reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Czyli z tego co pisze gogi8 potrzebne są potwierdzone odpisy aktu urodzenia dzieciaczka. Dobrze wiedziec i poprosic odrazu w usc o odpisy, przynajmniej 2. Wtedy nie trzeba będzie znowu tam łazić:-)

Ciekawe czy cos sie płaci za takie odpisy, bo mnie sie cos wydaje ze chyba tak:-( Pamietam ze jak jakis czas temu bralam swoj odpis aktu urodzenia i aktu małzenstwa to chyba cos tam buliłam...

No a teraz tonia81 pisze ze dostanie sie odpisy "w zapasie".... no dobra, okaże się w praniu:-)
:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie,zimno mrozno,aż sie nie chce noska wystawiac:)tez macie takie zmiany nastrojów?ostatnio jakis mnie smutek ogarnia,nic mi sie robic nie chce,jakos nie ciesze sie z niczego,ciezko wszystko robic,przerazenie zblizajacym sie finiszem coraz wieksze,maz całymi dniami pracuje,naawet nie ma czasu do szkoły rodzenia ze mna chodzic,na wykłądy,czasami mi sie wydaje ze dzidzius na moje barki spada,myslenie co kupic,co potrzebne,jak to bedzie,a maz taki od tego oddalony,ze on sie niczym nie przejmuje jak to bedzie,wiem ze nie powinnam miec pretensji bo ciezko pracuje ale brakuje mi tego zeby towarzyszył mi w tej ciazy.
Moze to spowowodowane ze niedawno kupilismy mieszkanie i nie jest jeszcze tak jak bym chciała gotowe wszystko,bo na meble trzeba poczekaci narazie w takim rozgardiaszu sie mieszka,ale tez czuje sie mało atrakcyjna,coraz wieksza kuleczka:)
ot i nasmeciłam Wam ale musiałam sie w jakis sposób wygadac i dziekuje ze jest taka mozliwosc
 
Witam i ja :)

dopiero teraz zaglądam, bo Wiki okupywała kompuiter :) Oglądała świnkę pepę :)
Zaraz ruszamy kupić kapustkę kiszoną bo dzisiaj na obiadek dorsz, ziemniaczki i surówka z kapusty kiszonej :)

Dziewczyny gratuluję wam udanych wizyt :)

Kasik ja tez mam wizytę 13 grudnia :)

odezwę sie późniekj
Joasiu a ja wczoraj do mojego mowie wieczorem ze chce rybke smazona, frytki i kapustke kiszona.. powiedz mi doprawiasz jakos tą kapustke bo moja mama doprawiala ale ja nie wiem jk..
 
klaudoos - to co napisałaś o usg bioderek w 7 tygodniu życia to prawda, ale to trzeba pamiętać zaraz po urodzeniu dziecka, bo terminy zazwyczaj są 2-miesięczne... ;-) :-D
pamiętam jak było z synkiem - urodzil się 11 marca, poszliśmy go zapisać jak jeszcze leżeliśmy w szpitalu, jakoś w 4 czy 5 dobie życia, a najwcześniejszy termin jaki znaleźliśmy to początek maja -jakoś 7 czy 8 :-D w sumie OK, bo to 8-9 tydzień życia, ale jak ktoś się zagapi, to może być gorzej.

my dzis pospaliśmy do 9 więc fajnie :-)
oglądam wczorajsze na wspólnej, a potem chyba musimy sie trochę na dwór przejść... nie można tak ały dzieńw domu..
 
Witam:)

U nas znowu sypie śnieg, jakas dzisiaj zmarniona jestem...ledwo wstałam z łożka...A tak u nas wszystko w porządku:)

Poczytam Was i wezme się za obiadek, nie mam za bardzo pomysłu, chyba spocznie na racuchach...
 
Czyli z tego co pisze gogi8 potrzebne są potwierdzone odpisy aktu urodzenia dzieciaczka. Dobrze wiedziec i poprosic odrazu w usc o odpisy, przynajmniej 2. Wtedy nie trzeba będzie znowu tam łazić:-)

Ciekawe czy cos sie płaci za takie odpisy, bo mnie sie cos wydaje ze chyba tak:-( Pamietam ze jak jakis czas temu bralam swoj odpis aktu urodzenia i aktu małzenstwa to chyba cos tam buliłam...

No a teraz tonia81 pisze ze dostanie sie odpisy "w zapasie".... no dobra, okaże się w praniu:-)
:-(

no daja 3 egzemplarze aktu urodzenia.
No a jeśli potem do czegoś sie bierze to czasami sie płaci, np do wyrobienia dokumentow , jak wyciagalam dzieciom do meldunku to tez płacilam po 22zł, a do takich spraw o zasiłki rodzinne, alimenty itp to sa za darmo oznaczone odpowiednią sygnaturą. My dostaniemy napewno po 3 dla naszych dzieci wiec napewno wystarczy, wszędzie przeważnie kserują. Ci co będą pobierać pieniążki za urodzenie z ubezpieczenia to tam też oryginał oddają i ksero zostawiają.
 
klaudoos - to co napisałaś o usg bioderek w 7 tygodniu życia to prawda, ale to trzeba pamiętać zaraz po urodzeniu dziecka, bo terminy zazwyczaj są 2-miesięczne... ;-) :-D
pamiętam jak było z synkiem - urodzil się 11 marca, poszliśmy go zapisać jak jeszcze leżeliśmy w szpitalu, jakoś w 4 czy 5 dobie życia, a najwcześniejszy termin jaki znaleźliśmy to początek maja -jakoś 7 czy 8 :-D w sumie OK, bo to 8-9 tydzień życia, ale jak ktoś się zagapi, to może być gorzej.

my dzis pospaliśmy do 9 więc fajnie :-)
oglądam wczorajsze na wspólnej, a potem chyba musimy sie trochę na dwór przejść... nie można tak ały dzieńw domu..
fakt ale tu u mnie w miejscu zamieszkaniawszedzie sie placi juz nie ma skierowan.. wiec zalezy gdzie albo mozna z tygodniowym wyprzedzeniem albo miesiecznym..
 
klaudoos-Ja mogę Ci powiedzieć jak ja robię kapustkę-kroję w miarę drobno,kroje w kosteczkę drobną troszkę cebulki ,jabłuszka,jak kapustka jest z marchewka to nie dodaje,mozna na tarce troszke zetrzec,ale nie musowo....do tego daje troszke oliwy,oleju...pieprz i troszke cukru do smaku.

Moja tez tak robiła,mam nadzieję ze będzie smakowało:)

Dobrze ze piszecie o tych dokumentach...bo ja zalatwiałam to wszystko...ale zapomnialam....więc dobrze ze któraś napisala.Ja tez dostalam 3 opdisy aktu ur...ale za chiny nie pamietam czy płacilam za nie,a z tym becikowym to zal gdzie z tym zaświadczeniem z US o dochodach...to u mnie od ręki wydawali.

Az tymi bioderkami to dostaliśmy skierownie...ale i tak poszliśmy prywatnie bo były bardzo dlugie terminy...a prywatnie było za 3 dni i 30zł placiłam,więc nie majątek
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry