reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
Ja tez sie dolaczam do mamus z tylozgieciem. Co do swedzenia: w materialach o ciazy ktore dostalamod poloznej pisze ze jesli swedzenie jest silne to konieczne trzeba sie skontaktowac z lekarzem bo to moze byc obiaw czegos niebezpiecznego (choc nie musi oczywiscie), wiec nie lekcewazcie tego!
Co do samopoczucia to tez mam juz dosc- mdlosci jakos nie chca przejsc (tylko troche mniejsze), w nocy wstaje siusiu nawet 6 razy i jestem taka zmeczana caly czas:(
 
Mi też mdłości przechodzą, powolutku ale jest coraz lepiej. Idę zrobić Miśkowi kanapki do pracy i hasiu do wyrka. Spokojnej nocki kobietki. Do jutra :)
 
ojej dziewczynki, trochę mnie nie było a tu się tyle dzieje na forum,wspaniale:-) jutro nadrobię zaległości, bo dzisiaj już nie mam siły, mąż sprawił mi niespodziankę i pojechaliśmy na tydzień nad morze, więc dzisiaj padam po podróży. Dobrej nocki wam życzę:)
 
dziewczyny nie chcę straszyć bo swędzenie może nie być objawem niczego ale może to być alergia albo gorzej problemy z wątrobą tzw cholestaza ciężarnych. Lepiej szybko do lekarza i sprawdzić.

Objawy cholestazy ciężarnych


Objawy cholestazy ciężarnych nie są groźne, ale bardzo uciążliwe:

  • świąd skóry, rozpoczynający się od stóp i dłoni, i ogarniający tułów, a czasem nawet szyję i twarz (często jego nasilenie jest tak duże, że kobiety uskarżają się na bezsenność),

  • zmiany skórne (przeczosy), powstałe wskutek drapania swędzących miejsc,

  • żółtaczka (występuje u ok. 20% chorych w okresie 1-4 tyg. od ustąpienia świądu),

  • mdłości, wymioty, utrata łaknienia (rzadsze symptomy),

  • hepatomegalia (powiększenie wątroby).
Nasilenie oznak zmniejsza się, im bliżej do rozwiązania. Pod koniec ciąży znacząco spada poziom estrogenów w organizmie, czego konsekwencją jest lżejszy przebieg choroby i całkowity jej zanik w kilka dni po porodzie.


Tylko nie martwmy sie na zapas bo podobno występuje ona głównie w zaawansowanej ciąży
 
Ostatnia edycja:
Witam Was bardzo wcześnie.

Wybieram się na badania morfologii i tej toksoplazmozy. U nas w przychodni te badania robi się od 8:00 do 9:15, a na 9:00 mam do pracy.

Miłego dnia życzę i oby deszczyk przestał padać a temperatura została taka jak jest :-)
 
reklama
Do góry