reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Kaja moja Ania dostaje sloiczki. Tam sa kawalki i Ania swietnie sobie z nimi radzi. Probowalam na wakacjach dac jej zupke ale pluła nia strasznie. Czyli Bartuś nie jest juz na słoiczkach ?
 
reklama
kaja kochana wstrzymaj sie z danonkami bo one sa dla dzieci od 3 roku zycia i strasznie uczulaja. polecam w to miejsce danio.
a on buty normalne nosi ale w domu na bosaka smiga wiec moze zatoleruje kazde inne
 
Magda Bartuś na samym początku dostawał owocki ze słoiczków i chętnie jadł, teraz podaje mu z "babcinego" ogródka;) Natomiast zupek i innych dań ze słoiczka nie chciał, więc gotowałam specjalnie dla niego i miksowałam. Teraz gotuje już dla naszej trójki to samo, dbam żeby dania były lekkie i mniej doprawiam;) Na wyjazd kupiłam słoiczki i nic z tego, Bartuś zjadał po 2 łyżeczki.
kalinka, to chyba zależy od dziecka. Bartuś toleruje Danonki a próbował też Danio i wszystko ok. Nasza lekarka mówi, że 2 Danonki to szklanka mleka i jeśli będzie ok, to można powoli mieszać mleko modyfikowane z mlekiem z kartonu. Danonki wprowadzamy ostrożnie, narazie nic złego się nie dzieje. Właściwie wszystko ładnie przyswaja np. uwielbia truskawki, które uczulają większość dzieci;)
 
elwiwas ja dzwonilam do szpitala na galla, ale powiedzieli, ze nie zajmuja sie ortopedia dziecieca. poki co to planuje porod w "zwyklym" szpitalu a termin do ortopedy juz ustalilam. trudno znalezc szpital z poloznictwem i ortopedia dziecieca :(
 
Witajcie
Jestem Mamą 3miesiecznej Julki urodziła się z 1 stopka końsko szpotawą. (leczymy się w Krakowie u Dr. Mikraszewskiego) Od 3doby miałyśmy nóżkę w gipsie co tydzień zmiana na nowy. W 3 miesiącu była operacja nacinane ścięgno Achillesa. Potem gips na 3 tygodnie i od wczoraj mamy buciki na szynie.
Mała w niech jest dosłownie 1-7min bo zaraz jej te stopki zmieniają położenie i stopa nie jest w bucie tak jak powinna być. W nocy natomiast całkowicie zrzuca buty. Czy wasze dzieci też tak miały ? Próbowałam wszystkiego nałożyłam jej grobe skarpetki i zapiełam buty na całą długość rzepki stopka utrzymała się 5min dużej. Ręce mi już opadają bo nie mam co mam robić. Czy to normalne że te butki nie utzrymują jej stopek ? Czy mała musi się przyzwyczaić i to minie z czasem?
Bardzo Proszę o odpowiedz bo nie wiem co mam robić ...
 
lekarka poleca danonki? fiu, fiu... mowila ile tam mleka, a dodala ile cukru i innych swinstw??

co do butków, to rzepy latwiej dziecku odpiać i to chyba jedyna ich wada? Jesli nie odpina, to super:)
 
reklama
elwiwas - Ja jestem z sosnowca i do Krakowa mam 100km my gips założyliśmy w 4 dobę bo rodziłam w wielki piątek. W Krakowie na Prokocimie się leczymy ul.wielcka. Według mnie najlepiej założyć gips tam gdzie masz zamiar leczyć dziecko. A skoro jesteś z Krakowa od razu lepiej założyć tam ten gips. Gdyż tam są dobrzy lekarze jeśli chodzi o SKS. Mogą Ci przewieś dziecko karetką na założenie gipsu, lub po wyjściu ze szpitala od razu jedź założyć gipsik.
Ja tam jechałam w ciemno. Bo wiadomo im szybciej tym lepiej, kazano mi zapłacić 60zł na jakąś refundacje bodajże szpitala, i że lekarz mnie przyjmie wtedy mimo to że nie byliśmy zapisani. Chciałam iść do innego lekarza ale w ten dzień nie przyjmował ale okazało się że akurat jest na oddziale. Zaczepiliśmy go na korytarzu powiedzieliśmy jaka jest sprawa itp. Od razu kazał nam iść na gipsownie z dzieckiem i zagipsował małą. Nie miał jej karty ani nic...
 
Do góry