reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
To znowu ja! codziennie coś wychodzi czego nie wiemy. mamy wizye za tydzien u ortopedy,ponoć dobrego, póki co zostawiam ta łuskę która załozyli w 2 dobie w szpitalu, lepsze to chyba niz nic do czasu wizyty. Doświadczone mamy, proszę o poradę. Jak układac dziecko do snu. tzn na pleckach no to wiemy, że podkładać kocyk pod nózki a na boku? mogę dziecko ułożyć na boku? jesli tak, to czy coś dawać między jedną a druga nóżkę? w szpitalu zero informacji a ja skąd mam to wszystko wiedzieć? mała ma problem z gazami bo nie pracuje nóżkami i noce mamy nieprzespane, jestem już skrajnie zmęczona ato dopiero tydzień.
 
Miśka80:
Witaj. Po pierwsze bardzo Cię proszę żebyś znalazła innego ortopede w swojej okolicy bo niemożliwościa jest leczyć na początku stopki konsko-szpotawe luskami. Gipsy cale powinny być założone zeby nozka stabilnie w nich siedziala. Skąd pochodzisz to może ktoś Ci tu poda namiary na dobrego ortopede w Twojej okolicy. Nie wiem dlaczego pojawiają się otarcia u nas tego nie było gdyż zawsze pod gipsem synek miał najpierw założona taka jakby specjalną wate. Ubrudzonym gipsem się nie martw nieraz sie to u nas zdazylo. Synek też miał kolki więc wiem co przezywasz :-( kladlismy go na boku do spania nozka zagipsowana od strony lozka można powiedzieć ze na niej leżał. Myślę ze niedługo wszystko się ustatkuje i wszystkie terazniejsze problemy przestaną być problemem. Pamiętaj że SKS jest wadą wyleczalna i nie martw się bo wszystko będzie dobrze. Na razie poszukaj dobrego ortopedy :-)
Mogłabyś mi dokładnie opisać jak mam dziecko ułożyc na boku? dawac cos miedzy nogi?
 
Miśka80 powinny być koniecznie gipsy. Poszukaj w okolicy ortopedy który leczy stópki i wybierz się do niego. Skąd jesteś?
Jestem z Bielska -Białej na ślasku. ponoć nózki nie sa do konca konsko szpotawe, sa elastyczne dają sie wygiac rekami do prawidłowej pozycji. ja sie nie znam widziałam że sa skrzywione. jak wygladaja prawdziwe sks nie wiem a w ksiazeczce zdrowia napisali ze sa obie stopy konsko szpotawe. jestem już cała głupia z tego wszystkiego
 
My też na początku mieliśmy założone łuski i ściągaliśmy tylko do kapania i lepiej te łuski niż wgl a co do leżenia na boku oczywiście że możesz układać a pod nóżki połóż jakaś wysoka poduchę tak żeby jak bd leżeć na boku to tą nóżka co bd u góry żeby opierała się o tą właśnie poduchę ewentualnie ułóż tak żeby też ta dolna nóżka była lekko na poduszce i powinno być ok ja tak synkowi robiłam i oprócz tego kładłam mu za plecami zwinięty kocyk tak żeby się nie obrócił na plecki a nóżki nie były na boku

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy możesz wstawić zdjęcie stopek ?czy jak dzidziuś pręży nogi czy stopy się prostują czy są cały czas do środka ?

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy możesz wstawić zdjęcie stopek ?czy jak dzidziuś pręży nogi czy stopy się prostują czy są cały czas do środka ?

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
Teraz spi to nie dam rady, ale ona w tych łuskach nie da rady ruszac stópkami sa nieruchome. z tyłu nog od paluszkow az pod pukę jest gips a z przodu jest bandaż tak wyglada taka łuska u nas
 
My też na początku mieliśmy założone łuski i ściągaliśmy tylko do kapania i lepiej te łuski niż wgl a co do leżenia na boku oczywiście że możesz układać a pod nóżki połóż jakaś wysoka poduchę tak żeby jak bd leżeć na boku to tą nóżka co bd u góry żeby opierała się o tą właśnie poduchę ewentualnie ułóż tak żeby też ta dolna nóżka była lekko na poduszce i powinno być ok ja tak synkowi robiłam i oprócz tego kładłam mu za plecami zwinięty kocyk tak żeby się nie obrócił na plecki a nóżki nie były na boku

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie dam rady sciagnac łuski i nie dam rady kapc, tylko przecieram dziecko mokrą flanelką
 
Nam też było ciężko jak zdjęliśmy łuskę a dokładnie mieliśmy szynę gipsowa to później ciezszko było mi ją założyć bałam się że zrobię synkowi krzywdę ze mu złamie stopki albo coś w tym stylu ale dałam radę tylko przez tydzień potem odpuściłam i tylko masowalismy stopki aż do wizyty w poznaniu

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Miska80:
Wiem ze jest Wam bardzo ciężko ; ( naprawdę współczuje. Nasz synek też miał kolki nieraz prezyl się całą nic żeby rano tylko jeden raz puścić gazy. Ja kladlam synka normalnie na prawym boku bo on miał tylko prawa nozke chora. Kladlam go tak żeby gips mu nie ciazyl za bardzo a pomiędzy nóżki nic nie wkladalam.
Nasz synek też był źle leczony na początku. W 5 dobie życia miał założony pierwszy gips na tydzień i po tygodniu wizyta i lekarz gips zdjął i mówi ze następny tydzień mamy ćwiczyć nozke i ze gips założy po tygodniu przerwy. Wyszliśmy po pierwszym tygodniowym gipsie ja się cieszę bo nozka prosta ale patrzę przy ćwiczeniach i mówię do męża ze pięta sie nie zgina wtedy jeszcze nie wiedziałam że to ustawienie konskie i juz przez 3 następne tyg synek nie był gipsowany bo czekaliśmy na wizyte w Zakopanem i dopiero tam Pani dr najlepiej się zajęła synkiem czego dowodem jest dzisiaj piekna prosta nozka ;-) tak ze trzeba uwazac bo nie kazdy ortopeda wie jak leczyc SKSy, a szkoda tracic czas na zle leczenie i meczenie dziecka, ktore i tak nie da zadnego efektu. Najwazniejsze w SKSach na pierwszym miejscu to znalezienie dobrego lekarza ;-)
 
Do góry