reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
jejciu pierwsze o tym słysze. Ale moze u mnie nic takiego nie mowili, bo u nas na usg nic nie bylo wifdac. Ja robiłam wszystkie badania jakie było trzeba i nic. Dopiero przy cesarce sie okazalo.
 
Jak ja to zawsze mowie z moim męzem masz podwójne szczęscie :) ja jak zaszłam w ciaze i poszłam na pierwsze usg to pierwsze pytanie jakie zadałam to czy ciaza jest pojedyncza :) Moja tesciowa jest z blizniakow
 
Witam!
Piszę na w tym temacie, bo myślę, że co niekt,orym mogę pomóc.
W sierpniu 2010 roku urodziłam bliźniaki dwie dziewczynki. Jedna była zdrowa, natomiast druga miała stopy końsko-szpotawe (wiedzieliśmy wcześniej już po USG). Jak je zobaczyłam na żywo myślałam,że to koniec świata choć lekarze mówili, że to da się rehabilitować, wierzyłam im. Po wyjściu ze szpitala od razu udaliśmy się do poradni rehabilitacyjnej. Pani nam powiedziała, że to będziemy sobie masować i kazałą zakupić tzw. łuski, oczywiście zrobiliśmy to. Ale nie daliśmy za wygraną, bo coś mi mówiło, że to nie wystarczy. Od pewnego lekarza dowiedzieliśmy się, że z takimi stopami to jedynie tylko dr Napiontek w Poznaniu. Od razu w necie znalazłam klinike w której on przyjmuje, trochę się zastanawialiśmy zanim zadzwoniłam, bo tak sama wizyta kosztuje 300 zł i do tego przez co najmniej 3 spotkania gipsy na każdą nóżkę po 50 zł. Ale teraz mogę Wam naprawdę powiedzieć, że było warto wydać tam każdą złotówke. Już po 2 gipsach nóżki były proste, po całkowitym ściągnięciu gipsów trzeba zakupić buty z szyną ortopedyczną które kosztują coś koło 400 zł lub więcej.No i najważniejsze dziecko w takich butach musi chodzić na okrągło przez pół roku, a później stopniowo ściągać i teraz już mamy je tylko na noc tak do około 3 roku życia.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, ja stwierdziłam, że po tym co mnie spotkało na NFZ i jak zobaczyłam dziecko 3 letnie z tymi nóżkami które chodziło tylko na rehabilitację, to nie można siedzieć z założonymi rękami.
 
MagdaM1982 nasze foteliki można montować zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. Mamy caretero fenix i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Rozkładaja się do pozycji półleżącej.
 
Hmmm Martynkap4... szkoda, ze nie ma zadnych opinii na temat tego fotelika. Ja niestety jestem taka, ze musi byc bezpieczne dla dziecka czyli musi brac udzial w testach wypadkowych i posiadac kilka gwiazdek. Dlatego my bierzemy pod uwage maxi cosi Tobi.
A wracajac do stópek Twojej córci to chyba trafiłas na poczatku do jakiegos "konowała" ktory myslal, ze masowaniem mozna wszystko załatwic :( Najwazniejsze ze teafiłasd do swietnego specjalisty i wszystko jest w porzadku :)
 
Kurce coś ostatnio licho na tym forum:)

Cały czas myślę co z mumią jak sobie radzi ,czy wyszła już ze szpitala itp w sie juz ponad tydzień minął od cesarki oby wszystko było ok...

Też mnie dziwi że ktoś wysłał małą na rehabilitacje przy wadzie jeszzce na obu stopach
no prof napiontek to napewno fachowiec w tej dziedzinie ale Poznań ode mnie to kawł drogi...Więc zostaje nam dr Sułko ,który podobno też jest świetnym specjalistą...
 
Ja jak szukałam lekarza dla Ani to patrzyłam na "znany lekarz" i najbardziej interesowały mnie opinie ludzi ktorzy opisywali własnie sks.

No własnie co jest z mumia. Chociaz ja po cesarce lezałam tydzien w szpitalu i dopiero wtedy wyszłysmy do dmu. Ale tylko dlatego, ze Ania dostawała antybiotyk bo miala jakas baklterkie :(
 
reklama
Miejmy nadzieje ,że wszystko u niej ok może poprostu przy dwójce dzieciaków narazie nie ogarnia i nie ma czasu napewno wszystko jest w porzadku musi:)

Co do specjalisty to ja zrobiłam tak samo opinie ludzi są najwazniejsze...
 
Do góry