reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
Witam z rana! Wstałam, już zjadłam śniadanko i.... hmmm dziś pierwszy dzień L-4 co mam dziś robić? Tyle rzeczy jest do zrobienia :)
Chyba dziś ogólnie ogarnę mieszkanie dla lepszego samopoczucia.
 
Dzień dobry kochane:) Molago super,że już poczułaś, ja nadal wyczekuje, czasem mam wrażenie, że coś tam się delikatniusio rusza ale nie jestem pewna czy to dzidzia, więc czekam na kopniaki;) claudia miłej wycieczki ci życzę;) a co do papierosów, to ja przed ciążą paliłam, ale jak tylko zobaczyłam dwie kreski przestałam, nie było lekko, ale nie potrafiłabym truć maleńkiego człowieczka, zresztą nawet przed ciążą nigdy w domu nie paliłam, bo mąż jest strasznym wrogiem papierochów, co szanuje i nie mogłabym mu smrodzić pod nosem, dlatego też myślę, że szwagier powinien uszanować to, że jesteś w ciąży i nie smrodzić, zwłaszcza, że 50 km to nie dużo i da się wytrzymać bez papierocha, jako stara palaczka, coś o tym wiem:-D
 
Zjadłyśmy z Wiki śniadanie i teraz jakas senna jestem. Dosłownie oczy mi się zamykają same.
Ja wam powiem, że ja nigdy papierosa w ustach nie miałam. Moi rodzice palą jak lokomotywy :) Ale jak są u nas to zawsze albo na ogródku albo przed blok wychodzą :)
 
giovannessa mam pytanie odnosnie usc i nadania nazwiska nienarodzonemu jeszcze dzieciaczkowi. Jestem po rozwodzie i niestety, przez niedopatrzenie, zostawilam sobie nazwisko po swoim ex:wściekła/y:. Teraz chcialabym zeby dzieciatko miało odrazu imie mojego obecnego , ojca dzidziusia. Wiem ze w szpitalu, na początku dają nazwisko takie jak ma matka a tego bardzo bym nie chcala nawet przez chwilke:szok:. Czytalam wlasnie ze idzie sie do usc przed rozwiazaniem i facet musi uznac dziecko, tak? A potem co? Z jakims papierkiem jade na porodówke i odrazu noworodek ma imie swojego tatuśka?
Malta - ja właśnie zrobiłam to z tego samego powodu :-)
To się oficjalnie nazywa uznanie dziecka poczętego.
Musisz mieć zaświadczenie od ginekologa o ciąży, dowód osobisty i jeśli miałaś ślub zarejestrowany w innym USC, to odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie, jak w tym samym, to oni sami sobie sprawdzą. Tatuś musi mieć tylko dowód. Idziecie razem i przed kierownikiem (tak jak ślub) oświadczacie, że jesteście rodzicami biologicznymi - takie tam różne urzędowe formułki. I podajecie, jakie dziecko będzie miało nazwisko.
Nie musisz się na to specjalnie umawiać, idziecie i najwyżej trzeba trochę postać w kolejce.
U nas było tak, że dali nam karteczkę z numerem protokołu (bo to jest taki protokół z oświadczenia) i powiedzieli, że wystarczy z tym przyjść do rejestracji dziecka po urodzeniu - już nie będziemy musieli być przy tym razem, tylko któreś z nas. Ale ja sobie od razu wzięłam tzw. odpis zupełny za 33 zł, to wygląda jak akt urodzenia, tylko pewne rzeczy są tam poprzekreślane no i oczywiście nie ma imienia ;-) i to sobie wezmę do szpitala.
Bo w szpitalach podobno jest różnie - w jednym Ci wpiszą nazwisko dziecka, jakie podasz, a w innym musisz mieć papierek. Ja wolałam nie ryzykować :-D
 
Witam :)

MolaGo - że poczułaś kopniak:) Ja jeszcze nie wiem, co to kopniaki, ale wydaje mi się, że dzidzia się rozpycha , jak się na chwilę położę na plecach :) Ale może mi się zdaje...

Kurczę mnie dalej, drętwieje ta noga, nawet już jak stoję...Nie wiem o co chodzi, nigdy wcześniej nic mi się takiego nie działo :(
Wczoraj miałam nerwowe popołudnie, przez teściów :wściekła/y:żal mi tylko dzidziusia, bo niepotrzebnie narażam go na stresy :(A prędzej to oni nas:( Mam nadzieję, że dziś będzie lepszy dzień.

Jesli chodzi o palenie, też nie cierpię jak ktoś obok mnie pali. A mój M to zwłaszcza, ostatnio na plantach widział kobietę zaawansowanej ciąży dymiącą papierocha, to chciał do niej podejść i zwrócić jej uwagę. Okropnie to wygląda, jak kobieta w ciąży pali. Ale cóż, nie uchronimy każdego dziecka przed złem tego świata.
 
Malta - ja właśnie zrobiłam to z tego samego powodu :-)
To się oficjalnie nazywa uznanie dziecka poczętego.
Musisz mieć zaświadczenie od ginekologa o ciąży, dowód osobisty i jeśli miałaś ślub zarejestrowany w innym USC, to odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie, jak w tym samym, to oni sami sobie sprawdzą. Tatuś musi mieć tylko dowód. Idziecie razem i przed kierownikiem (tak jak ślub) oświadczacie, że jesteście rodzicami biologicznymi - takie tam różne urzędowe formułki. I podajecie, jakie dziecko będzie miało nazwisko.
Nie musisz się na to specjalnie umawiać, idziecie i najwyżej trzeba trochę postać w kolejce.
U nas było tak, że dali nam karteczkę z numerem protokołu (bo to jest taki protokół z oświadczenia) i powiedzieli, że wystarczy z tym przyjść do rejestracji dziecka po urodzeniu - już nie będziemy musieli być przy tym razem, tylko któreś z nas. Ale ja sobie od razu wzięłam tzw. odpis zupełny za 33 zł, to wygląda jak akt urodzenia, tylko pewne rzeczy są tam poprzekreślane no i oczywiście nie ma imienia ;-) i to sobie wezmę do szpitala.
Bo w szpitalach podobno jest różnie - w jednym Ci wpiszą nazwisko dziecka, jakie podasz, a w innym musisz mieć papierek. Ja wolałam nie ryzykować :-D

Dzięki wielkie:-). Tak własnie się przymierzam do tego zeby to jednak załatwic jeszcze przed porodem. Ani mnie ani mojemu facetowi nie bardzo sie widzi zeby nasz maluszek nosil choćby przez chwilke nazwisko mojego exika:szok:. Nie bardzo tylko rozumiem nadal co to jest ten "odpis zupełny":-(. Czy powinnam o niego poprosic wówczas gdy bedziemy w usc skladac ten wniosek o "uznanie dziecka poczętego"???
 
Pewnie że może być - ruchy dziecka odczuwa się w dole brzucha, tuż nad wzgórkiem łonowym, czyli poniżej pępka - tam znajduje się macica. Powyżej mogą kręcić się gazy w jelitach, żoładek czy wątroba co też się czasem odzywają. Ale jeżeli w tym miejscu nie odczuwałaś nigdy nic - to prawdopodobnie dzidziuś :)
 
reklama
Dzięki wielkie:-). Tak własnie się przymierzam do tego zeby to jednak załatwic jeszcze przed porodem. Ani mnie ani mojemu facetowi nie bardzo sie widzi zeby nasz maluszek nosil choćby przez chwilke nazwisko mojego exika:szok:. Nie bardzo tylko rozumiem nadal co to jest ten "odpis zupełny":-(. Czy powinnam o niego poprosic wówczas gdy bedziemy w usc skladac ten wniosek o "uznanie dziecka poczętego"???
Malta, ten odpis to jest po prostu jakby zaświadczenie o tym, że złożyliście oświadczenie o uznaniu dziecka :-)
Nie musisz go brać od razu, bo możesz potem w każdej chwili. Ja wzięłam od razu, bo po co mam jeszcze raz jechać, szkoda czasu. Normalnie dostajesz tylko karteczkę z numerem tego aktu, że złożyliście oświadczenie - i to wystarczy do rejestracji dziecka w tym samym USC - ale nie do szpitala. No i gdybyś rejestrowała dziecko w innym USC niż zrobicie to uznanie, to też musisz mieć ten odpis... Więc chyba lepiej wziąć... a kosztuje 33 zł - bo każde wydanie odpisu zupełnego tyle kosztuje i nic na to nie poradzimy, to taka urzędowa opłata :-)
Może się tylko okazać, że musisz postać w kolejce do innego pokoju, gdzie wydają odpisy - ale na to też nic nie poradzisz :-)
 
Do góry