reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

gartuluje dużego synusia :):):) mój miał 4250kg i 57cm


w prokocimu do doktora sułka są duże kolejki ale jeśli się wcześniej zarejestrujesz to nie wcale nie tak źle. My dostajemy karteczkę z następną wizytą, np na godz 11 do rejestracji, przychodzę wcześniej rejestruje się i potem ok godz czekania :)
Jeśli chcesz dam Ci nr do naszego dr
 
reklama
Mumia gratuluje "Szczęścia" Maxiu to kawał faceta :) Ale facet to ma byc facet :) Pisz nam jak sytuacja z nnozka :) Mówiłysmy Ci, ze po pierwszych gipsach widac poprawe :) Wszystko bedzie dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku. Trzymamy za was kciuki :)

Kaja a jakiego przedmiotu nauczasz ?
My bylismy z Ania w czwartek na kontroli. Wszystko z nozka jest w porzadku. Stopa ładnie sie uikłada. Nadal mamy ja masowac ale tez zamowiliśmy pierwsze buciki. Jedne w rozmiarze 17 sandałeczki za 60 zl a drugie przyjada z Krakowa za 170 zł firmy Gucio. ponoc "mercedes" w bucikach dla dzieci. Mam nadzieje, ze Ania bedzie chciała w nich chodzic. Kaja to Ty juz musisz miec oczy na około głowy :) Nasza Ania lubi stac ale trzeba ja podtrzymywac. Sama sie jeszcze nie podciaga. Tak naprawde sama jeszcze z pozycji lezacej nie podnosi sie do siadania. Ale zaczyna przewracac sie na brzuszek podnosic dupsko do góry i układac nozki tak jak do raczkowania. Zobaczymy co z tego bedzie sie wykluwało. Pytaliśmy pediatry na kontroli czy Ania sie prawidłowo rozwija i lekarz powiedział, ze bardzo dobrze a na wszystko przyjdzie czas. Aaa bylismy na kontroli u pediatry bo Ania zaczeła brzydko kaszlec a poniewaz w piatek w nocy wyjezdzamy to poleciałam z nia w srode do lekarza sprawdzic co tak sie w oskrzelach dzieje. Osłuchowo jest czysciutko. Ma tylko aszel mokry, ale po syropach juz jej przechodzi takze we wtorek pojdziemy jeszcze raz na kontrole zebym była spokojna no i musze zapytac jakie leki mam jej zabrac na wyjazd zebym nie musiała tam szukac lekarza.
 
Witam Wszystkie Mamusie Jestem tutaj nowa. Mam Na imie Kasia i
Moja Julka urodziła sie z lewa stopką końsko - szpotawa od 4 doby ma nuszkę w gipsie w tej chwili za 4 dni bedzie mieć 2 miesiace W Lipcu będzie mieć operowaną stópkę Jestem z sosonowca natomiast leczymy sie w Krakowie u dr. Mikraszewskiego. Wiem ze po operacji 2-3 tyg gips a Potem szyna.
Na jej temat nie wiem nic oprócz tego że są to dwa buciki połączone szyną bardzo Proszę o przybliżenie mi tego tematu.
Jak długo potem dziecko musi chodzić w tej szynie? Czy w nocy też?
Jaki jest koszt tych bucików?
Czy wymienia sie same buciki czy całosc szyna + buciki ?
Gdzie moge to zakupić?
Bardzo Prosze o odpowiedz
Z góry dziekuje i Pozdrawiam
 
elwiwas jeśli masz nr do dr Sułko to bardzo chętnie. słyszałam od Was, że dobry człowiek i specjalista. z góry dzięki!

Magda obecnie w technikum uczę biologii i mikrobiologii żywności. kiedys w gimnazjum biologii, chemii i fizyki, a jeszcze wczesniej pracowałam w Krakowie w laboratorium wojskowym. Magda co do rozwoju ruchowego Ani to dobrze lekarz powiedział, na wszystko przyjdzie odpowiedni czas. a co myślisz o chodziku? bo ja jestem przeciwna i Bartusiowi nie zamierzamy kupowac, niech rozwija umiejętność chodzenia w swoim tempie. dobrze, że piszesz o bucikach. masz jakieś namiary na tą firmę z Krakowa. będziemy tam to warto skorzystać i kupić. dobrze, że myślisz o lekach na wyjazd, ja też jako pkt 1 w torbie na podróż leki, apteczka i książeczka zdrowia.

Kasiula witamy!!!
co do szyny są rozmaite, a zasada opiera się na tym że to dwa buciki połączone szyną. zależy czy będziesz kupować "prywatnie" czy z NFZ. polecam pierwszą formę chociaż koszty mogą być spore . ile dokładnie napiszą dziewczyny my mamy z NFZ za 30zł i są koszmarne!!! buciki mamy zapinane na rzepy i w tej chwili Bartuś sam je odpina! więc zwróć na to uwagę, aby miały zapięcia jak sandałki;) a jak długo, to zależy od korekty wady. my mamy prawie pół roku, 3 miesiące non stop a później tylko na noc. i mam nadzieje, że przygoda z szyna się skończy, bo paluszki już się nie mieszczą w bucikach;) jeśli będzie trzeba to kupimy kolejną i tak jak Ty będę prosić dziewczyny o pomoc.
 
Mumia gratulacje z okzaji narodzin synka.

MagdaM gratuluje osiagniec Ani oraz dobrych wynikow w sprawie nozki!

Elwiwas chętnie wzielabym namiary do dr sulko. widze, ze jestes z krakowa - mam pytanie gdzie najlepiej rodzic, aby jak najszybciej zajeli sie dzieckiem z sk po urodzeniu?

jutro ide na badania do szpitala. mysle, ze do srody sie wyrobie :( oby sie nie okazalo, ze do konca ciazy trzeba lezec - choc na dobra sprawe do zostalo juz mniej niz wiecej.

odezwe sie jak wroce.
 
Czesc Kasiula :)
Odnośnie szyny to my mamy taka jak kaja :( http://www.vigo-ortho.pl/userfiles/image/lightbox_produkty/Tibax.jpg Ania nie miala zadnych problemow aby je zdejmowac :( Kupilismy je na NFZ i dalismy 350 zł a całośc kosztowała 960 zl. Natomiast teraz lekarze testuja taka szyne Home Tutaj jeden bucik kosztuje 190zł tez jest na NFZ. Przymierzałam Anusi takie buciki i uwazam ze sa rewelacyjne. Dobrze trzymaja nóżke i dziecko nie ma mozliwosci wyciagnac jej z buta. Zapytaj u siebie o taka szyne.

Kaja to kłaniam sie do stóp za tak ogromną wiedze :) Co do chodaka to nigdy w zyciu. Dziecko ma sie samo nauczyc chodzic a poza tym w chodaku zle rozwiaja sie biodra takze na pewno z czegos takiego nie skorzystam. Po to kupiliśmy Ani krzesełko do karmienia na kolkach zebym ja mogła wszedzie zabierac :)
Jutro idziemy na kontrole do lekarza i jutro wezme wszystkie recepty na lekarstwa jakie bedziemy musieli zabrac.

Agugula napisz jak tam u Ciebie przebiegła wizyta. Trzymamy kciuki :)
 
Cześć dziewczyny,

dzięki za gratulacje :)

U nas wszystko w porządku, jestem wykończona ale za to szczęśliwa. Uff, trochę za dużo rzeczy się zebrało na raz. Urodziny Maxia, operacja najstarszej córki, moje egzaminy i tornado w postaci średniej córy :D

W środę kolejna zmiana gipsu, to już będzie trzeci. No i druga kąpiel Maxia. Nie mogę się doczekać aż ten czas minie...

Będę Was na bieżąco informować :)
Kalinka, to może jak się trochę uspokoi to zrobimy jakieś "bakkie" w Amsterdamie? :)
 
agugula i co słychać?

Magda to w sprawie chodzików jesteśmy jednomyślne. też mamy krzesełko do karmienia na kółkach, ale obecnie korzystamy z niego tylko w trakcie obiadu. Bartuś sam przemieszcza się po mieszkaniu, więc krzesełko, bujaczek, wózek to dla Niego więzienie;) w ciągu dnia, jak jest zmęczony to zasypia na kocyku na którym się bawi;) na szczęście po kąpieli z szyną zasypia w łóżeczku:tak: a jak po wizycie u lekarza?

mumia podziwiam!!! operacja córci? egzaminy? noworodek? oooooooo kobieto!!! wielki szacun! napisz coś więcej, dostanę kopa do działania ;-)

Bartusiowi wykluł się czwarty ząbek:laugh2: Ja jutro idę rozdać świadectwa i w końcu wakacje;) nie napracowałam się w tym roku za wiele ale ostatnie 2 tygodnie były szaleńcze, szczególnie po rocznej przerwie w pracy
 
Kaja to jest strona tej firmy Gucio co zamowilismy buciki dla Aniusi. Ponoc najlepsze jakie moga byc jezeli dziecko zaczyna uczyc sie chodzic :) wersje i kolory bucików Gucio :) Moja Ania tez bawi sie na kocu :) zaczyna probowac ustawic sie do raczkowania ale *******a jeszcze nie wie co zrobic z jedna noga :) Czekam cierpliwie bo na wszystko przyjdzie czas :) U lekarza wszystko w porzadku. Kaszel juz jej przeszedl takze nic jej mamy nie podawac a na wyjazd mamy zabrac panadol, fenistil zel na ukaszenia, wapno i lacido baby - probiotyk bo nad morzem jest inna woda. Witamine VitaD3 mam jej podawac w momencie kiedy nie bede smarowała jej kremem z filtrem. Takze wszystko juz kupilismy no i w piatek od rana trzeba sie bedzie zaczac pakowac i w nocy jedziemy. Musze powiedziec, ze nie moge sie juz doczekac. Jestem tak spragniona wkacji i morza :)
Faktycznie w pracy zbyt długo i mocno sie nie napracowałas :) Ja w sierpniu musze pojechac jeszcze raz do dyrektorki i zapytac co z umowa. Mam nadzieje, ze we wrzesniu bede mogła wrocic z nowa umowa :) Nie ukrywam, ze złozyłam CV w innych miejscach a w szczegolnosci w szkołach :) z tym, ze ja chce do sekretariatu :) złozyłam podanie w ponad 20 szkołach. Kaja czy Ty orientujesz sie mniej wiecej jakie obowiazki maja w sekretariacie no i jaka jest kasa?
 
reklama
Acha gdyby cos z ta strona Gucio bylo nie tak to daj znac. Mam nadzieje, ze bede mogla inaczej pomoc. :)
tak sie cały cas jeszcze zastanawiam nad wizyta u profesora w poznaniu... Zapisalismy sie na 28 czerwca ale widze sama, ze wszystko jest dobrze z Ani nozka i tak sobie mysle, ze chyba odwolam ta wizyte. sama jeszcze nie wiem co robic :(
 
Do góry