reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Hej mamusie. Co do tych problemów z zaparciami to tabletek też nie chcę brać i na razie testuję sok z kapusty kiszonej bo na kapustę i ogórki to mam ogromną ochotę. Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)
 
reklama
witam :-)

staram się śledzić na bieżąco, ale czasem na pisanie brak sił...
dziś w domu, bo rano byłam na pobraniu krwi i moczu - w piątek mam wizytę
a poza tym Jaś ma zapalenie jamy ustnej.. męczy się biedaczek, dostał dziś lek z antybiotykiem, a od niedzieli ma non stop gorączkę, ale lekarka powiedziała, że gorączka może się utzymywać przez tydzień
3 razy dziennie dostaje nurofen dla dzieci i pomaga ale na krótko, potem gorączka wraca...

to tyl epo krótce u mnie

naszła mnie straszna ochota na ciasto, a nie chce mi się piec - lece do cukierni :-D
po jakiegoś pleśniaka, lub sernik :-D
 
Przeleżałam prawie cały dzisiejszy dzień i czuję bardzo dobrze. Brzuch nie twardniał ani razu. :-D Teraz dosyć tego leniuchowania, biorę się zaraz za prasowanie przy wiatraczku.
U nas pada - po raz pierwszy od 2? 3? tygodni albo więcej. Śmiać mi się chce bo ludzie z mojego osiedla wylegli na balkony, ulice i chłodzą się w deszczu. :-D:-D Ja zresztą też zażyłam deszczówki. :-)

U mnie talent jest po mamie - więc jak skończyłam 9 lat to zaczęłam pisać.
Piszę też książkę - jest na moim blogu , w sumie bardziej to są zapiski niż książka
best11_%28www.e-gify.pl%29.gif
Ja piszę pamiętnik, ale taki tradycyjny - zeszytowy no i czasem zdarza mi się popełnić jakieś opowiadanie ale tylko do tzw. szuflady. Ciągle nie mogę się zebrać do napisania czegoś poważniejszego więc na razie gromadzę tylko pomysły. No i zajmuję się redakcją tego co piszą inni.

Fogia - ja biorę Luteinę i nic mi się nie dzieje, nie czuję żadnego dyskomfortu. Może pójdź do lekarza i zapytaj czy wszystko w porządku?
mój gin. na urlopie więc i tak muszę poczekać do wtorkowej wizyty

Fogia nie stresuj się bo tym bardziej zaszkodzisz fasolce!! nie martw się na zapas :)
przecież wiesz, że ze mnie panikara. ;-):-)

co do luteiny, mnie tez pieklo jak wkładałam na "sucho", ale zakupiłam żel nawilżający do higieny intymnej i wspomagałam sie tym, nawet głębiej udało mi sie włozyc i nie wypływało tak szybko..
ja tak mam dopiero od kilku dni, wcześniej było bez problemu, a dzisiaj piekło tak bardzo, że aż siedzieć nie mogłam.
 
Hej dziewczynki, wróciłam z pracy- cała się topię, tak mi ciepło.

Idę pod prysznic i ogarnąć się troszkę przed badaniami :-)
 
fogia a robilas badanie ogólne moczu? charakterystyczna jest infekcja drog moczowych kobiet w ciazy, ale w badaniu wyjdzie. ja wtedy akurt nie mialam..
 
cześć
dzięki za miłe powitanie
ja wiem że dużo rzeczy w ciąży nie można ale co zrobić jak się baaardzo chce? Ja mogę pić colę litrami w ciąży i podczas porodu a potem to już nie lubię i może nie istnieć
w Anglii położna zabroniła mi jeść również pasztetu, a bardzo lubię więc mam to gdzieś i tak jem byle co, bo na zdrowe rzeczy patrzeć nie mogę jakbym miała jeszcze wyeliminować wszystko zakazane to zwariować można. Na ser pleśniowy też mam ochotę i kupuję Valbon albo president,pasztetu nie można ponoć bo jest z wątroby która jak wiadomo zawiera dużo witaminy A o wiele za dużó i to jest bardzo szkodliwe w ciąży,zwłaszcza jak się przyjmuje preparaty witaminowe. Ale dziewczyny,przecież nie jem tego codziennie i nie w ilościach hurtowych!
 
Cześć
Jak się cieszę że mam tu koleżankę która też będzie rodziła w UK :-).Ja bardzo mało tu piszę ale codziennie was dziewczynki czytam a czytam Was bardzo późno jak już tu nikogo nie ma,bo za dnia to ja nie mam czasu cały czas pracuję a jak przychodzę z pracy to muszę gotować moim facetom i ogarnąć troszkę mieszkanko.
Dzwoniła dzisiaj do mnie położna że mam przyjść na dodatkowe badania ale jestem ciekawa co to za badania bo jak byłam u niej we wtorek w tamtym tygodniu to mi nic nie mówiła aż się zmartwiłam co to może być i z jakiego powodu te dodatkowe badania mam nadzieje że się dowiem jutro.
Oh ja to też jem dużo zakazanych rzeczy ale co ja mogę na to że taką mam na to ochotę ale ja jem to wtedy jak mój mąż nie widzi bo on to mnie pilnuje strasznie :-D
 
Ja też podjadam nieraz zakazane (np. pasztet), tylko staram się w niedużych ilościach...;-)

A teraz zastanawiam się, czy powinnam zmienić sobie suwaczek - po dzisiejszej wizycie u lekarza i kolejnym USG termin porodu "zjechał" mi już z 19 stycznia (tak było początkowo) do 3 stycznia :szok:
Ale nie wiem, czy bardziej wierzyć USG, czy intuicji :-D
 
aurii
oj,a ja teraz jestem całe wakacje w Szczecinie u rodzinki,bo i tak wszyscy znajomi z dziećmi w Anglii wybierali się na wakacje do Polandu, więć nie miałam wyjścia innego jak tylko też wyjechać choć już nie mogę z tymi upałami.
Powiem Ci że ja robiłam pierwsze badania krew mocz dopiero 29 czerwca,3 dni przed wyjazdem i przyszło pismo,mąż próbował coś się dowiedzieć,ale odsyłali go od położnej do szpitala,po czym okazało się ,że ta położna już nie pracuje czy coś a badania prawdopodobnie będą powtórzone,co za paranoja,ja wciąż nie rozumiem tego kraji i ich podejśćia...staram się ,ale wciąż tyle rzeczy mnie irytuje,jakoś w Polsce wyniki miałam najdalej za tydzień w recepcji i wszystko od razu wiedziałam od pielęgniarki,żadnych tajemnic nie było...
pozdrawiam

u mnie termin wychodzi z miesiączki na 11 stycznia,a z usg na 17,zazwyczaj sprawdzało mi się z usg,poprzednie ciąże przenosiłam 2 tygodnie więć tym razem nie spodziewam się wcześniej jak 20-01?!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja właśnie powinnam teoretycznie urodzić tydzień później, niż wynika to ze standardowego liczenia z miesiączki - i tak było na początku przyjęte...
Byłam nawet przygotowana na to, że będzie różnica na USG - ale do tyłu...
A tu bach - jest o dwa tygodnie do przodu... To co ja urodzę, olbrzyma? :-D:-D:-D
 
Do góry