reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

no właśnie o wapnie też pomyślałam, jak to pisałam, ale apteki w pobliżu zamknięte. Jak mąż wróci to się pewnie przejedziemy do dyżurnej, bo w domu nie mam. dzięki za radę.
 
reklama
Witam po obiadku niedzielnym :-)
Rzadko do Was zaglądam, bo teraz jak lepiej sie czuje ( bo oprócz tego że mi słabo było w ostatnich dniach to czuje się rewelacyjnie) wiec duzo sprzatam wiecej z domu wychodzę i nie mam czasu...
Jesli o siusianie chodzi od poczarku ciazy chodzę w nocy siusiu, nigdy tak nie miałam, ale miałam juz jutro na wizycie pytac lekarza, ale czytam że to normalne. Tak jutro wizyta, juz nie mogę sie doczekać, fotkę wkleję, mam nadzieje że wszytsko dobrze będzie i dzidziulka pięknie rośnie:-)
Życze wam wszystkim dobrego samopoczucia, teraz popadalo w nocy i popołudniu tez pokropoiło lepiej się oddycha:-)
Ja dzis jakiejś dodatkowej siły dostałam, zrobiłam sniadanko, potem dwa dania: rosół i ziemniaczki z kotlecikiem z ogórkami kiszonymi,posypane szczypiorkiem, potem wszystko pomyłam, poczyściłam, powycierałam, nawet zamiotłam, bo wczoraj odkurzyłam, ale dzis juz mase śmieci, teraz odpoczywam ale mam smaka na ciacho i kawe capuccino chyba sobie zafunduje, mąż spi po obiadku dałam mu wolne bo wczoraj on się mna zajmował bo duchota mnie dopadła:-)
Pozdrawiam Was i do jutra odezwę się po wizycie:tak:
 
Ostatnia edycja:
Witam
Mam pewien problem - strasznie swędzi mnie skóra na rękach i nogach. jest to BARDZO uciążliwe :-( Gdy się drapię to wyskakują mi krostki tak jakbym miała uczulenie.. Zazwyczaj pojawia się to swędzenie po długich kąpielach. Byłam dzisiaj w aptece spytać się co mogę na to brać ale powiedziano mi że nie powinnam nic brać tylko iść jutro do lekarza żeby to zobaczył bo mogę mieć ....(nie usłyszałam co)... i żebym badania porobiła :-( trochę mnie to przeraża.... nie miałyście może podobnych objawów??


przyszłamama jak wygląda sytuacja??
Długo się nie odzywasz :-( a my nadal z nadzieją że wszystko dobrze, daj znać co u Ciebie!!
Buziak
 
Witam
Mam pewien problem - strasznie swędzi mnie skóra na rękach i nogach. jest to BARDZO uciążliwe :-( Gdy się drapię to wyskakują mi krostki tak jakbym miała uczulenie.. Zazwyczaj pojawia się to swędzenie po długich kąpielach. Byłam dzisiaj w aptece spytać się co mogę na to brać ale powiedziano mi że nie powinnam nic brać tylko iść jutro do lekarza żeby to zobaczył bo mogę mieć ....(nie usłyszałam co)... i żebym badania porobiła :-( trochę mnie to przeraża.... nie miałyście może podobnych objawów??


przyszłamama jak wygląda sytuacja??
Długo się nie odzywasz :-( a my nadal z nadzieją że wszystko dobrze, daj znać co u Ciebie!!
Buziak


no właśnie mam to samo... myślałam że to potówki, ale one chyba nie swędzą... no i raczej chyba w zagłębieniach się robią a nie na rękach i nogach...
mąż jest właśnie w aptece i pyta o wapno, może przywiezie. jak nie to jutro sie przejde do lekarza i napisze co wymyslil





znalazłam coś takiego:
Potówki - nie przegrzewaj organizmu

Wyglądają jak czerwone krostki, nie większe niż główka od szpilki, niekiedy wypełnione płynem. Najczęściej mają je niemowlęta, cierpiące na tzw. pieluszkowe zapalenia skóry. Potówki zdarzają się jednak u osób w każdym wieku, zwłaszcza tych z nadwagą.
Gdzie się pojawiają zmiany.
Najczęściej występują tam, gdzie skóra najmocniej się poci: w pachwinach, pod pachami, na karku czy na szyi. Kobiety o obfitej tuszy dość często mają potówki pod biustem i na wewnętrznych stronach ud, które ocierają się o siebie podczas chodzenia.
Jak sobie z nimi poradzić.
Potówki należy przecierać kilka razy dziennie watką lub gazą zwilżoną roztworem sody oczyszczonej (łyżeczka sody na ćwierć szklanki wody). Można również kąpać się w wodzie z dodatkiem krochmalu albo nadmanganianu potasu (woda powinna być wtedy lekko różowa). Najważniejsze, aby nie przegrzewać organizmu i pozwolić oddychać skórze. Dlatego warto zrezygnować z obcisłej odzieży i nosić wyłącznie bawełniane lub lniane, przewiewne ubrania. Powstawaniu potówek zapobiega też posypywanie talkiem miejsc, w których zazwyczaj powstają.
 
Ostatnia edycja:
Próbuje wkleić ale nie wiem za bardzo jak dopiero wdrażam się i mam dużo zaległości.
:-D


Najpierw wejdź tu :
suwaczki.com

i postępuj zgodnie z instrukcją.

Potem Twój profil - Panel kontrolny - z lewej strony - edytuj sygnaturę , w tym polu dużym jak na tekst wklej BBcode ze strony z suwaczka

A potem na dole masz zapisz sygnaturę

Jak będziesz mieć pytania to pisz :tak:
 
no właśnie mam to samo... myślałam że to potówki, ale one chyba nie swędzą... no i raczej chyba w zagłębieniach się robią a nie na rękach i nogach...
mąż jest właśnie w aptece i pyta o wapno, może przywiezie. jak nie to jutro sie przejde do lekarza i napisze co wymyslil





znalazłam coś takiego:
Potówki - nie przegrzewaj organizmu

Wyglądają jak czerwone krostki, nie większe niż główka od szpilki, niekiedy wypełnione płynem. Najczęściej mają je niemowlęta, cierpiące na tzw. pieluszkowe zapalenia skóry. Potówki zdarzają się jednak u osób w każdym wieku, zwłaszcza tych z nadwagą.
Gdzie się pojawiają zmiany.
Najczęściej występują tam, gdzie skóra najmocniej się poci: w pachwinach, pod pachami, na karku czy na szyi. Kobiety o obfitej tuszy dość często mają potówki pod biustem i na wewnętrznych stronach ud, które ocierają się o siebie podczas chodzenia.
Jak sobie z nimi poradzić.
Potówki należy przecierać kilka razy dziennie watką lub gazą zwilżoną roztworem sody oczyszczonej (łyżeczka sody na ćwierć szklanki wody). Można również kąpać się w wodzie z dodatkiem krochmalu albo nadmanganianu potasu (woda powinna być wtedy lekko różowa). Najważniejsze, aby nie przegrzewać organizmu i pozwolić oddychać skórze. Dlatego warto zrezygnować z obcisłej odzieży i nosić wyłącznie bawełniane lub lniane, przewiewne ubrania. Powstawaniu potówek zapobiega też posypywanie talkiem miejsc, w których zazwyczaj powstają.



Potówki to na pewno nie są, krostki pojawiają się dopiero od drapania, tak to ich nie ma... Drapię się prawie do krwi... babki w aptece kazały mi iść do lekarza - jutro przyjmuje popołudniu więc mam nadzieję że uda mi się do niego dostać i mi na to pomorze :-(
 
reklama
Do góry