reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Wiecie co pytałam pana dr o koślawość kolan bo synek też zaczął koslawic kolanka i pan dr powiedział że do 4 roku życia u dzieci koślawość jest normalna i powinna sama minąć jeżeli do 4lat nie minie wtedy trzeba zacząć się martwić a jak narazie nie ma powodów do niepokoju bo nawet u zdrowych dzieci występuje koślawość kolan i to jest normalne a tak poza tym pomimo tego że pan dr stwierdził że wszystko jest ok ja i tak się boję nawrotu a zwłaszcza jak synek SB te stopki świadomie daje do środka tzn paluszki skręca to ja zaraz wariuje i mam wrażenie że to nawrót chociaż doktor uspokoił mnie że wszystko jest ok i nawrotu nie ma to jednak ten strach zostaje[emoji17]mam jednak nadzieję że nawrotowe jednak nie nastapi a mieliśmy wadę stif soft czyli jak dobrze kojarzę to drugi stopień wady przepraszam ale musiałam się wygadać i jakoś tak lżej mi na duszy[emoji4]Mysia 1992 cieszę się że wszystko ok a zabiegiem się nie martw na zapas bo może się okazać że nie bd wcale potrzebny[emoji6]AmMaWi my już mamy 3pare bucików z szyna teraz mamy 15 rozmiar ale mam nadzieję że wytrzyma synek jeszcze pół roku w tych bucikach i dopiero za ten czas kupimy nowe ma jeszcze jakiś centymetr i troszkę luzu i bd 3 para do kolekcji bo mamy już 9i12cm buciki schowane a te są 3

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam. urodzilam córeczkę i od 2 doby ma zalozone łuski aż do pupki. i mam pytanie bo ona ma cała skórę czrwona wokol miejsca gdzie jest gips. jak pielegnowac takie miejsca? w szpitalu mi kazali podkladac tam kompresy gazowe ale to nie dziala aha no i mala pobrudzila już kupka gorna czesc gipsiku. jestem zalamana. jak klasc takie dziecko? na boku ja kladziemy bo ulewa i pod nogi dajemy dwie zwinieete flanelowe pieluchy i przeciez taka poztcja dla dziecka nie jest wygodna jak ja kladziemy na boku. jestem strEpkiem nerwow. mala ma kolki tutaj te gipsy nie spie po nocach a i jeszcze skora juz zaogniona pod gipsem pod pupka. pomocy
 
Miśka80 córcia ma gipsy czy łuski. Powinna mieć założone gipsy prawie pod pupę. Gdzie się leczycie? Wydaje mi się ze coś moze trochę za ciasno założyli, bo nie przypominam sobie zeby u nas było czerwone ciałko nad gipsem. Jak wyglądają paluszki u stópek, nie są sine i ściśnięte? Co do brudzenia się gipsów to niestety tak czasem się na początku zdarza. Pilnuj gumek pieluchy żeby ni3 wypadaly na gipsie, a martwić się podobno należy jak zaczynają być miękkie.
Milenka887 co dp koślawości kolan to zdanis wiem ze są podzielone. Ale ja chyba przewrazliwiona jestem i wolę na zimne dmuchać ☺. Nawrotu też się boję oglądam stópki z każdej strony. Musimy wierzyć że będzie dobrze
 
Miśka80 córcia ma gipsy czy łuski. Powinna mieć założone gipsy prawie pod pupę. Gdzie się leczycie? Wydaje mi się ze coś moze trochę za ciasno założyli, bo nie przypominam sobie zeby u nas było czerwone ciałko nad gipsem. Jak wyglądają paluszki u stópek, nie są sine i ściśnięte? Co do brudzenia się gipsów to niestety tak czasem się na początku zdarza. Pilnuj gumek pieluchy żeby ni3 wypadaly na gipsie, a martwić się podobno należy jak zaczynają być miękkie.
Milenka887 co dp koślawości kolan to zdanis wiem ze są podzielone. Ale ja chyba przewrazliwiona jestem i wolę na zimne dmuchać ☺. Nawrotu też się boję oglądam stópki z każdej strony. Musimy wierzyć że będzie dobrze
Ma łuski, paluszki sa ok
 
Miśka80:
Witaj. Po pierwsze bardzo Cię proszę żebyś znalazła innego ortopede w swojej okolicy bo niemożliwościa jest leczyć na początku stopki konsko-szpotawe luskami. Gipsy cale powinny być założone zeby nozka stabilnie w nich siedziala. Skąd pochodzisz to może ktoś Ci tu poda namiary na dobrego ortopede w Twojej okolicy. Nie wiem dlaczego pojawiają się otarcia u nas tego nie było gdyż zawsze pod gipsem synek miał najpierw założona taka jakby specjalną wate. Ubrudzonym gipsem się nie martw nieraz sie to u nas zdazylo. Synek też miał kolki więc wiem co przezywasz :-( kladlismy go na boku do spania nozka zagipsowana od strony lozka można powiedzieć ze na niej leżał. Myślę ze niedługo wszystko się ustatkuje i wszystkie terazniejsze problemy przestaną być problemem. Pamiętaj że SKS jest wadą wyleczalna i nie martw się bo wszystko będzie dobrze. Na razie poszukaj dobrego ortopedy :-)
 
reklama
Do góry