reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

U nas najlepiej się sprawdzają Pampersy, sporadycznie używam Dada bo dostaliśmy paczkę i trzeba ją zużyć. Tak więc czasami w dzień mu zakładam. Wnioski wyciągnęłam takie, że owszem są tańsze niż Pampersy ale za to częściej je trzeba zmieniać i wychodzi na to samo tak naprawdę...

A ja od jutra zaczynam walkę z pakowaniem. Jestem przerażona, niby aż miesiąc czasu ale jednak to krótko... W sobotę chcemy przewieść trochę gratów, jeny ile tego jest... Od 1 lipca wynajmiemy nasze mieszkanie znajomemu i musimy się wyrobić do tego czasu. W sumie dobrze, że nie później bo byśmy się nie mogli zmobilizować a tak raz dwa będzie po wszystkim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
hejka z rana,
kiedyś pisałyście że czasem podajecie maluchom syropek jak zaczynają kaszleć, czy to ten?
Calcium Syrop, syrop, 150 ml - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie
my wstałyśmy i Ala zaciesza do karuzelki a ja zamawiam leki w aptece i chciałam kupić ten syrop w razie czego.
mam nadzieję że wreszcie poprawi się pogoda bo od dwóch dni nie byłyśmy na porządnym spacerze.
miłego dnia
 
Witam z rana. Właśnie zamawiam na allegro rzeczy na prezent dla teściowej, mamy mojej i dla mnie bo ja też mama.
SWAROVSKI 6202 / 6228 10mm SERCA 30 KOLORÓW OKAZJA (1616897673) - Aukcje internetowe Allegro
SWAROVSKI 8641 TEARDROP 20mm 4 KOLORY MEGA OKAZJA (1598602593) - Aukcje internetowe Allegro

dla mnie serca a dla reszty łezki. No i do tego zawieszki i bigle. Łącznie wyjdzie mi 53 zł a będę miała: 2 pary kolczyków, i dwie zawieszki. Opłaca się zamawiać w rękodzieło, ja już mam kilka zestawów biżuterii svarowskiego. Uciekam szykować się na dwór.
 
Wczoraj kupiłam rossmanowsie i jak na razie są fajne, hagisy mam i nie pasują jej, a pampersy też nei bo ma uczulenie a mam 2 paczki całe:(

dziewczyny które używają hagissów 3, mogę wysłać bo ja ich nie będę używać i nie mam co z nimi zrobić, a może którejś z Was się przyda!!
 
Witam jestem tez styczniową mamusia. Malutka moja Hania urodzona wtym samym dniu co twoja Dominika!!! Może zechciałybyście przyjać mnie do waszego grona??

Jeśli chodzi o pieluchy to troche doświadczenia mam (troje dzieci) i Na Pampersy cała trójka uczulona. Najczęściej uzywamy Haggisów i czasem dada- nie są takie złe. U wcześniejszych maluchów stosowaliśmy Happy ale nie zprawdzaja sie przy najmłodszej....
 
A ja sobie bardzo chwalę Dady - w wersji premium. Są ok, nie przeciekają, wytrzymały nawet biegunkę Wojtka, a pupka się nie odparzyła - fakt faktem przewijałam go co 1,5 godziny;)

Zmuszona jego kategorycznym niejadkowaniem zaczęłam wprowadzac po południowym karmieniu kleik ryzowy na moim mleku, ale bardzo rzadziutki (z 1/3 porcji). Lekarz kazał odstawic gluten na tydzień, żeby w brzuszku się wszystko unormowało.Wojek po pierwszej łyżce zrobił oczy jak 5 złotych i widac było, ze nowy pokarm wprawił go w wyraźne osłupienie. Juz sobie przeklełam w duchu, ze czeka mnie kolejna "droga krzyżowa", po czym dziecko otworzyło buzię na znak, że chce jeszcze!!! Ale sie ucieszyłam!!! Wsunął tak 50 ml (wczesniej nakarmiłam go piersią, więc nie było źle). Oby mu sie nie odwidziało;)

Na razie będę mu dawała ten kleik taki mocno rozrobiony z mlekiem, bo chcę, żeby najadał się tym co mu odciągnę, ale potem może podam kaszkę. Nam lekarz zabronił narazie nowoiści w stylu soczki, warzywka przynajmniej do ukończenia 5 miesiąca. Dzięki dziewczyny za wsparcie i ciepłe słowa!!!! Ps. byliśmy na wazeniu, Wojtek nic nie stracił i nic nie zyskał. No cóż - może teraz po kleiku ruszy do góry;)
 
Kochane dziewczyny bardzo dziękuję za życzenia i gratulacje dla mojego Miska:-)
Co do pieluszek to proponuję pieluszki toujour rozmiar 4, 26.99zł za 50 sztuk. Kupujemy je w Kauflandzie, są mięciutkie i bardzo chłonne, Używamy ich od ponad dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Próbowaliśmy wszystkich i te zdały egzamin. A co do pieluszek Dada to niestety Misiek miał uczulenie po nich, a na dodatek przesikiwał je i były jakieś takie sztywne.
Zaś jeśli chodzi o szczepienia, to my zdecydowaliśmy się jedynie na obowiązkowe, ponieważ przy chorobie Miśka jest zbyt duże niebezpieczeństwo jak organizm zareagowałby na szczepionki na pneumokoki i rotawirusy. No a poza tym ja muszę z nim zostać minimum do 3 roku życia w domu, więc żłobek na bank odpada.
 
Kochane dziewczyny bardzo dziękuję za życzenia i gratulacje dla mojego Miska:-)
Co do pieluszek to proponuję pieluszki toujour rozmiar 4, 26.99zł za 50 sztuk. Kupujemy je w Kauflandzie, są mięciutkie i bardzo chłonne, Używamy ich od ponad dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Próbowaliśmy wszystkich i te zdały egzamin. A co do pieluszek Dada to niestety Misiek miał uczulenie po nich, a na dodatek przesikiwał je i były jakieś takie sztywne.
Zaś jeśli chodzi o szczepienia, to my zdecydowaliśmy się jedynie na obowiązkowe, ponieważ przy chorobie Miśka jest zbyt duże niebezpieczeństwo jak organizm zareagowałby na szczepionki na pneumokoki i rotawirusy. No a poza tym ja muszę z nim zostać minimum do 3 roku życia w domu, więc żłobek na bank odpada.
tyle że chyba te pieluszki o których piszesz są z TESCO? czy z LIDLA?
w kaufie ich nie widziałam...
u nas dada są na pierwszym miejscu
 
Claudia my kupujemy je tylko w kauflandzie.
Jumabe gratulacje dla Twojego synka:-) Nasz Misiek z brzuszka na plecy opanował do perfekcji, natomiast z plecków na brzuszek przerzucił się tylko raz i to w mega złości jak nie mógł sięgnąć po zabawkę.
 
reklama
hejka,
młody lula to mam chwilkę, co do pieluch to też chyba testowałam sporo:
1 miałam pampersa i były super, potem happy i już gorzej bo jak zaczęły się robić małe to Antoś się usikiwał,
2- zaczęłam od rossmana i były ok, dada się usikiwał, potem dostaliśmy mega pakę pampersa i jak nabardziej ok
3- używamy dada i rossmana i obie ok, miałam też małą paczkę softino z lidla ale to jakaś porażka, niby 3 a jakieś wielkie i w ogóle boki przeźroczyste tylko z jakieś cienkiej włókniny, przemęczyłam je zmieniając Antkowi co 1,5 godz
wczoraj w Carrefourze kupiłam w promocji 4 pampers sleep and play, zobaczymy jakie będą, by miał lepsze na noc czy do lekarza..
dziś mi przyszła z alle ta butelka Nuk, smoczek jakiś dziwny bo dziurka nie jest na czubku tylko z przodu na środku...
dziś wypróbuje do kaszki
 
Do góry