reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

dziewczyny fajne te wasze maluszki :) my na razie niewidoczni :p
Dorian raczej też do tych starszych nalży porównywając większość;)

kalinka- taka moja rada, zrób spację po suwaczku ze starszym synem to wtedy będa jeden po drugim i zgrabniej będzie do wyglądało na forum i czemu zostawiłaś dzieciaczki tak bezosobowo :p :p

Też jestem raczej przeciwna dodatkowym szczepionką, konsultuję to z naszym lekarzem a jest dobrym specjalistą więc mu ufa. Powiedział mi, że na rota nie ma sensu szczepić i osobiście uważa, że to jest chwyt na rodziców. Miał w szpitalu chłopca na oddziale który był na to szczepiony.
pneumo i meningo - tak, ale to po roku bo są dwie dawki. i jesli finanse nam pozwolą to zaszczepimy.
 
reklama
poprawilamsuwaczki, ale teraz nie mam zdjec :(
a dzieki za komplement odnosnie moich chlopakow.
my na kontrol jedziemy za tydzien w srode
 
Elwiwas pneumokoki jak dziecko ma rok... Owszem sa dwie dawki ale jak dziecko skonczy 1,5 roku to podaje sie dawke przypominającą :)
Kalinka czekamy na zdęcia :)
 
juz nic nie wiem z tymi suwaczkami :(
jezeli chodzi o szczepienia to sie dzisiaj dowiedzialam, ze lekarka kazala zaszczepic 8 miesieczne dziecko i miala ta dziewczyna tydzien temp i trafila matka z nia na intesywna i powiedzieli jej ze jeszcze ze 2 dni i zmarlaby. wiec ja nie jestem chetna na te wszystkie szczepienia.
kiedys sie nie szczepilo tak i jakos dzieci sie prawidlowo rozwijaly
 
kalinka nie ma co patrzeć w przeszłość, cywilizacja gna, ewolucja trwa i kiedyś nie było tych wirusów, bakterii;-) np. szczepionki na grypę są nowe co roku bo tak szybko ten wirus się zmienia.
A tak myślę szczepimy czy nie to i tak ryzykujemy. Zaszczepimy - mogą być powikłania, nie zaszczepimy - dziecko może zachorować. Każda z nas ma swoje rację, byle była ich pewna i nie żałowała swoich decyzji. Co lekarz to inna opinia na temat szczepień, a i tak rodzic decyduje.
 
Zgadzam sie. Przeciez rotawirusy to nic innego jak biegunka. nawet jak zaszczepisz dziecko i zachoruje to i tak wyladujesz w szpitalu... Mimo to ja zaszczepiłam i nie załuje... wszyscy byliśmy chorzy... A Aneczke omineło :)
 
tyle ile ludzi tyle opinii :)
u nas smutny dzien bo mojej szagierki meza siostrzeniec zmarl a mial 15 lat :( dostal zapalenie miesnia sercowego i pojawila sie bakteria na komorze serca i miesiac go ratowali i sie nie udalo.
 
reklama
hejka. Miałam dac znać 18 tego po usg.. ale polezalam w zeszłym tyg 3 dni na obserwacji w szpitalu bo mala sie słabiej ruszała. Wszystko wyszło ok i lekarz przesunał mi termin wizyty na dzis. A dzis stópka była ułozona prawidłowo, czyli szpotawość wykluczona :)
Pozdrawiam i życze wszystkim dzieciom szybkiego dojścia do pełni zdrowia.
ps. ja sie zapisałam do żłobka ale nie wiem kiedy małą tam przyjmą bo listy są długasne - jak do drugiego roku zycia, wtedy zaszczepie na pneumokoki, zeby nic od innych nie podłapała a jak bedzie z opiekunka to nie szczepie.
 
Do góry