reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Opisałam się jak głupia i wcięło mi posta!:wściekła/y:

Tak w skrócie:
świadczenie wypłacają MOPSy/GOPSy

Zapisy w orzeczeniu:
pkt. 7 - konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - wymaga

pkt. 8 - konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji -wymaga


Przy składaniu wniosku na orzeczenia należy zaznaczyć, że będzie się starać o to świadczenie bo w innym przypadku w punkcie 7 może być zapis - nie wymaga!
 
reklama
Dzięki za informacje. Byłam w opiece i to samo mi powiedzieli a ja w 7 mam nie wymaga a w 8 wymaga, wiec nic z tego szkoda. Teraz ponownie w listopadzie będe składsac wniosek i zwróce na to uwagę ale u nas ciężko będzie bo kobieta z komisji jest straszna .... Dziwne to wszystko te same państwo te same przepisy i te same schorzenie a u każdego co innego w decyzji.
 
Dziś trochę czytałam o tym świadczeniu to i tak ja się nie łapię bo jestem na urlopie wychowawczym i mam umowę o pracę. Kolejny raz zawiodłam się.
 
Dżalwia to świadczenie jest dla osób, które ZREZYGNUJĄ Z PRACY NA RZECZ OPIEKI NAD NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECKIEM LUB OSOBĄ DOROSŁĄ (MATKĄ, OJCEM...) ZE ZNACZNYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. Nie można też pobierać żadnego innego świadczenia (emerytury, renty, zasiłku przedemerytalnego, zasiłku dla bezrobotnych). Musisz być wyrejestrowana z PUP (o ile dobrze pamiętam)...
 
Dokładnie, ja pobieram świadczenie i bede pobierac do kwietnia...Pozniej musze wystąpić o kolejne orzeczenie i właśnie zastanawiam się czy znów mi napiszą w punkcie 7 że wymaga, ale to chyba właśnie dużo zależy od komisji...ja w kazdym badz razie siedze z mala w domu i bardzo na te swiadczenie licze. Niestety u nas dziadkowie sa jeszcze aktywni zawodowo, wiec nie ma kto siedziec z mala, a do zlobka jej nie posle. W perspektywie mam siedzenie w domu do 3 latek coreczki, az pojdzie do przedszkola. Ale powoli staramy sie o drugie wiec bede siedziec w domku z dwojka a po odchowaniu realizowac sie zawodowo:) a jak tam przedstawia się sytuacja u was kochane?
 
Witajcie,

palula89, maciejka30 - dzięki za odpowiedzi o (nie)raczkowaniu, bardzo mnie wsparły na duchu. A poza tym jak zwykle moje stresy same się rozwiązują z czasem - Mały zaczął z dwa tygodnie temu (jakoś chwilę przed ukończeniem 10. miesiąca) raczkować (choć robi to baaaardzo niechętnie, to jak mu zależy, to zasuwa aż miło), podnosi się do stania przy czym się da i chodzi przy meblach. Za rączki zasuwa jak stary, teraz kupiliśmy mu też taki pchacz, bo mój kręgosłup tego nie wytrzymywał... Więc chyba wszystko super, poza tym że oczy trzeba mieć faktycznie dookoła głowy...

Ja siedzę z nim do końca roku w domu, skończy wtedy rok, i potem wracam do pracy na 3/4 etatu, a opiekę nad Małym przejmie rodzina. Inaczej nie dalibyśmy rady finansowo. My mamy w orzeczeniu w obu punktach, że "wymaga", a orzeczenie dostaliśmy na 4 lata, więc też nie rozumiem, dlaczego w różnych miejscach na tę samą wadę dostaje się różne orzeczenia...

Pozdrawiam Was wszystkie!
 
katatek w szoku ze na 4 lata! my mamy na rok...zobaczymy co dalej. Czyli pobierasz swiadczenie? ja z checia bym poszla do pracy, pomoglo by to finansowo, ale u mnie rodzina nie jest w stanie pomoc.
 
palula89 nie, jestem teraz do końca roku na wychowawczym i od stycznia do pracy. Ale jak zanosiłam papiery do gminy w sprawie zasiłku, to powiedzieli mi, że na podstawie tego orzeczenia mogę dostawać świadczenie (jeśli zrezygnuję z pracy). No ale jednak finansowo bardziej mi się opłaca wrócić choć na niecały etat...
 
reklama
MAM pytanie bo mój synek ma 3 lata i ma tylko zasiłek w wysokosci153zł a czy mogę starac się oorzeczenie o niepełnosprawnosci i grzie i czy buty są refundowane gdzie sie pytac
 
Do góry