reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Asica,

mamy taką szynę:
11453470.png

i buciki
tarso2.jpg

mała bardzo swoją szynę lubi i ja zadowolona też jestem.
 

Załączniki

  • db_skena.gif
    db_skena.gif
    9 KB · Wyświetleń: 42
reklama
mi uwzglednili ta reklamacje na plesn w bucikach. w poniedzialek facet przywiezie mi nowa do domu i ja ustawi. mowi, ze pierwszy raz o czyms takim slyszy i bedzie sie staral dowiedziec co bylo przyczyna.
 
Margola jak Ania juz szyny nie potrzebowala to pamietam jak lekarz ze szpitala pokazal nam wlasnie ta co Ty masz... Uwazam, ze jest super bo przynajmniej dziecko nie wyciagnie stopy z bucika :)
 
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Przewaznie dotyczy dziewczyn ktorych dzieciaczki juz chodza...
Powiedzcie mi czy wasze dziecia0czki kieruja stope do srodka? Moja Anka chodzila dobrze i stope stawiala prosto. A od jakiegos czasu zaczyna czasami stawiac ja do srodka co zaczyna mnie martwic :(
 
Margolla super ta Twoja szyna. Tez prosze o informacje gdzie kupowalas i ile kosztowala?
a sluchajcie czy te szyny naprawde sie tak ciezko zaklada? bo jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic zeby to bylo tak trudno przy kazdym przewijaniu. I jak to jest, boja slyszalam od lekarza ze szyne 24 h nosi sie jesli trzeba do czasu az dziecko zacznie wstawac, a pozniej to juz tylko na noc, bo jak to okreslil: "szyna nie jest do chodzenia proszę Państwa". My juz po zabiegu. Za dwa tygodnie kontrola, znow na 2 tygodnie gips i szyna. Ciesze sie ze juz niedlugo bedziemy przechodzily ostatni etap. MagdaM1982 a Twoja Ania jak dlugo miala szyne na 24 h i czy wy mialyscie tylko jedna nozke chora? Moze pisalas, ale ja juz nie pamietam. Szczerze powiem ze mam cicha nadzieje ze my do maja pozbedziemy sie juz szyny. Wtedy mala bedzie miala juz 8 miesiecy.
 
mam nozki sie dobrze trzymaja w bucikach. nie wiem tylko czy ich za mocno nie dociskam, bo pod wieczor to maly ma taka odbita na skorze i troche ciemniejsza skore w miejscu gdzie jes mocno docisniete. ale powiedzoeli mi, ze smialo moge mocno dociskac i sie nie bac. w kazdym badz razie nozka dobrze siedzie i nie wychodzi :)
 
Palula u nas z szyną było ciężko. Milismy inna szyne niż margola i Anka nie miałaproblemu z wyciaganiem stop :/ U nas sks ma tylko prawa stopa (Ania miała za mało miejsca na koniec ciąży) po urodzeniu miala 4 gipsy i potem zabieg. Szyna byla od stycznia do kwietnia. Niestey przez to ze Ania nie miala problemu z wyciaganiem stopy w kwietniu miala drugi raz zabieg bo sie skurczylo sciegno :( Gips miala zdjety w10 maja i od tego czasu skonczyla sie szyna.
 
MagdaM to i tak mieliscie krotko ta szyne. A jakiego stopnia mieliscie wade? No i jak to jest z tymi bucikami? czy my mozemy sobie zamowic jakie chcemy?
 
reklama
My też już mamy szynę zamawianą na wymiar w Otwocku i jest na sznurówki i rzep. Szyna od środy i na 8 godzin w dzień i całą noc i co miesiąc krócej o godzinę. Poza tym mamy ćwiczyć nogę zginając stopę ale umówiłam się z rehabilitantką jescze bo w szpitalu dziewczyny mówiły że tez chodzą. Wiem że każdej jest ciężko ale mnie poruszyła jedna sprawa spotkaliśmy tę dziewczynkę na gipsowaniu i może dlatego sentyment do niej poczytajcie i jak stać was to pomóżcie Malagosia.pl | Pomoc dla Małgosi Solka
 
Do góry