itd/
Teraz kupilam sobie jedne spodnie w H&M bo juz nie moglam patrzec jak tamte mi z pupy spadaja i wisza.

A wczoraj byłam u sąsiadki która urodziła córcię w maju i ona kąpie dzidzię w tym wiaderku TUMMY TUB - Wiaderko do kąpieli niemowląt - HIT (1205589128) - Aukcje internetowe Allegro bardzo sobie chwali mówi, że dziecku jest tak dobrze że nie chce wychodzić z wody. Mówi, że jej dzidzia nigdy jeszcze nie miała żadnych kolek więc chyba coś w tym jest bo reklamując to wiaderko piszą m.in. że unika sie kolek u dziecka. Chyba się zdecyduje na kąpanie dzidzi w tym wiaderku (może uda mi się odkupić od niej ) :)

Miłego dnia życzę:)

Ja wierze, ze te wiaderko moze byc naprawde fajne. Ja nie mialam takiego wiaderka, ale moj synek mial kolki straszne, przez 2 miesiace / glownie 2 i 3 miesiac/ i szczerze mowiac jedyna pozycja jaka byla dla niego odpowiednia w takich chwilach, to bylo bujanie w pionie! Kapiele w wanience w tamtym czasie byly trauma dla synka. I tak sobie mysle, ze gdybym miala takie wiaderko moze byloby inaczej...
A co do moczenia pepka, to w Anglii kazali normalnie kapac i pepkiem sie nie przejmowac, do tego tam niczym nie smaruje sie pepka, a juz na pewno nie spirytusem i w sumie to sie sprawdza, bo ja nic z pepkiem nie robilam, moczylam, a pepek odpadl w 5 dobie :tak:. I bylo wszystko ok.


Jejku, chyba z godzine pisalam tego posta:-D. Wiktorek zwykle nie pozwala spokojnie posiedziec;-).

Blondi jak reka? Wspolczuje tego poparzenia :no:
 
Ostatnia edycja:
damquell ja też uwielbiam Prokopa i Welman juz nie moglam sie ich doczekać:)

Wiaderko jest bardzo popularne w niemczech i Holandii:) a z ciekawostek to podobno w Niemczech do 2 tygodni nie kąpie się maluszka:)tak słyszałam
 
Taki ziąb a trzeba mi z moim iść do fryzjera.
Tak pożyczał maszynkę do włosów, że chyba ją zgubił :no:
a kosztowała ponad 100zł i była z philipsa...
Faceci...........

Jeszcze trzeba nam iść do sklepu, bo w lodówce przeważa światło:sorry2:

A tu cały czas pada.
 
Jeśli chodzi o kąpiele - zaufałam mojemu lekarzowi który leczył moje brzdące gdy były małe. Uważam że ten lekarz jest wybitnym specjalistą w pediatrii i wszystko co mi zalecił sprawdziło się u moich dzieci. Uważa on że nie należy przesadzać z higieną, twierdził że zbyt częste mycie niemowląt i używanie wielu środków myjących i natłuszczających niszczy naturalną ochronę skóry maluszka i prowadzi do jej przesuszenia, oraz alergii skórnych. Dlatego kąpałam maluszki co drugi dzień i jedynie na wieczór przemywałam fałdki roztworem rumianku, nie przesadzałam też z oliwką ani z mydłem - nigdy nie miały ani wysypki ani wyprysków, brudne też nie były :)
 
Ostatnia edycja:
Witam was po długiej przerwie. My już w końcu się przeprowadziliśmy, choć wiele jeszcze rzeczy zostało nam do zrobienia :baffled: Ale wszystko pomału damy radę zrobić :tak:
Synek chodzi do przedszkola i ma się dobrze. Jestem z niego dumna, bo nie płacze i dzielnie znosi trudy przedszkola ;-)

Wątpię w to żebym dała radę nadrobić czytanie coście naskrobały przez cały miesiąc, ale postaram się przynajmniej wdrożyć na nowo w Styczniówki2011 i brać czynny udział w dyskusjach :tak:
 
Monika spokojnie wystarczy być na bierząco...wyślij tylko chyba do blondi info o tym co będziesz miała bo robi liste chłopców i dziewczynek (zliczamy nasze maleśtwa) póki co przewaga dla chłopców:)
 
reklama
Witajcie mamuśki:-)
Ja dzis popspałam sobie do 10, bo ostatnich gruntownych porządkach chyba potrzebowałam wiecej wypoczynku:-) nawet mój piesio mnie nie budził i spał smacznie ze mna:-)

To wiaderko to faktycznie fajna sprawa, słyszałam juz o nim w różnych programach, tylko jakos tak na poczatku bałabym sie kapać dzidzie w nim. Kapanie w wanience wydaje mi sie naarzie trudne a co dopiero w takim wiaderku, szczegolnie takiego maluch zaraz po urodzeniu. Domyslam sie ze to jednak kwestia wprawy:-)

milego dzionka życze wszystkim:-)
 
Do góry