reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Kupiliśmy buciki memo start Dino. Sandałeczki bo jest cieplo. Sa troszke za duze ale Ania ich nie sciaga. Sa sztywniejsze niz Gucie. Ania jeszcze sama nie staje takze nie mam pojecia czy zakladac te buciki czy szukac innych :(
 
reklama
Witam!!! Mam na imię Michał , wczoraj wraz z żoną (jest w 18tyg ciąży ) byliśmy na "specjalistycznym" badaniu USG w DIASONIE w Łodzi. Z badania wynikło że nasze maleństwo ma stópki właśnie SKS. Widzę że na tym forum są same doświadczone osoby w borykaniu się właśnie z tym problemem. Powiedzcie mi czy szanse na wyleczenie naszego bądź co bądź jeszcze nie narodzonego maluszka są większe z racji tak wczesnego wykrycia wady??
Lekarz powiedział że powodem może być miednicowe ułożenie płodu. Bardzo proszę o pomoc, bardzo się z Żoną zmartwiliśmy ( bardzo bolą mnie Jej łzy :-( )
Jeśli okaże się, że dzidzia ma sks to przede wszystkim szukajcie szpitala do którego przyjdzie ortopeda założyć gips, bo im wcześniej tym lepiej. Trzymam jednak kciuki, by dniagnoza okazała się mylna :)

d
elwiwas jeśli chodzi o łuski to bardziej miałam na myśli to jak wiele dzieci je nosi w okolicach Kraka i czy ta metoda jest częsta, ja tutaj się z nimi nie spotkałam.

osobiście na ulicy nie zwróciłam uwagi by jakieś dziecko miało taką łuske ale tam gdzie je robiliśmy są dzieciaczki które mają takie same.. :)
 
Ale nie koniecznie lekarz musi przyjechac do dziecka zeby gips zalozyc... Moja Ania urodzila sie w innym szpitalu a nastepnego dnia zostala przewieziona karetka do CZMP na zaozenie gipsu i tego samego dnia wrocila
 
Jezeli chodzi o Łódź... Michał to ortopedia dziecieca jest tylko w Centrum Zdrowia Matki Polki na Rzgowskiej. Tam tez jest przychodnia w ktorej przyjmuja lekarze. uzbrojcie sie w cierpliwość jak chcecie tam leczyc dziecko (mowie o przychodni szpitalnej) Ja bylam tam dwa razy i nie wytrzymałam. Moja Ania leczona jest prywatnie u lekarza, ktory przyjmuje w CZMP rowniez w tej przychodni.
 
Witajcie

Dlugo sie nie odzywalam choc czytam was na biezaco tylko jakos nie mge sie do niczego zebrac...

To juz 35 tydzien na 18 mam skierowanie do szpitala i cesarke na dniach bo łożysko juz zaczyna wapniec...

Co do sks to wyobrazcie sobie nadal nic konkretnego nie wiem raz mowia ,ze jest raz,ze nie paranoja;/tak czy siak jesli nawet wada bedzie to jestem z tym pogodzona...

takze siemandero widzisz ja o sks dowiedzialam sie w 22 tyg i od tamtej pory na kazdym usg slysze co innego takze nic nie jest przesadzone i pozostaje czkac nam do finalu...

Elwiwas ty jstes z krkowa nie orientujesz sie czy na kopernika zakladaja takie gipsy bo tam mam rodzic??
 
Magda i co zakładacie Ani te buciki w ciągu dnia? Ja Bartusiowi na spacerki i tyle, bo w domu raczkując buntuje się nawet nosząc skarpety! A kupować będę już butki jesienne i chyba właśnie Memo.
Marta, fanie, że się odezwałaś. Sama widzisz, że jeszcze nie wszystko przesądzone, ciesz się brzuszkiem i zbieraj siły;)
 
Kaja u nas zebów brak :) Ania jeszcze nie ma ani jednego ząbka :) mam nadzieje, ze nie bede jej na raz wychodzily wszystkie, bo zwariuje. Pytalam tez o zeby pediatre i powiedziala, ze jak nam pozno wychodzily to i jej pozno moga wychodzic. Co do bucików to zakładam jej również w ciagu dnia. Ania swietnie sobie w nich radzi. Oczywiście zdejmuje jej czasami aby nozki odpoczeły ale staram sie aby wiekszosc dnia była w bucikach. teraz mamy sandaleczki memo. Potem kupimy jej połowki a jak bedzie juz dobrze chodziła to kupimy jej Aurelki.
 
heja. tak czytam o tych butach i zaczynam sie zastanawiac czy jeremiemu nie kupic yum barrdziej ze nie chce spac w szynie bo butki z szyby robia sie juz za male i chyba zaczynaja go cisnac. tylko nie wiem czy tu w holandii kupie te o ktorych wy mowicie. za miesiac mamy wizyte u profesora to sie wszystko okaze. nie chcialabym juz mu dluzej szyny zakladac tylko wlasnie takie buty, ale nie wime co mi powie.
kochana trzymam kciuki aby bylo wszystko ok i zeby rozwiazanie nastapila w jak najlepszym momencie.
 
reklama
Magda to dobrze, że Ani późno wyjdą ząbki, bo będą "zdrowsze". U nas długo nie było a później jeden za drugim;) czekam co dalej bo Mały marudny i spodziewam się kolejnych;) Na szczęście nie gorączkuje jak przy pierwszych. A Ania jeszcze je zmiksowane jedzonko? Bo Bartuś chce tylko takie do "pogryzienia". A od tygodnia zaczęłam podawać Danonki, jogurciki chętnie zajada i toleruje:) Może to zastrzyk wapnia i witamin tak podziałał na ząbki;)
kalinka no oby lekarz "uwolnił" Was od tej szyny. Ale czy Jeremi polubi inne buciki? Nasz Bartuś najchętniej raczkuje i kroczy na boso;)
 
Do góry