reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Mysia1992 wydaje mi się patrząc na zdjęcie ze troszkę paluszki do środka uciekają. Ale moze to tylko kwestia ujęcia i tego jak synek w danym momencie stanął. 5 już tuż tuż i napewno powiedzą ze wszystko ok. Trzymamy wszystkie kciuki.
 
reklama
AmMaWi: on zawsze tak daje paluszki i wydaje mi się, ze już tak mu zostanie. A w bucikach pięknie prosto staje :-) na tym zdjęciu leżał więc tak dobrze nie widać jak ustawiają się stopki podczas stania :) oby było wszystko dobrze :*
 
Mysia1992 na tym zdjeciu to już obie stópki wyglądają dobrze ☺. Myślę że na kontroli wszystko będzie w porządku.
 
Witam ☺
Mam pytanie orientujecie się może ile przed zakończeniem orzeczenia niepelnosprawnosci należy złożyć kolejny wniosek zeby sie starać drugi raz? Synkowi się kończy w maju 2018 i nie wiem kiedy trzeba będzie składać wniosek. Dzięki za informacje ☺
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich jesteśmy już po wizycie i stopki są super zgięcie też super nie mamy jak narazie nawrotów i jak to pan doktor stwierdził że w ogóle nie widać że była wada i dopiero po miejscach po nacięciu doszedł do tego że były obie stopy dalej mamy szynę na noc i zgodę na szynę składana jestem mega szczęśliwa pytałam bo synek często jak siedzi to sb w lewej stopce skręca paluszki tak jakby do środka ale robi to świadomie i pan doktor powiedział że stopy SKS mają tendencję do nawrotów i dlatego stosowana jest szyna żeby zapobiegać nawrotom pozdrawiamy wszystkich[emoji8]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aaaaa i wizytę mamy w styczniu ponieważ do końca lutego mamy orzeczenie i potrzebujemy zaświadczenia na ost stycznia wizyta więc zaraz 1lutegobd składać nowy wniosek

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887:
Bardzo się cieszę, ze wszystko u Was w porządku :-) oby tak dalej.

My też już po wizycie. Pani dr powiedziała, ze stopka wygląda bardzo dobrze i ze synek staje na całej pięcie i to jest najważniejsze, bo pięta ma największy wkład w chodzeniu jak i bieganiu. Zgiecie mamy super :-) Pani dr mówiła ze na razie nie ma nawrotu.
Niestety Pani dr zauważyła, ze paluszki synka podczas chodzenia (szczegolnie duży) palec uciekają do środka, ale zaznaczyła ze tak jest również u zdrowych dzieci i ze w większości przypadków to mija między 1, a 2 rokiem życia i żeby się na razie nie przejmować. A jeśli synkowi tak zostanie to między 3, a 4 rokiem życia może być potrzebny malutki zabieg zeby paluszki naprostowac. Mamy ubierać buciki na odwrot. Kolejna wizyte mamy w kwietniu 2018 roku :-)
Ja się już boję tego, ze synek będzie musiał mieć ten zabieg, ale co zrobić. To wszystko w trosce o lepsza przyszlosc naszego skarba. Niestety nic na to nie poradzę chociaz nie wiem jak przetrzymam ten czas w którym musialby być zabieg itd ;-(
Pozdrawiamy Was wszystkich ;-)
 
reklama
Mysia1992 cieszę się bardzo ze stopka jest dobrze oceniana. Zabiegu mue bój sie na zapas.
Milenka887 świetnie ze u Ciebie jest też wszystko 100% porządku.
My mamy wizytę na początku listopada i nie mogę się jej doczekać. Tym bardziej że córcia wyrosła już z pierwszych bucików i stopa z nich mocno wystaje..
 
Do góry