reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Helloo kobietki.
Ja dzisiaj ledwo z wyrka się zwlokłam o 7 bo musiałam Nicole zaprowadzić na 8 i nie było wyjścia. Niedobrze się czułam ale właśnie zmusiłam się do zjedzenia suchego chleba i jakoś lepiej mi się robi. Teraz popijam sobie cherbatkę ze skórką cytrynową :-)

Ania891 - mi też niekiedy jest dobrze cały dzień i już mam nadzieję, że może mi przechodzi ale nie ma co się łudzić, pewnie do końca I trymestru będziemy się męczyły:-(
martusionek - serdecznie witam w gronie styczniówek i trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :-)

Dziewczynki , ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że nie pracuję, ale pracowałam jak dziewczynki były malutkie i bardzo tego żałowałam. Macie teraz taką możliwość, aby iść na zwolnienie i jeżeli nie narobicie sobie problemów, bo wiadomo jak to teraz z pracodawcami jest, to korzystajcie z tego przywileju.

87żabka - ja miałam poprzednie ciąże zupełnie różne i mam dwie dziewczyny. Z Nicole czułam się wspaniale, świetnie wyglądałam i wogóle nie odczuwałam żadnych dolegliwości a z Madgą tak jak teraz, od początku zmęczenie, mdłości, wstręt do jedzenia. Więc teraz sama nie wiem czego się spodziewać i nie mam pojęcia jaka mogłaby być płeć mojego maleństwa...

Ja tak juz bym chciała mieć brzusio okrąglutki.
Właśnie kilka dni temu się dowiedziałam, że mama jednego chłopca od Nicole z klasy też z trzecim bobasem w ciąży jest. Jest szczuplutka i wczoraj była w obcisłej tunice to taki mały brzuszek ma, musze ją zapytać w którym jest tygodniu.
chyba kazda z nas czeka az bedzie ookragly ja glupitka codziennie patzre na niego czy jjuz urusl i glaszcze oponke :-D
a powiedzcie czy przytylyscie juz cos bo ja niestety tak;/ hehe
tak 1-2 kg wiec jest ok bo z corka to w 10-11 tygodniu bylam juz 5,5 kg do przodu :-/
przed ciaza wazylam 55/56 a teraz juz prawie dochodze do 60;/ jak tak dalej pojdzie to nie wiem jak bede wygladac oczywiscie sie niemieszcze sie w jeansy ale narazie nie kupuje sobie zadnych wiekszych rzeczy bo stwierdzilam ze nie ma sensu jak i tak jeszcze nie widac brzuszka poczekam jeszcze troszke a narazie dresik tylko wchodzi w gre..a powiedzcie mi po jakim czasie uwydatnia sie brzuszek wiecie..??
no okraglutki to sie robi tak w 4-5 miesiacu wtedy juz jest sliczniutki i ladnbie widoczny ;-)
witam dziewczynki :)
zjadłam własnie obiadek a zaraz po nim loda :-)
zaraz idę na balkon łapać słońce chciaz dekolt szyjkę i buźkę opalę troszku:)
Krwiaka tez mam małego i przez niego miałam brązowe plaminia, ale lekarz mnie uspakajał zobaczymy co powie jutro i może się nie powiększył, plamień obecnie nie mam więc może będzie dobrze;-)
Wiem tylko ze duzy krwiak może odlepić białą powłoczkę od płodu i wtedy płód nie ma tlenu i jedzenia i obumiera tak mi lekarz tłumaczył bynajmniej...

A dziewczyny powiedzcie (czytałam na necie ale jeszcze was zapytam) czy mozna samoopalaczem się posmarować??wiecie bo troszku plecki mi złapało na czerwono i chciałam posmarować zeby na wesele były brązowe, choć znając życie to mi skóra zejdzie chyba słońca nie toleruje skora w ciąży .. zawsze na brąz sie opalalam a teraz na czerwono, z godzinkę na słońcu byłam:-( no i wogole bym się troszku posmarowałam bo żeby taką białą nie być, wiem że Wam truję ale ja zawsze byłam bardzo brązowa juz od maja to na słonce albo na solarium i później dopiero na zimę sobie odpuszczałam, dlatego proszę doradźcie ....
Buziaki
trzymaj sie zdala od samoopalaczy nawet od zwyklego opalania w ciazy mozna miec plamy i przebarwienia na skorze a co dopiero po takiej chemi lepiej nieryzykoj jestes w ciazy i tak czy siak pieknie wygladasz niemusisz sie smarowac dziadostwem i opalac.... ;-)
Dziwię się, że tak przybieracie na wadzę - wydaje mi się że to jeszcze nie od ciąży - z tego co widzę chodź róźnie to bywa koleżanki zaczynają dopiero przybierać w drugim trymestrze.

Osobiscie to też sie martwie o wagę wy to szczypiorki przy mnie ja mam 85 kg więc jak przytyję 10-15 kg to będzie 100KG :wściekła/y::zawstydzona/y:
kochana przytyc mozna juz od poczatku
widze ze jedziemy na tym samym wozku ;-) ja na mojej wadze mialam caly czas 85 ale jak weszlam na wage poloznej to pokazala 89 szok!!! wiec w calej ciazy niemoge przytyc wiecej niz 11 kg i tego mam zamiar sie trzymac bo z mala przytylam 27 kg i do dzis mam z nimi problem :-( a kiedys zawsze wazylam 56-58 kg :-(
 
reklama
Dziewczynki, niektóre piszą że brzusio już wychodzi, a fotek nie wstawiacie :(
Nie musicie pokazywać buziola, chociaz brzusiem się pochwalcie ...no plisek...
Jest temat nawet
https://www.babyboom.pl/forum/styczen-2011-f357/zdjecia-naszych-brzuszkow-40121/

Co do kasy to Misiek dobrze zarabia ale i tak ciężko nam jest miesiąc przeżyć jak zlecenie na Wesele nie wpadnie... Ale dajemy radę, nie musimy mieć luksusów, jedynie ja bym chciała mieć swoje indywidualne autko. W tym roku na urlop pojedziemy do domku teściów nad jeziorem, potem jeszcze coś zwiedzić, zapewne odwiedzimy Park Jurajski w Solcu Kujawskim i kusi nad kilka dni w Warszawie, ale po tych powodziach to nie wiadomo czy coś się uda :(
ja wkleje moj dopiero po wakacjach jak bede w 6 miesiacu co bedzie brzusio widac bo narazie to jest tylko oponka ;-) :-D a my z mezem i szwagierka tez w tym roku chcemy pojechac do juraparku ale niewiem jak nam to wypali
 
87żabka - ale ja dzisiaj miałam schizę, obudziłam się i miałam tak napęczniały brzuch i normalnie oponki mi się okrągłe zrobiły i brzuch jak ciążowy wyglądał, spodni nie mogłam dopiąć i myślę, kurde w jedną noc tak mi urósł?! Dopiero jak mnie brzuch rozbolał to sobie przypomniałam, że wczoraj u znajomych fasolki po bretońsku się najadłam i brzuch po kilku godzinach zmalał :(

My też kogoś do tego juraparku weźmiemy bo mamy multivana na 7 osób i na paliwo się wtedy zrzucamy hihihi. Za dwa tygodnie chcemy do Sopotu wyciągnąć znajomych z synkiem :)
 
87żabka - ale ja dzisiaj miałam schizę, obudziłam się i miałam tak napęczniały brzuch i normalnie oponki mi się okrągłe zrobiły i brzuch jak ciążowy wyglądał, spodni nie mogłam dopiąć i myślę, kurde w jedną noc tak mi urósł?! Dopiero jak mnie brzuch rozbolał to sobie przypomniałam, że wczoraj u znajomych fasolki po bretońsku się najadłam i brzuch po kilku godzinach zmalał :(

My też kogoś do tego juraparku weźmiemy bo mamy multivana na 7 osób i na paliwo się wtedy zrzucamy hihihi. Za dwa tygodnie chcemy do Sopotu wyciągnąć znajomych z synkiem :)
ja juz tez czekam az bedzie okragly i baaardzo czekam na te pierwsze ruchy bo to taka piekna chwila a na duzy okragly brzuch to chyba bardziej moja corcia czeka zeby zobaczyc jak dzidzia sie rusza :-D a my tez zrobimy ze szwagierka zrzute na paliwo bo taniej wtedy wyjdzie :-)
 
No mi się również przytyło, choć cieszę się bo wygląda na to że wszystkie te kilogramy wejdą w brzuch. Wtedy przytyłam 10 kg i zaraz potem je straciłam. Z tyłu nie było widać że jestem w ciąży a z przodu pchałam wielką piłkę :) Teraz też już mam brzusio-krąglusio :)
Nigdzie w tym roku nie jadę, trzeba oszczędzać, samochód zamienić na większy bo teraz nas będzie pięcioro. Ale mieszkam nad jeziorkiem tak że pójdę sobie na zwolnienie i będę z dzieciakami na plażę chodzić i leżeć w cieniu. Nie jestem zwolenniczką opalania i mam znamiona które mogą się przekształcić w coś niefajnego, więc siedzę w cieniu i smaruję skórę by ładnie się mogła naciągnąć na brzuszku i nie popękała :)
 
No mi się również przytyło, choć cieszę się bo wygląda na to że wszystkie te kilogramy wejdą w brzuch. Wtedy przytyłam 10 kg i zaraz potem je straciłam. Z tyłu nie było widać że jestem w ciąży a z przodu pchałam wielką piłkę :) Teraz też już mam brzusio-krąglusio :)
Nigdzie w tym roku nie jadę, trzeba oszczędzać, samochód zamienić na większy bo teraz nas będzie pięcioro. Ale mieszkam nad jeziorkiem tak że pójdę sobie na zwolnienie i będę z dzieciakami na plażę chodzić i leżeć w cieniu. Nie jestem zwolenniczką opalania i mam znamiona które mogą się przekształcić w coś niefajnego, więc siedzę w cieniu i smaruję skórę by ładnie się mogła naciągnąć na brzuszku i nie popękała :)
kochana to wrzuc fotke na watek brzuszkowy :-) chetnie popatrzymy :-)
 
kurcze ja to dzisiaj mam brzuch jak w 5 msc :-D tak się najadłam arbuza i truskawek , że chyba eksploduję :-D sąsiadki mi się już dziwnie przyglądały :dry:
Swoją drogą ostatnio mnie ludzie nieco wkurzają...Jestem w 6 tyg a wszyscy się już pytają moją przyjaciółkę czy to prawda , że jestem w ciąży, nawet moją mamę już podpytywali :dry: Wie o tym tylko 5 najbliższych mi osób więc skąd te ploty wrr...Ja tu jeszcze u gina nie była potwierdzić czy wszystko z maluszkiem ok a tu już cała wieś plotkuje :baffled:
 
Ja jakieś 3 lata temu ważyłam ok.90kg - po kuracji hormonalnej. Potem wzięłam się za siebie, odstawiłam leki, zmieniłam dietę i schudłam do 64-65kg. A wczoraj u lekarza weszłam na wagę i już jest 69kg. A przecież to dopiero początek ciąży... Zastanawiam się czy nie przesadzę. Niby jem dużo owoców, piję soki, dużo wody ale mam takie napady na coś słodkiego, albo na kebaba :D Boję się, że przytyję ze 20kg :)
 
damqelle - My w zeszłym roku zmieniliśmy na większy i wygodniejszy właśnie. Mamy Chryslera Grand Voyagera. A ja bym chciała dla siebie Audi A4 kombi ale jeszcze będę musiała trochę poczekać...

A wiecie co, idę do drugiego kompa fotę w ciąży z Madzia poszukać to wstawię co się temat o brzuszkach ruszy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ewcia- no to czekamy na brzuszek :)



Jeśli chodzi o samochody to my też mamy z głowy w tym roku kupiliśmy Audi A3 (chciałam coś większego ale mąż był uparty) , rodzice mają Sharana więc w razie większych wyjazdów możemy się zamienić :-p
 
Do góry