reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
Pytałyście gdzie kupowaliśmy szynę ale nie wiem czy dalej można je kupić w Kielcach na Starodomaszowskiej. Z dofinansowaniem NFZ płaciliśmy razem za szynę i buciki 350 zł. Niedługo potrzebowali będziemy nowe buciki, to się dowiem dokładnie, bo od nowego roku miało się coś zmienić.

Palula, mnie się wydawało, że takie śpiochy, dość luźno leżące na stopie, w dobrze dopasowanych butach muszą byś strasznie niewygodne, dlatego od początku zakładania szyny zakładałam dopasowane skarpetki. Za dużych butów nie polecam, bo i dzieciak takie zdjąć daje radę i umęczy się człowiek z wiecznym ich zakładaniem. Do zmiany pieluszki bucików nie zdejmowałam, bo okazało się, że z szyną jest łatwiej to zrobić. Bardzo fajne są takie śpioszki bez stópek i ogrodniczki rozpinane w kroku a i rajtuzki nic a nic nie przeszkadzają w przebieraniu. :-)
 
tak mnie naszło - zakładając ten wątek liczyłam na choć 2-3 osoby, które sie odezwią. Tymczasem zobaczcie ile tutaj juz przypadków i ponad 100 stron pisania! Niby rzadka wada, a jakoś tak nas duzo się zrobiło:cool2: (choć w sumie powinno być tak: :-()
 
krupka - skoro już tak jest, że nasze dzieciaki mają sks to dobrze, że jest taki wątek... Jak szperałam w necie szukając info na ten temat to teoria jest tylko teorią a tu możemy pogadać i wymienić sie doświadczeniami, dużo mi to dało
DZIĘKI :*
 
buciki przyslami mi kurierem. w tych starych (3 tyg uzywania) zaczela wychodzic plesn rowniez w drugim buciku. bylam dzis w krakowie, zeby mi je ustawili. tak wiec od dzis mamy nowa pare.

zauwazylam, ze maly jak jest w samych bucikach to i tak ustawia nogi na zewnatrz jakby caly czas mial szyne :)
 
My mamy buciki z otwocka kosztowały 480 zł z czego 70 zł z NFZ dofinansowanie i jak uzyskamy decyzję o niepełnosprawności to z opieki mają dołożyć drugie 70 zł. Małego ubieram w rajstopki lub skarpetki i spodenki też uznałam że luźne śpiochy i dopasowane buty to nie za bardzo wygodne.
Mam pytanie czy oprócz ortopedy co nakłada gipsy to jeszcze gdzieś chodzicie do lekarza na kontrole?
Była u nas rehabilitantka i stwierdziła że teraz sama mogę masować nogę i odginać piętę a rehabilitacje lepiej jak zacznie chodzić. Ponadto zauważyła że mały częściej w jedną stronę układa głowę (też to widziałam ale sądziłam ze mu tak wygodniej) i nad tym pracować.
Czy wasze dzieci kładą się same na bok z ta szyną?, mój jest mały i się nie przekręca jeszcze ale chyba mu niewygodnie tak cały czas na plecach lub brzuchu ale na boczku z tą szyną to wg mnie całkiem porażka więc nie wiem czy można tak go układać?
 
Witam
Mam na sprzedaż buciki wraz z szyną były używane tylko tydzień ponieważ starę się popsuły i te dostałem nowe w ramach reklamacji, czyli są idealne... Rozmiar bucików to 13cm długość wkładki
Zainteresowanych prosze o kontakt pod nr 889481595
 
Dżalwia - mój mały też długo główkę układał na lewą stronę i zaczęłąm się martwić ale już jest ok. Co do układania go na boczku to też go nie kładłam bo jakoś tego nie ogarniałam a teraz mały sam kładzie się na boczku. W ogóle zaczął się turlać i szyna mu w niczym nie przeszkadza. powiem więcej to bez szyny nie może sobie poradzić bo się przyzwyczaił. pozdrawiam
 
hej my niedawno odebraliśmy nowe łuski - koszt to 900zł :baffled: i mamy je tylko na noc.


szynę cały czas mam do oddania jak by co...
 
reklama
Do góry