reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Magda tak, mamy już taki fotelik bo Mały nie chciał półleżeć w tym nosidełku. Ten nowy jest z regulacją oparcia, od siedzenia do pozycji półleżącej. Naszego Szkraba zbyt interesuje świat, żeby patrzeć w tylną szybę;) Może obserwować sytuację w samochodzie i poza nim. No my planujemy wyjechać po kąpieli Bartusia czyli ok 19. Tzn. 4 lipca mamy kontrolę w klinice i ponad 100km za sobą, więc zatrzymamy się u rodziny, odpoczniemy i w drogę. Zawsze podróż zajmowała nam ok 11 godz teraz z Małym będą częstsze postoje;) o widzisz ja nie pomyślałam o podgrzewaczu do auta, dzięki za dobry pomysł. Bartuś też musi mieć towarzystwo na tylnym siedzeniu;)

Marta i to właśnie jest ten problem z usg! Pisałam już, że żaden lekarz nie może potwierdzić wady w 100% bo dzieciaczki różnie układają stópki a tym bardziej przy bliźniakach. Cóż wierzę i życzę Wam aby tamten lekarz się mylił! Cieszy mnie ten Twój optymistyczny ton. Pisz jak sytuacja się rozwija:)

mumia czekamy z niecierpliwością:)

kalinka co u Was?
 
reklama
Oj to odwazna jestes :) ja to nawet zastanawialam sie nad kupnem nastepenego fotelika tylem do kierunku jazdy bo tylko w tej pozycji dziecko jest najbardziej bezpieczne. No ale takiego fotelika pozniej nie mozna przelozyc przodem do kierunku jazdy no i doszlam do wniosku z mezem, ze to chyba nie zda relacji i zeby sie nie okazalo, ze musimy kupic normalny fotelik. Narazie jak najbardziej Ania jezdzi w nosidełku i jej to nie przeszkadza :)

Sama jestem ciekawa co z mumią :) Jak tam dzidzia no i czy na pewno urodzilo sie z wada :(
 
hejka. a ja zyje i gdybym miala dzieciaki ze soba to byloby syper.
teraz musimy sie rozejrzec za przedszkoelm i jak wyglada opieka zdrowotna i chcemy ich tu zabrac. mam nadzieje, ze sie uda. zarobki na pewno lepsze niz w polsce choc czas mniejszej pracy bo lato i nie ma tyle zamowien na kwiaty. ale mamy nadzieje, ze sobie poradzimy.
moje dzieci w polsce i jeremi sie pochorowal mama byla z nim u lekarza dostal antybiotyk. a do tego zabki wychodza. a strasznie za nimi tesknie, az w ktorys dzien sie poplakalam jak skonczylam gadac z nimi. ale to zycie jest okropne...
a jezeli chodzi o fotelik to jeremi do 6 miesiecy jezdzil w nosidle a potem juz w foteliku tym do 18 kg. i jak z niego wyrosnie kupimy kolejny. i jezdzi przodem do kierunku jazdy.
 
Kalinka jak to sie mówi " kto nie próbuje ten nic nie ma" Musi wam sie udac. Najwazniejsze zebyscie byli razem bo tak na odleglosc z dzieciaczkami to wierze Ci na slowo, ze jest ciezko :( Trzymam za Was kciuki. Pisz jak wyglada sytuacja i co załatwiliscie z przedsazkolem :)

Co do fotelików to faktycznie podziwiam Wsa dziewczynki za odwage. ja az taka odwazna nie jestem :( Tyle ile trzeba bedzie to Ania bedzie jedzila w nosidełku a potem kupimy fotelik do 18 kg a potem do 36 :)
 
kalinka trzymam za Was oby udało się i żebyście mieli chłopców przy sobie. oczywiście obecność rodziców przy dzieciach jest najważniejsza, ale niestety realia są inne:-( ja też musiałam wrócić do pracy a wolałabym być z Małym w domu
Magda ten nasz nowy fotelik można zamontować tyłem do kierunku jazdy. A w nosidełku Ani nie wystają stópki poza siedzisko? Bartek ledwo się mieścł
 
witam, jestem agnieszka
jestem w 28 tyg ciązy (termin na 17 sierpnia) i synuś urodzi się z lewą stópką ks. chciałam was prosi o radę. mieszkam 50 km od krakowa i 30 km od katowic. czy powinnam rodzic w szpitalu, gdzie jest rowniez oddzial ortopedyczny? czy to gwarantuje, ze zajma sie tam dzieckiem pod katem tej wady? jesli tak to bardzo prosze o polecenie szpitala i lekarza ortopedy do ktorego powinnam sie zglosic. czy terminy do takich lekarzy są długie i czy powinnam sie juz teraz zapisac na jakis termin?

z gory dziekuje za odpowiedz i sugestie od czego zaczac.
 
Witaj Agugula

Jesteśy w bardzo podobnej sytuacji ja również jestem w 28 tyg ciazy i u jednego z moich chlpakow podejrzewaja sks .Sama mieszkam 40 kilka km od krakowa i tyle samo od katowic ja na porod wybralam klinike kopernika w kraowie a w razie wady dzieciak będzie przewiexziony do prokocimia gdze wada sks zamuje sie dr sułko podobno bardzo dobry ortopeda czytalm o nim i naprawde jest polecany.Gdzie robilas badania które wykazały sks??
 
Kaja a jaki macie ten fotelik? Co to za firma? Mozna go gdzies w necie zobaczyc ? Nożki moga wystawac, tylkio głowa nie moze. U nas Ania caly czas sie miesci. Nic jej nie wystaje :)

Czesc Agugula :)
Witaj wsrod nas i o nic sie nie martw. Zawsze mozesz zwrocic sie do nas o jakas rade a my na pewno postaramy Ci sie pomoc :) Niestety jezeli chodzi o mnie to w wyborze szpitala Ci nie pomoge poniewaz jestem z Łodzi. Ale Marta juz dała Ci odpowiedz i ja pewnie wybrałabym Kraków. Moja córcia co prawda urodzila sie w szpitalu polozniczym ale tam nie bylo zadnego ortopedy. Dlatego w poniedziałek zostala przewieziona do CZMP na konsultacje z ortopeda i od razu miała zołozony opatrunek gipsowy na stope.

Marta a jak Ty sie czujesz ? jak sytuacja w domu ? mam nadzieje, ze wszystko w porzadku...
 
Magda

U mnie w miare ok chyba najgorsze mam za sobą...
Fizycznie ciężko bo brzuch ogromny ale jakos daje rade jeszcze moja mama złamała noge i musze kolo niej skakac...

W czwartek do szpitala na badania ciekawe ile tam zostane no i musze pogadac o tym sks bo w atowicach stwierdzili ze wg nich nic sie tam nie dzieje....
 
reklama
Marta mam nadzieje, ze ta poprzednia wizyta na ktorej wykryli sks to był po prostu jakis bład :) Teraz na pewnoi tez Ci pwoiedza, ze nie ma zadnej wady :) Bedzie dobrze zobaczysz tylko pisz nam tutaj wszystko co Ci powiuedza lekarze na kontroli :)

Z drugiej strony jak tak tutaj siedze to nawet nie przypuszczałam, ze sks to taka naturalna wada i ze rodzi sie z nia kilkanascie dzieci. gdyby nie to forum to myslałabym, ze sks ma tylko moja córcia i taki chłopczyk z ktorym Ania lezała w szpitalu podczas zabiegu
 
Do góry